Wojna i Pokój 101
freelab2014.wordpress.com
external-link
Nasze marzenie o pokoju zmieniono w narzędzie korupcji; narzędzie, ktore ma nas skłonić, abyśmy krzyczeli “zabijcie ICH, nie nas”. Narzędzie tak wyrafinowane i dopracowane, że prawie ni…

Słuchacze pytają: Czy będzie wojna?

Radio Erewań odpowiada: Wojny nie będzie, ale będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie zostanie.

@stella
link
fedilink
3rok

Niewiele rzeczy mnie tak przeraża jak potencjalna wojna wiążąca się z cierpieniem cywilów, okrucieństwem armii, brakiem jedzenia, leków, opieki medycznej, brakiem prądu, wody, brakiem możliwości zdobycia edukacji, na której mi zależy. Nie wiem, jak by mogła wyglądać wojna w tym miejscu współcześnie, ale jeśli wiązałaby się z tym wszystkim, o czym napisałam wyżej, to już wolałabym zginąć w wybuchu atomowym zanim w ogóle zdążyłabym pomyśleć i poczuć.

@bugler
link
fedilink
1
edit-2
rok

“globalne ocieplenie” serio? Jako zjawisko którym zdobywa lub utrzymuje się władzę? I to obok kosmitów. Kogoś poniosło, albo nie ma pojęcia. A poza tym ciekawy tekst.

8Petros he/him
mod
creator
link
fedilink
1rok

Przyznaję, że siedem lat temu moje pojęcie o katastrofie klimatycznej było, hmmmm… całkiem inne niż teraz. :)

Ale uznałem, że nie ma sensu udawać że zawsze byłem wszechwiedzący. Dzisiaj pewnie napisałbym taki tekst inaczej, ale jest jak jest i myślę, że ostatecznie się broni.

8Petros he/him
mod
creator
link
fedilink
1rok

Najlepszym sposobem zapobiegania wojnie jest się od razu poddać.

@miklo
link
fedilink
1rok

Szkoda że ci którzy wojny zaczynają o tym nie wiedzą… W 1938r poddanie Hitlerowi Austrii (w zasadzie to nie pytał nikogo o zgodę bo kilka dni póżniej w referendum Austriacy mogliby mu jej nie udzielić) a potem Czechosłowacji to były działania zgodne z twoją radą. Która jak wiadomo okazała się do dupy. Uważasz , że teraz będzie inaczej ?

8Petros he/him
mod
creator
link
fedilink
1
edit-2
rok

Do dupy czy nie do dupy, to zależy od priorytetów. Dla kogoś, kto przede wszystkim chce uniknąć wojny, może to mieć sens. Powiedz, ilu ludzi zginęło w wojnie niemiecko-austryjackiej? A ilu w niemiecko-czeskiej? Ale oczywiście jestem otwarty na lepsze pomysły. :)

Petroskowo. Rozkminy niepasujące.
!petroskowo

  Rozkminy wszystkich ośmiu Petrosków, defaultowo nie pasujące do formatu. Wyjątki będą krosspostowane.

  **Ponadto (transplantowane z !mindfuck): ** Rozważania na tematy borderline w sensie moralno-politycznym. W przerwach, dla rozluźnienia, mindfuck wszelaki. Zostaliście ostrzeżeni.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 1 user / 6 months
  • 16 subscribers
  • 84 Posts
  • 94 Comments
  • Modlog