Wyjadający ze śmietników niszczą kapitalistyczną gospodarkę! - Wolnelewo
wolnelewo.pl
external-link
Czytam, że „Ewelina Głowacka we wrześniu została ukarana mandatem w wysokości 200 zł, ponieważ wzięła żywność ze śmietników […]

Czytam, że „Ewelina Głowacka we wrześniu została ukarana mandatem w wysokości 200 zł, ponieważ wzięła żywność ze śmietników pod sklepem Biedronka w Białymstoku. 31-latka z Białegostoku walczy teraz o uchylenie kary”.

Dla kapitalizmu nawet lepiej jakby głodni poumierali, bo wtedy wzrośnie PKB, zakłady pogrzebowe zarobią, producenci trumien i zniczy. Ludzie umierają, a biznes kręci się dalej.

make
mod
link
fedilink
27 miesięcy

zachęcam jednak do wrzucania rzeczy do dedykowanych społeczności, w tym przypadku freeganizm i ekonomia, kapitał, gospodarka, zamiast wszystko ładować do “wspólnoty”, która jest domyślną tego serwisu

@obywatelle
link
fedilink
27 miesięcy

Tutaj pojawia się tak mało treści dziennie że to jest bez sensu. Ktoś ma feed ustawiony tylko na dane społeczności? Przecież przeglądanie skończy mu się po minucie.

make
mod
link
fedilink
17 miesięcy

Feed ustawiasz subskrybując społeczności, najszersze to będzie /news czy /wiadomości, i/albo wybierasz interesujące Cię tematy np. /progresywny militaryzm, wegańskie gotowanie, antifa - wtedy widzisz info z nich wszystkich.

@obywatelle
link
fedilink
17 miesięcy

Ale ja wiem jak to się robi. Tylko wtedy skrolowanie kończy mi się po dwóch minutach. Dlatego zamiast fitru “subscribed” mam zawsze “local” i myślałam że wszyscy tak robią. xD

@Xavier
creator
link
fedilink
07 miesięcy

niestety, nie mam na to czasu i tak za dużo rzeczy ogarniam. Jeśli ktoś chce może to przerzucać tam, ja kieruję do domyślnej.

MiKlo:~/citizen4.eu$💙💛
link
fedilink
-2
edit-2
7 miesięcy

@Xavier Piękny przykład jak napisać Clickbait’owy tekst. Bez podania żadnych faktów, okoliczności, odniesień do jakichkolwiek źródeł (“przeczytałem…” 😱 ). Tylko w celu uzasadnienia swojej tytułowej tezy. Jak się zajrzy do tekstu , który podaje fakty a nie publicystykę np. tvn24.pl/bialystok/bialystok-f… to można się dowiedzieć więcej. Np, że prawdopodobnie najbardziej bulwersujące w tym zdarzeniu było zachowanie ochroniarza, który rażąco przekroczył swoje uprawnienia. Natomiast to czy jedzenie zostało wyrzucone do śmietnika (aka porzucone przez sklep jak twierdzi p.Ewelina) czy też było w jakimś specjalnym pojemniku , który jest przekazywany do recyklingu i było cały czas czyjąś własnością (jak twierdzi sklep) to może najlepiej niech ustali sąd a nie kraweżnik , który wystawił mandat.

@Sojtocisk
link
fedilink
47 miesięcy

Te jedzenie specjalnie jest zamykane do pojemników na recycling ponieweż właśnie przedtem, gdy nie było to ludzie włamywali się (ja np.) do altanek śmietnikowych. Zepsute jedzenie nie jest własnością sklepu, nawet w takim pojemniku, nawet zamknięte na zamek. Ponieważ nad własnością prywatną stoją jeszcze inne, bardziej fundamentalne wartości, których ochrnie ustrój prawny albo słóży, albo jest przykrywką dla opresji

@Xavier
creator
link
fedilink
2
edit-2
7 miesięcy

Najwidoczniej niektórzy już tak przyzwyczaili się do absurdu w którym żyjemy, że wystarczy im słowo “recykling” zastępujące “wyrzucanie żywności wciąż nadającej się do spożycia”, że dla nich to “szokująca manipulacja”. Może ja jestem po prostu już tak stary, że pamiętam czasy kiedy szanowało się żywność.

@obywatelle
link
fedilink
17 miesięcy

Piękny przykład jak zesrać się w komciu odstawiając Mądrego Chłopca™ który mówi byle mówić, nieważne czy wie o czym. Fragment o “specjalnym pojemniku przekazywanym do recyklingu” bawi mnie do łez.

Nicoletta deGzibek
link
fedilink
-17 miesięcy

Twój łeb to specjalny pojemnik, który jest przekazywany do recyklingu i jest cały czas czyjąś własnością, byłoby lepiej jakbyś zamknął altankę i nie uchylał więcej klapy od śmietnika. a mam wrażenie, że nie mówię tylko za siebie, dziękuję.

@obywatelle
link
fedilink
17 miesięcy

Dobrze mówi polać jej, a nie minusować wypowiedzi

O Szmerze - domyślna społeczność platformy

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 3 users / month
  • 39 users / 6 months
  • 1.61K subscribers
  • 1.03K Posts
  • 1.69K Comments
  • Modlog