@truffles
39d

Zupełnie nie rozumiem tej krytyki, która się na niego za to wylewa, bo w takim razie powinniśmy krytykować każdą osobę kto zapisała się w wyniku czwartkowego błędu, a nie tylko te ze znanym nazwiskiem.

Z drugiej strony, jestem ciekaw, kto był wśród pierwszych osób zapisanych zaraz po północy. Bo kto normalny siedzi i przegląda portal pacjenta w nocy

harc
mod
admin
27h

Znajomi osoby, która podejmuje taką decyzję ;) A większa uwaga wynika z faktu, że to osoba publiczna i to “wysoce moralna”.

@makemoshnotwar
admin
creator
29d

No ja trochę mam z tym problem, że osoby uprzywilejowane się wpieprzają, wiadomo było, że to niemożliwe, że teraz ich kolej. A Hołownie bym cisnęła tym bardziej, nie ufa swojemu bogu, że go uchroni do czasu jego kolejności? ;)

@art_m
28d

polemizowałbym. mamy system centralnie zarządzany. o godzinie mniej więcej 8-9 dostajemy info, że wszystko jest ok, tzn. że centralne planowanie aktualnie jest takie, że osoby 40+ mogą się rejestrować i nie ma mowy o żadnej pomyłce - ten tekst pojawia się dopiero potem. Ja osobiście zarejestrowałem się o 10.29 (sprawdziłem, mam maila z tej godziny i minuty, potem czytałem, że system został zamknięty o 10). Potem czytam, że to pomyłka i zaczynają się sugestie, że ci, którzy się zapisali, to jakieś cwaniaczki (“niektórzy może nawet nie mieli świadomości, ze zapisując się postępują wbrew prawu” - przypominam, korzystałem z portalu .gov.pl). Mam dylemat: wypisać się i zwolnić miejsce, czy też nie. Zakładam, że jeśli się wypiszę, to może się okazać, że nikt nie zdąży się na moje miejsce przepisać, pozostawiam to zatem do dyspozycji centralnemu mózgowi operacji, który ostatecznie kasuje moją rezerwację na 6.kwietnia i przesuwa mnie na połowę maja sugerując miejscowości oddalone o półtorej do dwóch godzin jazdy autem.

Nie powiedziałbym, że w tym przypadku “osoby uprzywilejowane się wpieprzają”, ponieważ sytuacja Hołowni była zupełnie odmienna niż Jandy i osób jej pokroju, uważających, że mają prawo, bo są znanymi aktorami, mają kasę itp. Wtedy sytuacja była absolutnie jasna - szczepią się zawody medyczne i okołomedyczne. W przypadku sprzed paru dni nie wprowadzano żadnego zróżnicowania ze względu na “zasługi” i w gruncie rzeczy komunikaty też były jasne i sugerowały, że wszystko jest zgodne z zasadami i zdrowym rozsądkiem oraz etyką (nie marnujmy terminów i dostępnych szczepionek). Prawdę mówiąc, to ja nie bardzo rozumiem, co to było, bo na pewno nie “błąd systemu”.

@makemoshnotwar
admin
creator
28d

Ech, była informacja każdego dnia do szczepień mogą się kolejne roczniki. Data nijak nie wskazywała na 40 latków…

@art_m
28d

zgadza się, jednak, z drugiej strony, wcześnie rano było potwierdzenie, że doszło do zmiany planów. to było niespodziewane, ale jeszcze po 10 miałem możliwość wyboru szczepienia na 5. kwietnia w pewnym oddaleniu od mojego miejsca zamieszkania albo na 6. w miejscu zamieszkania. Z tego wyciągnąłem wniosek, że po prostu trzeba “zużyć” wolne miejsca w trybie pilnym. I teraz uwaga: skasowano mi termin na 6.; pisze do mnie przed chwilą znajoma, że w miejscu, w którym jest koordynatorką szczepień, nie są w stanie zapełnić znacznej części miejsc po skasowaniu rezerwacji 40+, osobami 60+ i 50+. Centralne zarządzanie w tym przypadku nie sprawdza się, jak i w wielu innych przypadkach, szczególnie jeśli jest prowadzone przez polityków, którzy myślą tylko o tym, “jak to będzie wyglądało”, a nie “jaki to ma sens”.

COVID a sprawa internacjonalistyczna, czy coś.

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 8 users / week
  • 17 users / month
  • 18 users / 6 months
  • 18 subscribers
  • 75 Posts
  • 79 Comments
  • Discussion
  • Modlog