Witam,

ostatnie dyskusje wskazują, że jest na szmerze poparcie dla nawoływania do morderstw, na co część szmerstwa się jednak nie zgadza. A widzę, że niektóre osoby zamiast uszanować, że niektórym jest to niemiłe, tylko wzmożyły ilość agresywnych postów i też na nic nie zdały się prośby, by dodawały content warningi.

Myślę, że przemocowość powinna być opt in, a nie opt out. Więc choć NSFW nie jest dokładnie tym o co chodzi, jest to chyba jedyny mechanizm jaki oferuje lemmy by takiej sytuacji zaradzić.

Proszę by społeczność !antifa@szmer.info dodała sobie taki znacznik.

Pozdrawiam.

Ja ze swej strony przypominam, że to jest miejsce otwarte dla publiczności i na pewno monitorowane. Kto chce sobie budować profil u służb, niech sobie buduje, ale innym pozostawcie wybór. Obrazek dla atencji.

@zeshi
link
fedilink
-129M

Kto chce sobie budować profil u służb, niech sobie buduje, ale innym pozostawcie wybór.

Dlatego można w takich dyskusjach nie uczestniczyć albo takich komentarzy nie pisać. Możnaby pomyśleć o dwóch społecznościach - antifa “ogólne” i antifa “no limits”.

@borys
link
fedilink
49M

Pomijając nawoływanie do morderstw to jednak antyfaszyzmu bezprzemocowego nie zrobisz, nei z powodu napinki tylko z powodu języka którym posługuje się druga strona, jedni mogą porozmaiwać inni zrozumieją tylko przemoc, nie ma sensu rozmawiac z kims w języku którym on się nei posługuje

ether
creator
link
fedilink
19M

To jak, @harcesz @Marcheva161 @Machno, możecie coś z tym zrobić albo się przynajmniej ustosunkować?

Chyba poparcie dla prośby jest ewidentne.

ether
creator
link
fedilink
19M

Ponawiam zapytanie, @harcesz @Marcheva161 @Machno możecie się ustosunkować?

@kolektyw_szmer jest ewidentna prośba od społeczności, możecie ją uszanować?

Dzięki.

@Anakonda
link
fedilink
19M

troche nieumam

ether
creator
link
fedilink
19M

a coś konkretniej? Bo nawet nie mam się jak ustosunkować.

kwj
link
fedilink
1
edit-2
9M

Mógłbyś podać jakiś przykład? Bo nie mam pojęcia o czym piszesz, gdzie tę przemocowość zauważyłeś?
[edyt]
Właśnie wpadłem na jeden z takich postów :/ Najprościej to póki co trzeba minusować takie rzeczy oraz opcjonalnie napisac w komentarzu, dlaczego uważamy, że taki post ust zły. Póki co nie ma jeszcze możliwości raportowania postów tutaj.
[edyt2]
A czy c/antifa jest domyślnie subskrybowana po założeniu konta?

ether
creator
link
fedilink
19M

A przejrzyj sobie !antifę i komentarze. Ja mam poblokowane konta i nie mam ochoty wracać do oglądania ichnich treści. I nie, to nie jest jeden post, znacznie więcej.

Niestety na !antifa się nie zatrzymało, praktyki rodem z korposociali od czasu tego wątku nie zniknęły. No cóż.

@zeshi
link
fedilink
-10
edit-2
9M

Popieram CW i NSFW oraz opt-in, które są w zasadzie standardową netykietą. Natomiast nie zgadzam się, że to jest problem szacunku z “przemocowej” strony. Osoby zostały potraktowane symetrystycznie, spotkały z tłumaczeniem czemu przemoc wobec (z definicji przemocowych) faszystów niczym się od przemocy faszystów nie rózni.

Jak się część szmerstwa nie zgadza to trudno, nie musi brać w tym udziału i powinna dążyć do niebycia w to wciąganą. Jednak dyskusja w miarę jednoznacznie dążyła do moderowania (czy może wręcz cenzurowania) wypowiedzi.

crusom
link
fedilink
16
edit-2
9M

Nie do moderowania, ale wywołania dyskusji na ten temat wśród szmerowej społeczności i w efekcie wprowadzenie jakichś zasad (jak na przykład zasugerowane CW czy NFSW). Ja sam nie jestem pacyfistą, ale zwyczajnie nie chcę czytać takich treści i tyle.

Domyślna społeczność platformy

  • 0 users online
  • 7 users / day
  • 12 users / week
  • 18 users / month
  • 65 users / 6 months
  • 1.33K subscribers
  • 1.04K Posts
  • 1.76K Comments
  • Modlog