Ceny prądu idą w górę ze względu na nowe przepisy UE dotyczące ochrony środowiska. Efekt jest taki, że linie kolejowe wracają do lokomotyw spalinowych.
@obywatelle
link
fedilink
86 miesięcy

Ten portal mnie wkurwia.

Cynicznie pomija przyczyny podwyżek cen prądu inne niż regulacje unijne, żeby antagonizować ludzi celowo. Ich odbiorcami są zwykle typy 30+ zatrudnione w IT na B2B i skamlące na myśl o progresji podatkowej. A już szczytem cynizmu jest pisanie, że paliwa kopalne drożeją mniej niż prąd, bo po pierwsze drożeją tak samo, a po drugie – to ich ceny wpływają przede wszystkim na obecne podwyżki. Gdyby chodziło tylko o koszta emisji, to po prostu dofinansowanoby sektor energetyczny.

harc
creator
link
fedilink
16 miesięcy

No niestety jest tragedia z polskojęzycznymi źródłami, na prawdę ciężko znaleźć coś co się uczciwie nadaje. Pozostaje właśnie tak uzupełniać, do póki nie zbudujemy własnych porządnych serwisów informacyjnych.

@obywatelle
link
fedilink
26 miesięcy

A nie zbudujemy ich, bo nie mamy za co.

@Mitro
link
fedilink
36 miesięcy

Kiedyś była kampania - Tiry Na Tory - ale nie wiem jak się potoczyly jej losy. W Polsce chyba większość towarów wozi się tirami, więc pewnie wychodzi na to samo co kolej spalinowa.

harc
creator
link
fedilink
16 miesięcy

Wydaje mi się, że szczególnie przy dłuższych dystansach, emisje z transportu kolejowego są dużo niższe. A kampanię chyba przejęło i wygasiło środowisko magazynu Obywatel.

@obywatelle
link
fedilink
25 miesięcy

Nie wiem czy środowisko. Kampanię robiłi INSPRO - Instytut Spraw Obywatelskich. To takie NGO które działa jak korporacja, nawet kulturę pracy mają tam jak w korpo. Realizują kampanie w “sprintach” i zadowala ich medialny rozgłos oraz granty. Sprint z “Tiry na tory” skończył się dawno już w łonie organizacji, a faktycznie było tak że osoby związane z INSPRO były też związane z “Obywatelem” (później - “Nowym”). To Łódź, tutaj prawie całe to środowisko jest czy było ze sobą związane.

NO w sumie nie tyle wygasił kampanię, co nawet próbował ją troszkę wskrzesić, no ale znając sprawczość tego środowiska i upodobanie redaktora naczelnego do konfliktów personalnych, to się nie mogło udać. xD

Sama kampania tbh nie miała nawet konkretnego celu - mam wrażenie że Górski po wymyśleniu jej hasła zachwycił się sobą tak mocno, że celem uczynił właśnie samo propagowanie tegoż. :)

Jeśli dziwicie się czemu tak złośliwie wypowiadam się o środowisku INSPRO to przyczyna jest prosta - w okolicach 2016-17 Górski i ludzie z tego otoczenia podjęli stałą współpracę z Kukiz '15. Tanajno i jego ekipa też się tam pojawiali.

ekonomia, kapitał, gospodarka
!ekg
  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 6 users / week
  • 16 users / month
  • 32 users / 6 months
  • 134 subscribers
  • 337 Posts
  • 196 Comments
  • Modlog