@miklo
link
118d

Tytuł jest wg mnie błędny bo to nie jest żadna “platforma do kooperacji” tylko oferta hostingu/vps. BTW na tej stronie nie ma żadnych danych co konkretnie oferują i w jakiej cenie i tylko zagrzebany gdzieś na stronie logowania link do https://greenhost.net/ wyjaśnia kto za tym stoi.

@rysiek
link
218d

Tak, to VPSy, podobne do Digital Ocean, tylko:

 1. ogarniane przez Greenhost, całkiem elo technologiczną firmę z Holandii, robiącą rzeczy etycznie i zielono
 2. grupą docelową są ludzie i organizacje robiące w szeroko pojętych digital human rights
 3. Eclips.is jest finansowane przez Open Technology Fund, i w związku z tym darmowe dla użytkowników/czek i organizacji, aczkolwiek dostęp jest tylko na zaproszenie.

Używałem tego dosyć ostro do robienia części infrastruktury sporej organizacji dziennikarskiej. Polecam tego infrastrukturowicza. Jakby ktoś potrzebował dostęp, znaka proszę, mogę spytać Greenhostów czy wydają jeszcze zaproszenia.

ether
link
118d

wiesz czy w dostepnych opcjach maja gitlab? Bo pisza o jitsi i etherpad tylko.

@rysiek
link
118d

Czo? Jak ja z nich korzystałem, to były to gołe VPSy, stawiasz sobie na tym co chcesz.

ether
link
118d

Ah OK. Super!
Bo mam problem by zrozumieć z opisu który mają na stronie, nieco jak dla mnie jest mylący, tak jakby mieli jakiś panel kontrolny z “one click deployment apps”.

eclips.is has a solid, agile base and can deliver instances within 30 seconds. Its functionalities are designed especially for developers of services to promote digital civil rights. With features like 2-Factor authentication or template driven deployments of services like Etherpad or Jitsi meet, a higher security standard becomes reachable for more users and organisations

Rozumiem, że to są po prosu sugerencje podania, a nie składniki.

@rysiek
link
118d

Nie wiem, nie używałem ich od dłuższego czasu, może dodali jakieś usługi/templetki. 🤷‍♀️

Sivarion Anatornel
link
118d

Właśnie się zastanawiałem na ile to legitne. Ostatecznie; “There is no cloud it’s just someone else’s conputer”. Ale jeśli są godni zaufania to zdecydowanie warto markę zapamiętać :)

@rysiek
link
118d

Tę akurat warto.

Wolny (jak w rewolucji) internet to podstawa współczesnej organizacji ruchów społecznych. Nie możemy pozwolić, żeby kontrola nad tym co i komu mówimy spoczywała w rękach korporacji.

Ta społeczność ma na celu dyskutowanie jasnych i ciemnych stron internetowej wolności. Tak alternatyw, jak i wyciągających się za nami korporacyjnych.

Z zakresu informatyki warto zajrzeć też do społeczności;

 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 3 users / week
 • 19 users / month
 • 56 users / 6 months
 • 103 subscribers
 • 242 Posts
 • 490 Comments
 • Modlog