Nadleśnictwo nie przejmuje się i wysyła ludzi do pracy

Inicjatywa rozbiła swój obóz przy drodze do Arłamowa i zablokowała wjazdy do lasu. Władze Nadleśnictwa Bircza nie przejęły się protestem i kontynuowały wycinkę. – Skandalem jest, że nadleśnictwo z pełną świadomością naraziło obywateli – zarówno jedną, jak i drugą stronę konfliktu. Leśnicy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że może dojść do tragedii. Blokujemy wjazdy do wydzieleń, ale pilarze codziennie przychodzą do pracy i ręcznie wycinają drzewa – skomentowali aktywiści z Inicjatywy Dzikie Karpaty na Facebooku.

harc
creator
link
fedilink
3
edit-2
2 lata

1 May at 20:00 ·
#TurnickiTERAZ!
7 dzień okupacji.
Każdego dnia dojeżdżają do nas kolejne osoby, aby wziąć udział w proteście przeciwko dewastacji lasów projektowanego Turnickiego Parku Narodowego.
Dziś, korzystając z okazji, że jest nas dużo, zajęliśmy się rozbudową obozu i uruchomiliśmy kuchnię. Powiesiliśmy nowe banery, co z uwagą monitorowała Straż Leśna, która wielokrotnie przyjeżdżała na miejsce okupacji. Pod koniec dnia strażnicy leśni, którzy zwykle korzystają z eskorty innych służb, tym razem wysłużyli się policją i kazali funkcjonariuszom spisać osoby wieszające transparenty.
Otworzyliśmy punkt informacyjny dla osób zainteresowanych, które licznie nas odwiedzają. >Przeprowadziliśmy wiele rozmów z turystami, opowiadając o Turnickim i o naszym proteście.
W międzyczasie zbieraliśmy śmieci, których zarządca terenu, czyli Lasy Państwowe, mimo obowiązku nałożonego przez ustawodawcę, nie robi.
Jeśli chcesz do nas dołączyć, napisz na dzikiekarpaty@gmail.com
Serdecznie zapraszamy!

Przy proteście od wczoraj otwarty jest punkt informacyjny, gdzie można porozmawiać z nami o projektowanym Turnickim Parku Narodowym i o intensywnych wycinkach, które mają tu miejsce za sprawą Lasy Państwowe. Przeprowadziliśmy wiele budujących rozmów, głównie z turystami, oburzonymi ich skalą i zniszczeniami, jakie im towarzyszą.
Wśród nich był 4-letni Henio, który zatrzymał się u nas z rodzicami. Po rozmowie, rodzina przeszła boso po błotnistym szlaku zrywkowym, wyciągając po drodze Henia z głębokiej koleiny, w którą wpadł i nie mógł się wydostać.
Gdy wrócili, Henio zachwycał się drzewem, które znalazł jego tata. Powiedział, że “jest starsze niż tata, mama i dziadek i trzeba go bronić i trzeba bronić wszystkich drzew”. Dodał też, że jest spokojny o las, bo tu jesteśmy.
Jeśli chcesz do nas przyjechać i zostać z nami przez jakiś czas, choćby weekend, napisz do nas na priv lub wyślij maila na dzikiekarpaty@gmail.com.

@overcomandante
link
fedilink
32 lata

Adres na gmailu to żenujący opsec.

_____gi
link
fedilink
22 lata

no i bdb

Środowisko naturalne i inne zielone sprawy
!srodowisko
  • 0 users online
  • 2 users / day
  • 11 users / week
  • 22 users / month
  • 55 users / 6 months
  • 244 subscribers
  • 1.17K Posts
  • 875 Comments
  • Modlog