@zbych
link
fedilink
59 miesięcy

W żadnym stopniu nie jest mi z tym smutno.

@scarbeque
link
fedilink
39 miesięcy

Czarnka musi szlag trafiać

@truffles
link
fedilink
39 miesięcy

🦀🦀🦀

@Piotr_Walkowski
banned
link
fedilink
4
edit-2
6 miesięcy

removed by mod

@revslav
link
fedilink
39 miesięcy

Ale zostaje po nim pustka, a to niekoniecznie dobrze (jakkolwiek samo zdychanie Kościoła na plus)

harc
mod
link
fedilink
49 miesięcy

Myślę, że część osób może inaczej rozumieć ten komentarz, ale jeśli dobrze odczytuje intencję, to zgadzam się, że wiele osób potrzebuje jakiegoś systemu wierzeń i nie można tego pozostawiać mętnym kultom.

make
mod
link
fedilink
39 miesięcy

i też wspólnoty, mimo, że w kk jest ona dość teoretyczna

@miklo
link
fedilink
0
edit-2
9 miesięcy

Potrzebują systemu wierzeń ? Chyba raczej wsparcia w zakresie edukacji, która nie zrobi z nich , tak jak teraz , mentalnych schizofreników. Jeżeli dziecko na jednej lekcji uczy się o ewolucji, równości ludzi itd, a na kolejnej jakiś sk* w czarnej sukience, w majestacie fundamentalistycznego prawa wybija im to z głowy to naprawdę kolejny system wierzeń ma to naprawić ?

@mrocznapanda
link
fedilink
5
edit-2
9 miesięcy

Apeluję o nieużywanie chorób i zaburzeń psychicznych jako metafor… Choć pewnie zaraz ktoś przyleci i napisze, że się “dopierdalam”, a język jest elastyczny i trzeba go dostosowywać do poziomu przekazu partii rządzącej.

make
mod
link
fedilink
18 miesięcy

w końcu coś zasadnego 👏

harc
mod
link
fedilink
39 miesięcy

Jak ci powiem, że nie jest tak jak myślisz, to z automatu zmienisz zdanie? Czy zanim je zmienisz, będziesz jednak eksplorować, szczególnie opcje bliższe twojej obecnej pozycji? Większość osób od informacji, że boga nie ma nie przestaje wierzyć ze skutkiem natychmiastowym, żeby w pełni ogarnięte wskoczyć w wir nauki i materialistycznej teorii.
Na pewno trzeba uwalić religijna indoktrynację w szkołach, bo to jest absolutnie nieakceptowalne. Ale ludzie nie przestaną od tego wierzyć, więc w tym procesie można by mieć dla nich jakieś stadium pośrednie - wierzenia sprofilowane tak, aby nie służyć żadnej władzy, czy nie być łatwym punktem wyjścia do jakiegokolwiek fundamentalizmu. W pewnych kręgach kurdyjskich w kontrze do Islamu promowany jest Zaraostranizm, będący czymś w pobliżu naszego Rodzimowierstwa. Nie wierzę, że całość otaczającego nas społeczeństwa nagle przestała wierzyć tylko dla tego, że np. jakoś padnie kościół (a nie padnie), ale jakby zamiast słuchać czarnej mafii zaczęli biegać po lesie i czcić drzewa to byłby to niezły krok do przodu.

Domyślna społeczność platformy

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 3 users / week
  • 10 users / month
  • 66 users / 6 months
  • 1.32K subscribers
  • 1.03K Posts
  • 1.74K Comments
  • Modlog