Robert Biedroń wskazał, kto mógłby być kandydatem Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich w 2025 r. – Przyszłość polskiej polityki jest kobietą – powiedział europoseł.

W tym kontekście europoseł wymienił konkretne nazwisko. – Myślę, że to widać, mamy swoje liderki. Jest Joanna Scheuring-Wielgus, która jest jedną z liderek Lewicy, wiceszefową partii. Wydaje mi się, że jest świetną kandydatką na to, by pełnić wysokie funkcje w kraju – wskazał. Ale jednocześnie Biedroń podkreślił, że „mamy wiele innych kobiet na Lewicy, które mogłyby pełnić takie funkcje”.

@Tadeusz
link
fedilink
46 miesięcy

Imo, niezbyt dobry wybór. Najwięcej osób stawia na Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk lub posłanki Razem.

harc
mod
creator
link
fedilink
26 miesięcy

ADB uczestniczyła ostatnio w małej akcji związkowej przy której pomagałem i bardzo to szanuję, ale nie wiem czy by przeszła, ze względu na ‘młody wiek’ i ‘małe doświadczenie’ - ludzie jeszcze za mało ją znają.

@Tadeusz
link
fedilink
26 miesięcy

Za mało? Była współzałożycielką Razem i najbardziej rozpoznawalną osobą tam obok Zandberga, współorganizowała Czarne Protesty i inne protesty pracownicze. Gdy trafiła do sejmu, też dobrze się spisywała i pamiętam, że to właśnie o niej mówiło się najgłośniej, jako kandydatce. Aktualnie, buduje swoją pozycję w SLD, wycinając starych, postprlowskich pierdzieli, bardzo na plus.

harc
mod
creator
link
fedilink
26 miesięcy

To my to wiemy, a spytaj losową osobę na ulicy o nią…

@Pajonk
link
fedilink
26 miesięcy

Lewica nie ma pomysłu na siebie i to jest problem.

Obecnie gdzieś dziwnie dryftują, między partią dla libków, partią LGBT a partią propracowniczą.

Wg mnie powinni się zastanowić czego chcą. Najlepszym wyjściem dla nich, byłoby wyjście do ludzi pracy, praca z mniejszymi związkami zawodowymi, debaty, i tak dalej. Wtedy mieliby największy potencjał by coś zmienić. Ale wtedy retoryka libków, jakieś takie udawanie zachodnich ludzi sukcesu wylatuje. Więc wiosna out.

@tobix161
link
fedilink
16 miesięcy

Imo SLD jeszcze gorsze od Wiosny, są to głównie stare leśne dziady i karierowicze. Np. taki Szczepański będący myśliwym i chwalący straż graniczną na twitterku. O samorządowcach nie wspominając (np. w Łodzi, gdzie wspólnie z PO odrzucili projekt obniżki cen biletów komunikacji publicznej.). Ogólnie kurica nie pica NL nie lewica (może oprócz pojedynczych osób). Imo z partii politycznych to jedynie Razemki są godne uwagi.

@Pajonk
link
fedilink
26 miesięcy

LSD to salonowa lewica, ludzie którzy utopili lewicę w tym kraju i obrzydzili ludzi do lewicy.

harc
mod
creator
link
fedilink
06 miesięcy

O ile się orientuje, właśnie to robią, a wiosna przestała istnieć ;P

make
mod
link
fedilink
16 miesięcy

Może się nie znam, ale no nie.

Społeczność do postowania o poczynaniach partii, partyjek i ich ludzi.

  • 0 users online
  • 2 users / day
  • 12 users / week
  • 15 users / month
  • 30 users / 6 months
  • 58 subscribers
  • 438 Posts
  • 234 Comments
  • Modlog