7

Na proteście PRO ABO wydarzyło się znowu coś haniebnego. Lempart rozlała czerwoną farbę pod siedzibą PiSu co jako samo w sobie jest moim zdaniem słabą formą happeningu. Chwilę później przyszła oburzona kobieta pracy - sprzątaczka która ma dodatkową robotę przez znajdującą się tam farbę. No i tu już zaczyna się cyrk… Lempart wykazała zero szacunku do kobiet pracy i po raz kolejny wyszła na klasistkę nie mającą nic wspólnego z feminizmem. Po takim wydarzeniu Lempart powinna po sobie posprzątać, ponieważ w tym całym zamieszaniu została pokrzywdzona jedynie kobieta pracy.

Lempart NIE jest feministką! Ani tym bardziej nie ma nic wspólnego z lewicowością czego nie potrafią zrozumieć środowiska prawicowe obyczajowo w tym kraju. Jako lewak chcę zaznaczyć, że nie mam nic wspólnego z takimi zachowaniami, a tym bardziej z samą Lempart.

Chyba od dłuższego czasu nikogo nie dziwi czemu Strajki Kobiet się wypaliły. Protesty zostały zniszczone przez środowiska liberalne.

Nie ma feminizmu bez wszystkich kobiet, ale również bez wszystkich osób z macicą, bez mężczyzn i bez wszystkich płci!

Feminizm socjalny nie liberalny! 🚩✊ Aborcja dla wszystkich nie tylko dla bogatych!

@miklo
link
fedilink
67 miesięcy

Nieuprzejme potraktowanie pani sprzątającej oczywiście mega słabe ale gdyby została potraktowana uprzejmie to też by ktoś (…) polecił jej posprzątać. Gdyby więc tezę autora potraktować dosłownie, to żaden protest polegający na (po)malowaniu gdzieś czegoś nie powinien sie odbyć bo przecież zwykle ktoś musi to posprzątać i (tez zwykle) nie jest to autor/ka napisów.

kolejny lewacki pej
creator
link
fedilink
27 miesięcy

no to racja, ale po prostu forma protestu była słaba. rozlejemy farbę bez pomysłu i pokrzyczymy hasła pokroju “jebać PiS”. co dalej? głównie chodzi o zachowanie Lempart

@trytytka
link
fedilink
57 miesięcy

Nie bronię ani Lempart ani Strajku Kobiet, ale pisanie posta krytykującego działaczkę proaborcyjną i poświęcenie czasu na wykonanie specjalnej tematycznej graficzki, zamiast skupić się na dojeżdżaniu któregoś z miliarda chujków nienawidzących kobiet, to pomyłka. Mam też silne poczucie, że pojawia się tu mansplaining, sorry, jeśli błędnie odczytuję płeć autora.

Nie pisałabym tego, gdyby powyższy post był jednym z wielu postów autora na temat ruchu proaborcyjnego albo antychoicowego i gdyby pozostałe posty dotyczyły wspomnianych wyżej zjebanych kolesi. Nie jest. Poza powyższym postem widzę tylko dwa posty (memy) dotyczące aborcji, przy czym uwaga, oba również dotyczą kobiet - Godek i Pawłowicz. To nie kobiety są głównie odpowiedzialne za obecną przejebaną sytację. Nie jest nowością, że kobiety zawsze jest łatwiej krytykować i obśmiewać.

Krytyka wewnątrz ruchu jest potrzebna i konieczna do rozwoju. Nie są potrzebne takie powierzchowne pojazdy po konkretnych osobach.

Bardzo wspieram też głos @miklo@szmer.info - po każdym akcie wandalizmu ktoś musi posprzątać. Ktoś zdrapuje klejone plakaty i wlepki, zmywa sprej z murów, czyści zalane farbą plandeki na płodobusach. Niestety robią to niskoopłacane i pracujące na chujowych warunkach osoby z agencji pracy. Pomimo to akty niszczenia mienia i symboliczne przejmowanie przestrzeni to z wielu powodów wartościowe działania. Chętnie przeczytam kontrargumenty, proponuję zamieścić je w społeczności Street art i wrzuty.

@marysia
link
fedilink
87 miesięcy

tak, tak, tak. ja lepiej nie napiszę, więc wkleję jeszcze komentarz mojej koleżanki do dość krytycznej wobec farbowania siedziby pisu wypowiedzi Mai Staśko:

Tak jak można Lempart dużo zarzucić, tak to, co się tu wydarzyło, to przysrywanie się, które wpisuje się w długą tradycję dyscyplinowania aktywistek. Skuteczne protesty mają to do siebie, że naruszają porządek - pytanie powinno brzmieć nie tylko: kto własnymi rękami go utrzymuje, ale też: w czyim interesie? (Oraz: jakie relacje zachodzą między tymi, w których interesie utrzymuje się porządek, a tymi, którzy to robią!) W czyim interesie jest, żeby było czysto przed biurem pisu? Praca osób sprzątających czy praca reprodukcyjna w ogóle polega nie tylko na reprodukowaniu życia codziennego, ale też na podtrzymywaniu systemu i obowiązujących relacji władzy. Rolą feministek nie jest radosne uczestniczenie w tym zjawisku, ale wręcz przeciwnie, podkopywanie dołków pod systemem. Mamy prawo do protestu i mamy prawo nie usuwać śladów protestu! Ludzie pracy są zatrudniani do wielu prac podtrzymujących stabilność systemu i kierując się tą logiką jakikolwiek protest okazałby się niemożliwy, bo przysporzyłby im (nam) pracy! Kondycja i położenie tych osób powinna być stale brana pod uwagę w ruchach lewicowych i feministycznych, ale uleganie szantażowi zatrudniających je elit, które biorą pracownice i pracowników jako swoich zakładników to droga ku samounicestwieniu. (Żeby nie było, nie twierdzę, że osoby pracujące nie mają w tym żadnej sprawczości - bohaterka postu wykazała się jednak smutną gorliwością zdradzając, że uznała interes swojego pracodawcy za zgodny z własnym.)

