Na ugrupowanie, którego jednym z liderów jest Krzysztof Bosak, zagłosowałoby 9,7 proc. respondentów — wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". W świetle ostatnich badań jest to najlepszy wynik partii. Możliwe przyczyny takiej sytuacji analizował w rozmowie z dziennikiem prof. Antoni Dudek.

Koszmar, którego się spodziewałem. Patrząc na wzrost nastrojów antyukraińskich i popularność Tik Toka i na to jak Mentzen robi tam furorę. Do listopada obstawiam, że będą mieć kilkunastoprocentowe poparcie, bo zamiast walić papajem jak PiS podejmują tematy, które interesują ludzi jak mieszkalnictwo i głoszą libkowe tezy, które przecież nie różnią się wiele od tego czego uczą polskie szkoły na lekcjach “przedsiębiorczości”. To wszystko powoduje że brzmią wiarygodnie, zwłaszcza od kiedy ich twarzą jest Mentzen. Faszyści w garniakach są niebezpieczniejsi niż bojówki.

@truffles
link
fedilink
73 miesiące

Aż nie chce mi się wierzyć, że 10% społeczeństwa wstaje i myśli “tak, przydałoby się jeszcze więcej prawicowego zamordyzmu”.

make
mod
link
fedilink
43 miesiące

Codziennie wstaję i nie chce mi się wierzyć, że ludzie w polsce zaakceptują kolejne absurdalne wydarzenia, i wiecie co? Za każdym razem okazuje się, że tak.

@LukaszWyrak
creator
link
fedilink
63 miesiące

Sytuacja z nastrojami antyukraińskimi jest bardzo podobna do tego co działo się w Wielkiej Brytanii po wejściu Polski do UE o czym wspomniano w tym świetnym tekście o brytyjskiej katastrofie mieszkaniowej. Napływ kilku milionów migrantów doprowadził do katastrofy mieszkaniowej, co spowodowało że ludzie zaczęli obwiniać migrantów o spowodowanie wzrostu kosztów życia. Tam do w konsekwencji doprowadziło do brexitu. Obstawiam że a jakieś 2-3 lata i u nas realne będzie wyjście z UE.

kwj🌐🇺🇦 ⚪🔵🟡⚪
link
fedilink
4
edit-2
3 miesiące

W Brexicie ogromny udział miały też m.in. Facebook i Google. W Polexit zaangazuje się dodatkowo Tiktok.

@LukaszWyrak
creator
link
fedilink
43 miesiące

I Rosjanie.

Deykun
link
fedilink
4
edit-2
3 miesiące

popularność Tik Toka i na to jak Mentzen robi tam furorę

Mentzen też robi furorę na LinkedIn, ale łatwiej się wali w chińską apkę dla dzieci i młodzieży.

@LukaszWyrak

@Pajonk
link
fedilink
33 miesiące

Kurwa, jakie to jest przykre, jak raz czy dwa razy widziałem na Linedinie mencela i jego brednie. Dawniej ten portal był poważniejszy, ale chuj go już strzelił.

Szkoda, bo dawniej pomagał w znalezieniu lepszej roboty, a dziś jest zalany hektolitrami szamba, pseudo doradców rozwoju osobistego, ekonomistów i guru którzy mają genialnie proste rozwiązania na wszystkie problemy.

@Pajonk
link
fedilink
33 miesiące

10% wyborców uważa że puste obietnice niskich podatków (w końcu konfa w budżet nie umie, ani gospodarkę) jest lepszym argumentem ZA, niż argumenty PRZECIW typu prorosyjska propaganda szczucia na naszego sojusznika, antypolska propaganda szczucia na osoby nie tylko innej orientacji ale i innej płci, antynaukowy fanatyzm religijny, czy ogólny brak kompetencji, w końcu góra konfy to nie jest grono znane z dobrego wykształcenia i sukcesów na polu naukowozawodowym, tylko ludzie jak bosak, korwin, braun, i tak dalej i tak dalej.

harc
mod
link
fedilink
43 miesiące

Myślę, że to wabik na idiotów, ale sporo ich zwolenników świadomie głosuje na faszystów wiedząc, że jest to społecznie nieakceptowalne więc kłamliwie podają inne uzasadnienia.

@Pajonk
link
fedilink
33 miesiące

Ciężko mi powiedzieć, bo w zasadzie nie znam nikogo kto by otwarcie mówił że popiera konfę. Może ludzie się tego wstydzą. Może to wynika z niewiedzy i chęci zemsty? Zła sytuacja podobno przepycha ludzi w stronę autorytaryzmów.

@lemat_87
link
fedilink
13 miesiące

Po prostu nie wierzę, że ludzie są tak głupi. Ta zjebana partia to mem. Wystarczy obejrzeć hashtag #bekazkonfederacji na wykopie

@miklo
link
fedilink
43 miesiące

No i to jest błąd, żeby faszystów obracać w memy i bekę. To taka miękka normalizacja ich obecności. Lepiej ludzi konfrontować z samą esencją, którą bez żadnej żenady właśnie Mentzen sformułował: “Nie chcemy Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE. To trafia do wyborców” https://oko.press/program-konfederacji-zydzi-geje-aborcja

@lemat_87
link
fedilink
03 miesiące

Być może. Z drugiej strony memy łatwiej docierają, ośmieszają i pokazują absurdalność ich poglądów. Może trzeba stosować i jedną i drugą strategię.

make
mod
link
fedilink
53 miesiące

obawiam się, że memy z populizmem nie wygrają

@lemat_87
link
fedilink
13 miesiące

Trzecia droga

kwj🌐🇺🇦 ⚪🔵🟡⚪
link
fedilink
3
edit-2
3 miesiące

Ludzie są niewyedukowani, nikomu od 30 lat w tym kraju nie zależy na edukacji społeczeństwa. Zbieramy tego żniwa, niestety.
A Wykop to portal sponsorowany oraz zarabiający na kliknięciach, nie dziwi mnie, że pozwala tam się na promowanie nienawiści.
[edit]
Chodzi mi o główną Wykopu. Mikroblog jest mniej eksponowany, co dopiero poszczególne tagi mikrobloga.

@lemat_87
link
fedilink
13 miesiące

Zgadzam się, zarówno co do edukacji (moja branża) jak i do wykopu. Wchodzę na niego tylko dla beki z k0nfederacji i #bekazprawakow. Takie strony jak jbzd omijam szerokim łukiem żeby nie nabijać kliknięć, w sumie wykop to też takie zbiorowisko kuców i odchylonych na prawo motzno

Społeczność do postowania o poczynaniach partii, partyjek i ich ludzi.

  • 0 users online
  • 6 users / day
  • 7 users / week
  • 12 users / month
  • 33 users / 6 months
  • 62 subscribers
  • 533 Posts
  • 288 Comments
  • Modlog