Bill Gates: bogate kraje muszą zrezygnować z mięsa - Klimat.rp.pl
klimat.rp.pl

W swojej nowej książce miliarder dzieli się przepisem na walkę z kryzysem klimatycznym. Jednym z głównych sposobów powinno być przejście na roślinne zamienniki mięsa przez najbogatsze kraje. Co z biednymi?

pfm
32M

Może to dlatego, że jest przygotowany i na pewno na takiej zmianie zarobi. ;)

The Microsoft cofounder and philanthropist Bill Gates owns 242,000 acres of farmland in the US, making him the largest private-farmland owner, an analysis by The Land Report found.

The Gates family’s biggest holdings are in Louisiana (69,071 acres), Arkansas (47,927 acres), and Nebraska (20,588 acres), the report said.

Prześledźmy więc gdzie są te ziemie: Nebraska – strefa umiarkowana, więc dopowiadam sobie że korzystna dla rolnictwa, Arkansas i Louisiana – tu płynie Missisipi, potężna, silnie meandrująca rzeka, zapewniająca na pewno świetne warunki dla rolnictwa.

Dobrze się przygotował skurkowaniec. ;)

Na marginesie: wpisałem w wyszukiwarce microsoft farms i dostałem autokorektę na microsoft forms. Co za czasy… :D

@LukaszH
mod
creator
32M

Nie tylko ziemia, zainwestował w Impossible Foods i Beyond Meat, firmy produkujące “mięso” z roślin. Można na to patrzeć, że książką robi dobrze swoim inwestycjom, albo że stawia money where his mouth is. Mimo, że popieram jego działania pro klimatyczne, to nie do końca mu ufam. Bo miliarderom się nie ufa, miliarderów się opodatkowuje.

@zeshi
22M

stawia money where his mouth is.

Zawsze rozumiałem ten slogan w taki sposób, że po prostu robisz co mówisz zamiast być generałem z kanapy, a nie że próbujesz na tym zyskać.

miliarderom się nie ufa, miliarderów się opodatkowuje.

Dziwnie napisałeś “wywłaszcza” :D

@LukaszH
mod
creator
32M

Zawsze rozumiałem ten slogan w taki sposób, że po prostu robisz co mówisz zamiast być generałem z kanapy, a nie że próbujesz na tym zyskać.

Możliwe, że zbyt dosłowne znaczenie nadałem temu zwrotowi.

Dziwnie napisałeś “wywłaszcza” :D

Delikatny chciałem być, na wypadek gdyby wygooglował ten wątek :D

@zeshi
22M

Ale z drugiej strony dobrze prawi, że mięso trzeba co najmniej ograniczyć i nie wsuwać burgerów. To tylko argument za tym, że interes kapitalistów zawsze będzie sprzeczny z naszym nawet jak się zgadzamy co do tej czy innej zasady .

pfm
32M

Ależ oczywiście że spożycie mięsa trzeba zredukować. Ja tylko zwracam uwagę na to, że niektórzy nawet na tonącym Titanicu robiliby interes i sprzedawaliby np. bryłki lodu z lodowca.

based Gates?

Ograniczanie i rezygnacja z mięsa i innych produktów odzwierzęcych.

Dla dobra zwierząt, zdrowia własnego, dla klimatu.

Propaganda, przepisy, pierdoły.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 3 users / month
  • 8 users / 6 months
  • 18 subscribers
  • 12 Posts
  • 15 Comments
  • Lifestyle
  • Modlog