Polski żołnierz zmarł przy granicy. „Doszło do nieszczęśliwego zdarzenia”
www.rp.pl
external-link
„W dniu 13 listopada br., w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć ponió

Co do pierwszego, nie do końca tłumaczą jakie okoliczności. Można smuć smutne domysły.


„W dniu 13 listopada br., w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej” - poinformował dowódca brygady.

„Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale Prokuratury z Białegostoku. Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie” - czytamy w komunikacie.

Jak dodał dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej „żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej”. „Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami” - podkreślono, dodając, że „rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa”.

Oświadczenie Dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej pic.twitter.com/l2pbsp2oJ7 — 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej (@11LDKPanc) November 13, 2021

Sześć dni temu przy granicy zmarł inny polski żołnierz, z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który wykonywał zadania logistyczne przy granicy z Białorusią. Jego ciało odnaleziono w niedzielę rano. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.

8Petros he/him
link
fedilink
9rok

Polska to jedno wielkie nieszczęśliwe zdarzenie.

make
mod
link
fedilink
-11rok

jednego zjeba mniej

Obserwatorium graniczne
!noborder

  “Obecna sytuacja” jest wykorzystywana do pogorszenia możliwości przemieszczania się i do zwiększania nadzoru nad ludźmi. Uderza to szczególnie w “nielegalnych migrantów” oraz w osoby z pogranicza legalności.

  Grupa przewidziana do wymiany informacji na temat praktyk granicznego imperializmu Fortress Europe, ruchów migracyjnych i ruchu wsparcia dla tychże.


  Newsy dla zagranicznych przyjaciół w różnych językach wrzucajmy tutaj. W wielu miejscach informacja o tym co tu się dzieje nie dociera.


  Prosimy nie wrzucać tu memów i unikać linków do korporacji.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 3 users / week
  • 7 users / month
  • 25 users / 6 months
  • 132 subscribers
  • 633 Posts
  • 453 Comments
  • Modlog