Teraz grupa katolickich przywódców w Niemczech zaplanowała na 10 maja masowe błogosławieństwo związków jednopłciowych i zatytułowała wydarzenie “Miłość wygrywa, błogosławieństwo dla kochających się”.

Wydarzenie obejmie błogosławieństwa w całym kraju, a grupa napisała na swojej stronie internetowej:

Miłość zwycięża. Miłość jest błogosławieństwem. Ludzie, którzy się kochają, są błogosławieni. 10 maja 2021 roku zapraszamy Was do różnych miejsc w Niemczech na nabożeństwa. Nie chcemy nikogo wykluczać. Świętujemy różnorodność różnych planów życiowych i historii miłosnych ludzi oraz prosimy Boga o błogosławieństwo. Bez żadnej tajemnicy. Na tej stronie znajdziesz świadczone usługi, możesz zarejestrować się na nie i przesłać nam błogosławieństwo

Dla katolickich sojuszników LGBT+ w Niemczech, którzy nie będą błogosławieni, grupa doradziła, aby tego samego dnia użyli “kreatywnych symboli, aby pokazać, jak wielu ludzi w kościele dostrzega barwną różnorodność różnych planów życiowych i historii miłosnych ludzi jako wzbogacenie i błogosławieństwo”.

Ta niemiecka grupa jest jednym z wielu katolickich przywódców na całym świecie, którzy obiecali przeciwstawić się watykańskiemu zakazowi błogosławieństw dla osób tej samej płci.

Inicjatywa Pfarrera (Inicjatywa Kapłańska), kolektyw ponad 350 księży i ​​diakonów kierowany przez przywódcę reformy kościoła katolickiego, ojca Helmuta Schüllera, oświadczyła w zeszłym miesiącu, że “nie odrzucą żadnej kochającej się pary”.

Wiele znanych postaci katolickich również wypowiedziało się przeciwko zakazowi Watykanu, w tym prezydent USA Joe Biden i kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton.

<3

@zeshi
32M

A mnie to denerwuje. Zamiast rzucić katolicyzm w cholerę to małe grupki próbują nieporadnie reformować fundamentalnie opresyjną religię. Watykan tej opinii nie zmieni bo nie może i pewnie nawet nie chce - dla nich to jest niepodważalne, że homoseksualizm jest zły.

@Mitro
12M

Niektórzy są wierzący i oni nie chcą rzucić wiary ani spotykać się w piwnicach, dlatego walczą jak mogą. Dla mnie to spoko.

@zeshi
22M

Zgadzam się że wierzący mogą walczyć. Głównie chodzi mi o kurczowe trzymanie się katolicyzmu podczas gdy osobą chrześcijańską można być na bardzo wiele sposobów bez wybielania tej jednej konkretnej organizacji

@Mitro
12M

Tego nie wiem.

Religia ∘ Antyklerykalizm
!vaticana
  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 4 users / week
  • 7 users / month
  • 19 users / 6 months
  • 60 subscribers
  • 169 Posts
  • 89 Comments
  • Religion
  • Modlog