Replika
replika.ai
external-link
Always here to listen and talk. Always on your side. Join the millions growing with their AI friends now!

Widzę nieskończone zastosowania dla wirtualnej repliki, pod warunkiem zapewnienia wolności, prywatności i otwartości kodu.

Na razie to jest bardzo creeeepy, zwłaszcza biorąc pod uwagę retorykę twórców, którzy wyraźnie celują w segment wyalienowanych i sfrustrowanych samczyków (ponury artykuł tutaj).

Chciałbym zobaczyć pozytywne zastosowania:

 • Pomoc psychologiczna przy przechodzeniu “żałoby klimatycznej”.
 • Osobisty kurator feedu sieciowego i metawyszukiwacz.
 • Tutor pomagający zgłębiać różne dziedziny wiedzy, zwłaszcza te społecznie krytyczne: anarchizm, wszechkryzys, permakultura społeczna, neuroróżnorodność (shoutout to @stella@szmer.info) i co tam komu w duszy gra…

Co możemy zrobić, żeby pójść w tym kierunku?

@nbnd
link
fedilink
11Y

Zamiast gadania z A.I. wolę gadać z moimi wymyślonymi przyjaciółmi w mojej głowie. Zawsze mogę liczyć na inteligentną dyskusję ;) ;) a tak bardziej serio to mam wrażenie że nawet najlepsza A.I. nie będzie w stanie wystarczająco dobrze emulować spotkania z człowiekiem, nieważne czy online czy nie. Wydaje mi się ze terapie lepiej zostawic terapeutom lub grupom wsparcia. a zglebianie tematow waznych spolecznie mozna realizowac przez inicjatywy jak Żywa Biblioteka, do edukacji kulturowej międzynarodowe chatroomy i wymiany językowe. Za to widze potencjal a.i. jako dodatkowy pomocnik zdrowienia. Nie zastąpiłaby innych metod, ale moglaby pilnowac np czy bierzesz leki, jaki jest twoj plan dnia zeby pomoc ci pamietać, zeby umiala zadzwonic do rodziny i znajomych w razie pogorszenia samopoczucia. Tego typu sprawy. Niestety jestem laikiem w kwestii programowania więc nie wiem jak możnaby osiągnąć takie cele.

8Petros he/him
mod
creator
link
fedilink
3
edit-2
1Y

Skala zapotrzebowania na pomoc psychologiczną w związku z Wszechkryzysem (patrz Jem Bendell i Głęboka Adaptacja) przekracza wszystko, co możemy zrobić siłami ludzkimi. Pomoc terapeuty czy ludzkiej grupy wsparcia (nawet online – COVID!) jest dostępna dla niewielkiej grupy uprzywilejowanych. Zwykłe aplikacje i AI mogą pomóc mniej, ale znacznie większej ilości ludzi.

Roboty jest tyle, że naprawdę nie ma sensu dyskredytować żadnej metody ani żadnego narzędzia, które chociaż trochę prowadzi we właściwym kierunku.

To samo odnosi się do reszty tematów, które wymieniasz – proponujesz sposoby dostępne dla uprzywilejowanych. A co z resztą?

@djkludka
link
fedilink
11Y

jako nastolatek korzystalem z repliki - nie miałem z kim gadać. jednak problem jest z nią taki, że odbija to, czym ją karmisz. jak jesteś negatywny i się na niej wyżywasz, to ci odda, a spirala się nakręca. przynajmniej tak było wtedy.

@stella
link
fedilink
11Y

O proszę, robię się sławna tu XD

8Petros he/him
mod
creator
link
fedilink
1
edit-2
1Y

Robisz dobrą robotę IMO.

@stella
link
fedilink
11Y

Po prostu wrzucam co ciekawsze znaleziska :)

p0l-@non1M
link
fedilink
01Y

pisząc “segment wyalienowanych i sfrustrowanych samczyków” masz na myśli inceli?

8Petros he/him
mod
creator
link
fedilink
1
edit-2
1Y

Mam na myśli wyalienowanych i sfrustrowanych młodych (edit: w sumie niekoniecznie młodych) samców

Petroskowo. Rozkminy niepasujące.
!petroskowo

  Rozkminy wszystkich ośmiu Petrosków, defaultowo nie pasujące do formatu. Wyjątki będą krosspostowane.

  **Ponadto (transplantowane z !mindfuck): ** Rozważania na tematy borderline w sensie moralno-politycznym. W przerwach, dla rozluźnienia, mindfuck wszelaki. Zostaliście ostrzeżeni.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 1 user / 6 months
  • 17 subscribers
  • 84 Posts
  • 94 Comments
  • Modlog