kolejny lewacki pej
creator
link
fedilink
27 miesięcy

ale tu nie chodzi o formę protestu tylko o klasistowskie zachowanie

@obywatelle
link
fedilink
17 miesięcy

Na Maję Staśko wylały się kubły pomyj ze strony koszykarskich aktywistek i ja jak najbardziej trzymam jej stronę. Feminizm w Polsce jest tak mocno drugofalowy że to aż boli.

kolejny lewacki pej
creator
link
fedilink
27 miesięcy

będę krytykował obsranych_ne liberałów_łki, czy takie obrzydliwe osoby jak Godek. jak będzie trzeba to skrytykuję Bosaka. płeć tych osób mnie najmniej obchodzi. patrzę na czynny. jeśli okropną postacią jest Godek to ją krytykuję. w czym problem?

@trytytka
link
fedilink
0
edit-2
7 miesięcy

Póki co płeć ma OGROMNY wpływ na nasze życie, jest jedną z najbardziej istotnych zmiennych sytuujących nas w porządku patriarchalno-kapitalistycznym (warto tych porządków nie rozdzielać, są nierozerwalnie powiązane). Mówiąc, że płeć nie ma dla ciebie znaczenia, wykazujesz się brakiem świadomości feministycznej. Luksus bycia post-genderowymi zyskamy dopiero w post-genderowym świecie. Oby jak najszybciej - zachęcam cię do pogłębienia feministycznej refleksji, abyśmy mogły_li skutecznie dążyć do tego wspólnie.

Oraz: no krytykuj Bosaka i innych zjebanych kolesi nienawidzących kobiet, chyba nie jest tak, że twoim zdaniem jeszcze nie trzeba heh. Liczę na serię memów z antyaborcjonistami.

@trytytka
link
fedilink
0
edit-2
7 miesięcy

Jest feminizm bez mężczyzn.

kolejny lewacki pej
creator
link
fedilink
37 miesięcy

nie. feminizm to również walka o interes mężczyzn. przyglądanie się takim problemom jak np. duży czynnik wykonanych samobójstw właśnie wśród tej grupy, czy obalanie mitów, że mężczyzna nie może płakać

@trytytka
link
fedilink
07 miesięcy

Porządek patriachalno-kapitalistyczny to miecz obusieczny i krzywdzi również mężczyzn, to nie ulega wątpliwości. Perspektywa feministyczna zajmuje się sytuacją wszystkich osób systemowo wykluczonych, jest spojrzeniem intersekcjonalnym. Tu się zgadzamy, Ale feminizm to nie perspektywa teoetyczna, to przede wszystkim RUCH dążący do realnej zmiany społecznej. I feminizm jako ruch jak najbadziej może istnieć bez mężczyzn i świetnie sobie bez nich radzi, co pokazuje doświadczenie. Marginalna liczba kolesi w ruchu feministycznym wynika wprost z porządku patriarchalno-kapitalistycznego, od którego środowisko anarchistyczne i lewicowe zdecydowanie nie jest wolne (to jest smutne ale tak oczywiste, że bawi mnie gdy ktoś mówi inaczej). Co więcej - kolesie, którzy nie odrobili lekcji z trzymania na wodzy swoich przywilejów niech się trzymają od ruchu feministycznego z daleka, bo rozpychając się w nim łokciami, dominując i zajmując tam przestrzeń tak, jak zajmują wszędzie indziej, tylko przeszkadzają zamiast pomagać.

@Piotr_Walkowski
banned
link
fedilink
2
edit-2
4 miesiące

removed by mod

kolejny lewacki pej
creator
link
fedilink
27 miesięcy

anarcha-feminizm baza

Potrzebujesz aborcji? Możesz zażyć tabletki albo jechać do zagranicznej kliniki. Wszystkich informacji, wsparcia emocjonalnego a nawet finansowego udzieli Ci Aborcja bez granic +48 22 29 22 597.

Pomagajmy sobie w aborcjach!

Poradnik: Potrzebujesz aborcji? NIE JESTEŚ SAMA! - Najważniejsze informacje dostępny tutaj


Zajrzyj też do dziewczyńskiej, chłopackiej i queerowej (lgbt+) społeczności, albo tej poświęconej pracy seksualnej.


Książki znajdziecie w bibliotece, muzę w musiczce, a filmy w kinotece. Memy też są osobno. Jest też społeczność poświęcona grafikom.

  • 0 users online
  • 7 users / day
  • 9 users / week
  • 14 users / month
  • 28 users / 6 months
  • 125 subscribers
  • 348 Posts
  • 199 Comments
  • Modlog