Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionistów, stojący u zbiegu ulic Piłsudskiego, Wenecja i Garncarskiej, został zdewastowany. Na miejscu policja zabezpiecza ślady i prowadzi postępowanie, które ma doprowadzić do ujawnienia sprawców. Czwórka Legionowa została pomalowana niebieską i żółtą farbą. Wzór nasuwa skojarzenia z flagą Ukrainy, ale narysowaną do góry nogami. Ambasada Ukrainy w Polsce potępiła ten akt wandalizmu. Incydent, który miał miejsce w przededniu Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, przez stronę ukraińską został uznany za prowokację mającą na celu pogorszenie dobrosąsiedzkich stosunków między Ukrainą a Polską. Pomnik został już wyczyszczony.

harc
mod
creator
link
fedilink
32 lata

Jak już padło gdzie indziej - sądzę, że ta akcja ma komplet znamion akcji prowokacyjnej w stylu rodzimych nacjonalistów. Świadczył by o tym czas realizacji oraz skończona głupota sprawczy czy sprawców… Ale też takie małe prowokacje mogą wystarczyć, żeby rozkręcać nastroje i tak już złych ludzi i jest to cholernie niebezpieczne, nawet w tak komicznie głupiej formie.

@hftj
link
fedilink
2
edit-2
2 lata

nacjole tutejsi albo może rosyjscy, podczas szczytu wojny w donbasie na przemyskich busach jadących w kierunku granicy pojawiały się napisy “ukraińcy won” tyle że zamiast kreski nad Ń był daszek taki jak nad j pisanym cyrylicą (Й)

ale to że to są tutejsi, to prostsze rozwiązanie

@Marcheva161
link
fedilink
12 lata

Dokładnie

harc
mod
creator
link
fedilink
12 lata

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-06/krakow-zniszczenie-pomnika-pilsudskiego-policja-szuka-sprawcow/

Polsat np. piękny przykład bezmyślnego szerzenia informacji w groźny sposób.

@Qra
link
fedilink
12 lata

na bank falanga

@Marcheva161
link
fedilink
32 lata

Niekoniecznie, Falanga robiła akcje false flag na Rusi Zakarpackiej, tu może być podobnie ale równie dobrze to mogą być jakieś inne oszołomy np. od Międlara. Przypominam że wroclawski marsz nacjonalistów 11.11 idzie pod hasłem walki z banderyzmem. Taka akcja idealnie im pasuje

Przestrzeń do dyskusji o zwietrzonych podstępach, manipulacjach, machinacjach, prowokacjach, propagandzie i operacjach psychologicznych.

Logo to insygnia Ghost Army

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 4 users / 6 months
  • 42 subscribers
  • 92 Posts
  • 39 Comments
  • Modlog