Na facebookowym koncie żony szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka pojawiła się informacja o włamaniu na jego prywatną skrzynkę pocztową. Znalazł się tam też link, pod którym można było obejrzeć skradzione dokumenty. Prawdziwość informacji o włamaniu na pocztę ministra Onet nieoficjalnie potwierdził w służbach specjalnych zajmujących się kontrwywiadem. Nie wiadomo jednak, czy autorką wpisu jest żona ministra, czy na jej konto na Facebooku także się włamano.

 • W wykradzionych dokumentach dużo miejsca poświęcone jest polityce Polski wobec imigrantów z Białorusi - zwłaszcza tych polskiego pochodzenia
 • Michał Dworczyk jest na celowniku wschodnich służb, bo od lat zajmuje się sytuacją w Mińsku
 • Zdaniem pracowników służb specjalnych fakt, że tak wysoko postawiony polityk używał prywatnej - niezabezpieczonej skrzynki do przechowywania poufnych dokumentów jest mocno niepokojący
@zbych
35d

Tytuł tego artykułu strasznie gówniany. Chyba tylko dla klikalności wtrącili coś o rosyjskim komunikatorze, żeby było groźnie, że “ruscy szpiegujo!”

harc
creator
24d

No, tym bardziej, że komunikator ma oficjalna siedzibę bodajże w Katarze :P Tyle, że szefuje mu rosjanin (gość od VK). Chociaż też akurat, że to Rosyjska/Białoruska operacja jest raczej bardzo prawdopodobne.

@zbych
14d

Gość miał do czynienia z VK, ale wg wiki " founded the Russian social network VK, which they left in 2014 after it was taken over by President Putin’s allies. Pavel Durov sold his remaining stake in VK and left Russia after resisting government pressure" ciężko mu zarzucić blatowanie się z Putinem.

harc
creator
13d

Z Putinem ciężko, to było wrogie przejęcie. Ale Katar to też niezbyt ostoja wolności…

make
35d

czego oczekiwać od ludzi z fejsem ustawionym na publiczny ¯_(ツ)_/¯

harc
creator
35d

Ciekawie byłoby to przejrzeć pod kontem wątków anarchistycznych, przy okazji wycieków wikileaks z departamentu stanu poszło trochę ciekawych materiałów.

make
45d

Przypominamy też, że każdemu posłowi Niebezpiecznik oferuje darmowy dostęp do wszystkich naszych szkoleń z cyberbezpieczeństwa, które są dostępne w formie nagrań video. Wystarczy, że napiszesz do nas maila z oficjalnego adresu sejmowego, a przekażemy Ci kod dostępowy do naszej platformy szkoleniowej. Na podstawie tych szkoleń zabezpieczysz sobie swoje konta, swojego smartfona i swoją rodzinę.

harc
creator
24d

Wiesz co… Kiedyś obudził mnie na skłocie telefon od asystentki posła, że pan poseł zablokował sobie służbowego iPada i czy mógłbym go zhackować. Miałem wrażenie, że w tle słyszę łkanie agenta ABW który tego musi słuchać. Czasami na prawdę im współczuję, bo porządnie zabezpieczyć tą bandę aroganckich idiotów tworzących “elity władzy” jest w zasadzie niemożliwe.
Ale też z dwojga złego, chyba wolę lokalnych idiotów niż lokalnych idiotów sterowanych/rozgrywanych przez zagraniczny wywiad, więc niech się ciule uczą.

make
14d

tsa, szczególnie mnie to przeraża w kontekście takich wynalazków jak “epacjent”…

@miklo
15d

Na razie w tych dokumentach nie ma nic ciekawego. Przynajmniej nic takiego, co mogłoby go jakoś pogrążyć.

harc
creator
24d

Link mile widziany.

souce?

@miklo
22d

https://t.me/poufnarozmowa - może jednak temat się rozkręci bo weszły jakieś rozmowy, które już można by uznać za nieodpowiednie do prywatnej poczty i co więcej nieodpowiednie z punktu widzenia zakresu zadań Dworczyka. Wygląda na to że autor przecieku powoli buduje napięcie bo wrzuca stopniono po kilka dokumentów dziennie.

Hakt! – Hakuj i działaj
!hakt

  Haktywizm – użycie komputerów i sieci do promowania celów społecznych i politycznych, zwłaszcza wolności słowa, praw człowieka i dostępu do informacji.

  Źródło: Wikipedia


  Przydatne:

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 8 users / week
  • 11 users / month
  • 34 users / 6 months
  • 114 subscribers
  • 121 Posts
  • 229 Comments
  • Programming/Software
  • Modlog