ether
link
33M

Grafika już nieco nieaktualna, bo thunderbird odszedł od Enigmaila… Reszta jednak nadal jak na załączonym obrazku.

@LiPeK
link
23M

Potwierdzam. Funcjonalność Enigmail jest teraz wbudowana w Thunderbirda.

@himmellinje
link
1
edit-2
3M

deleted by creator

harc
mod
link
33M

Nienajlepsze; https://szmer.info/post/8841

No i nic nie zastąpi porządnego szyfrowania na własnym sprzęcie. PGP jest na początku upierdliwe, ale sprawdzone i skuteczne.

@himmellinje
link
1
edit-2
3M

deleted by creator

@szmagaj
link
23M

No właśnie, nie wiem ile robiłem podejść do PGP, osoby z którymi piszę czasem maile nawet nie chcą słyszeć o szyfrowaniu

fnk
link
33M

Pozostaje edukować - do każdego docierają inne argumenty.

Niestety, problem jest taki, że PGP w zastosowaniu do poczty jest bardzo user non-friendly. Bardzo dużo użytkowników korzysta z webmaila na komputerze i z aplikacji na smartfonie - co już wymaga zainstalowania dwóch różnych, dodatkowych aplikacji na dwóch różnych urządzeniach i jeszcze ręcznego przeniesienia klucza.

@LiPeK
link
13M

Do webmaila można stosować dodatek Mailvelope (albo podobny, np. FlowCrypt). Mailvelope używa OpenPGP w wersji JavaScript (OpenPGP.js) lub GnuPG zainstalowanego w systemie.

Mailvelope is a browser add-on that you can use in Chrome, Edge and Firefox to securely encrypt your emails with PGP using webmail providers

@himmellinje
link
1
edit-2
3M

deleted by creator

ether
link
33M

Znaczy, to tak jakby ktoś chciał skończyć z nierównością, kolonializmem i kapitalizmem, ale nie chciał przestać jeździć swoim 4x4 do sklepu za rogiem po foix gras i avocado, ani przestać chodzić w zimie w krótkim rękawie po domu.

Chyba nie trzeba próbować wszystkich przekonywać, a raczej skoncentrować energię na osobach chętnych by się czegoś nauczyć ;)

@himmellinje
link
1
edit-2
3M

deleted by creator

Wolny (jak w rewolucji) internet to podstawa współczesnej organizacji ruchów społecznych. Nie możemy pozwolić, żeby kontrola nad tym co i komu mówimy spoczywała w rękach korporacji.

Ta społeczność ma na celu dyskutowanie jasnych i ciemnych stron internetowej wolności. Tak alternatyw, jak i wyciągających się za nami korporacyjnych.

Z zakresu informatyki warto zajrzeć też do społeczności;

  • 0 users online
  • 6 users / day
  • 8 users / week
  • 14 users / month
  • 64 users / 6 months
  • 168 subscribers
  • 366 Posts
  • 732 Comments
  • Modlog