Riot Police Station Set Alight: When Cops Murder, Everything Must Burn | AMW English
www.amwenglish.com

Our feeling screams for revenge. Revenge for Qosay Sadam Khalaf. But what retribution is appropriate for the murder of a young person? How many cop vehicles and guards must burn?

My kłócimy się do dzisiaj o Trójkę, a w innych krajach poprostu płoną komisariaty.

harc
44d

Może niepotrzebnie łapię bejt, ale trójka dała się bezmyślnie wysterować w akcję na zamówienie służb. Wytrącili nam z ręki argument o skrajnie prawicowym terroryzmie (bomba ze szrapnelem w autobusie 3-4 dni wcześniej podłożona przez korwinistę), jednocześnie dając kolejny argument aparatowi represji na 2(?) dni przed głosowaniem nowej ustawy antyterrorystycznej.
Po spalonych komisariatach nikt nie będzie płakać, ale po “pożytecznych idiotach”, z których niektórzy próbują robić bohaterów ja też nie.

Inna sprawa, że kiedy policja morduje, kontratak jest zrozumiały. Kiedy akurat “nic” się nie dzieje, wygląda to wyłącznie na próbę udowodnienia sobie czegoś przez grupę macho-chłopców. Gdyby rzecz działa się po którymś i bezpośrednio w odniesieniu do policyjnego zabójstwa, mogła odnieść zapewne zakładane efekty, inaczej byłaby w najlepszym wypadku pustym symbolicznym gestem, nie zrozumiałym dla nikogo poza wtajemniczonymi w arkana insurekcjonizmu ale za to ściągającym niepotrzebne represje.

@janusz
24d

💯 może trzeba zrobić platformę do śledzenia poczynań policji. np. tutaj? 🤔

@harcesz@szmer.info @Mitro@szmer.info

harc
44d

De facto trochę tym jest społeczność !policja@szmer.info, ale mam jeden długofalowy projekt, który teoretycznie mógłby przerodzić się też w bezpośredni tracker brutalności policji (w oparciu o raporty osób użytkujących). Ale to kwestia może nawet paru lat, więc jak na razie kwestia jest otwarta i do zagospodarowania.

@janusz
24d

👍 fajnie, nie znalazłem bo tylko po “policja” szukałem

harc
13d

Dziwne, powinno wyszukać, chociaż czasami zajmuje to parę sekund, ale mam taki wynik;

make
34d

Mamy prawie 100 społeczności więc to dobry momemt, żeby zajrzeć w tą zakładkę ;)

@loggyarch
12d

deleted by creator

@janusz
24d

o co chodzi z “Trójką”?

harc
34d

Zależy kogo spytasz, mi bliska jest perspektywa tego artykułu oko.press, jeśli dostatecznie cię to interesuje to chyba miałem jakiś tekst na ich temat też na swoim fanpageu czy bezpośrednio fejsie, jeszcze nie wykopiowany na bloga ale mogę to zrobić w razie czego.

@janusz
34d

dziena!

make
14d

My kłócimy się do dzisiaj o Trójkę, a w innych krajach poprostu płoną komisariaty.

XD

Informacje ze świata
!news

  Newsy

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 12 users / week
  • 19 users / month
  • 50 users / 6 months
  • 153 subscribers
  • 562 Posts
  • 389 Comments
  • News
  • Modlog