Facebook wchodzi w nową erę. Będzie zarabiał nie tylko na reklamach, ale też subskrypcji. Wszyscy chętni będą mogli zapłacić za płatną opcję Meta Verified, która da więcej możliwości. Od niedawna d...

Od niedawna Meta Verified działa m.in. w USA, Australii i Nowej Zelandii. Cena to 14,99 dol. miesięcznie (przy zakupie na iOS/Android) lub 11,99 dol. miesięcznie (przy zakupie przez przeglądarkę, daje to znaczek wyłącznie na Facebooku).

**Twórcy, którzy zdecydują się na Meta Verified, uzyskają np. “zwiększoną widoczność i zasięgi” **

m0bi
link
fedilink
52 miesiące

@harcesz Ta opcja “zwiększone zasięgi” jak zapłacisz, to typowe dzielenie ludzi na biedniejszych i bogatszych. Zastanawiam się, ile będzie rezygnacji z FB ze względu na takie nieetyczne działania. Dzieci co płaca w szkole za obiady mają mleko z kakao i cukrem, a te inne nie…

harc
mod
creator
link
fedilink
62 miesiące

Myślę, że to jeszcze gorsze, to dosłownie “jeśli masz pieniądze, twój głos jest ważniejszy”. A rezygnacji będzie pewnie równie niewiele co w reakcji na ich wcześniejsze nieetyczne działania ale kropla drąży skałę.

Robert A.Mason
link
fedilink
22 miesiące

@harcesz - myślę, że czara goryczy zaczyna się już przelewać, przynajmniej patrząc po aktywności moich znajomych na FB. Przy czym obawiam się trochę, że nie będzie to oznaczało masowych przenosin na Mastodona, a raczej dalsze ograniczenie aktywności w social mediach.

@m0bi13

@mason @m0bi13 @harcesz To pracuj nad nimi. To jest ten moment!

pfm
link
fedilink
52 miesiące

Zmiana nazwy wyszła im na dobre. Kiedyś pisali “Facebook is free for everyone” (lub coś podobnego). No i fajnie. A Meta może być płatna i nawet nie skłamali. 🙃

Oliwier Jaszczyszyn
link
fedilink
32 miesiące

Co jak co, ale ode mnie nawet złamanego grosza nie dostaną.

Dopóki nie zaczną mi płacić grubego hajsu, to nie ma opcji, żebym używał tego szajsu.

@lemat_87
link
fedilink
12 miesiące

Ja też nie używałem FB nawet za darmo

@dj1936
link
fedilink
12 miesiące

No ale przecież od dawna można robić posty sponsorowane, które zwiększają zasięgi.

harc
mod
creator
link
fedilink
12 miesiące

Ale wtedy są chociaż oznaczone jako sponsorowane. Tu już tego nawet nie będzie, jak rozumiem. Po prostu - płacisz na stałe, to twój głos słychać lepiej.

@dj1936 @harcesz Ale “target” który potrzebuje postów sponsorowanych (okazjonalnie) jest trochę inny niż ten, który jest gotów zapłacić za nieco większy (albo żeby nie był mniejszy ?) zasięg cały czas.

deleted by creator

Wolny (jak w rewolucji) internet to podstawa współczesnej organizacji ruchów społecznych. Nie możemy pozwolić, żeby kontrola nad tym co i komu mówimy spoczywała w rękach korporacji.

Ta społeczność ma na celu dyskutowanie jasnych i ciemnych stron internetowej wolności. Tak alternatyw, jak i wyciągających się za nami korporacyjnych.

Z zakresu informatyki warto zajrzeć też do społeczności;

Polecamy uwadze też przydatny spis praktycznych Szmerowych techno-porad.

  • 0 users online
  • 12 users / day
  • 13 users / week
  • 22 users / month
  • 72 users / 6 months
  • 282 subscribers
  • 776 Posts
  • 1.55K Comments
  • Modlog