Coder (Rust as a hobby, C and C++ profesionally), math enthusiast. Lives in Poland. he/him, or they, idgaf.

https://mastodon.technology/@northbound_goat

  • 17 Posts
  • 58 Comments
Joined 10 miesięcy temu
cake
Cake day: wrz 05, 2021

help-circle
rss

Do wyszukiwania ciekawych rzeczy polecam https://mastodon.online/@FediFollows , a do ogólnych informacji https://mstdn.social/@feditips

Czy prywatny bardziej to w sumie dyskusyjne, bo admin instancji może wszystko czytać nawet “prywatne”. Do takich rzeczy to jak dla mnie nadaje się tylko szyfrowanie od użytkownika do użytkownika. Dla mnie zaletą fedi w porównaniu do ćwitra jest to, że wystarczy być na jakiejś normalnej instancji (nie kiwi farmerzy czy inne terfy) i można normalne pogadać z ludźmi, a nie, że u jakiejkolwiek bardziej popularnej osoby pod twitem o czymkolwiek bardziej kontrowersyjnym zaraz się zlatuje masa “jezu komunis, hehe czemu nie tolerujecie nietolerancyjnych, hehe helikopter bojowy” itp wysrywów. No ale z drugiej strony, mniej tam jest wieści ze świata i ogólnie mniej się dzieje.


W tym celu uczennica ma zdjąć majtki, położyć się, rozsunąć nogi i pokazać swoje genitalia medykowi. Ten przyjrzy się i oceni, czy dziewczynka ma odpowiedni – jego zdaniem – rozmiar łechtaczki. Widełek dla wielkości clitoris nie podano, więc werdykt pozostaje kwestią opinii. Potem lekarz ma włożyć palce do waginy dziewczynki, by – uciskając podbrzusze drugą ręką – sprawdzić, czy w środku wszystko jest na swoim miejscu. I czy nie ma przypadkiem czegoś innego albo ewentualnie dodatkowego. Do tego jeszcze tylko pobranie krwi i pomiar poziomu testosteronu (oczywiście też bezwidełkowy), badanie genetyczne i cyk! – dziewczynka ma prawo należeć do szkolnej drużyny. Taki właśnie gwałt medyczny szykują uczennicom amerykańscy konserwatyści z Ohio.

o kurwakradzione z ćwitra…

7


Nie wiem, czy da się jakoś wymienić bez lutowania (a i z tym jest problem, w słuchawkach są zazwyczaj takie linki z cienkich drucików, dzięki czemu cały kabel jest giętki, ale się to chujowo lutuje. Przynajmniej jak na moje zdolności kiedy miałem 15 lat, dawno tego nie robiłem), ale u mnie zawsze dłużej wytrzymywały, jak nakręcałem na wtyczkę sprężynkę od długopisu :-P


w kapitalisie tylko cisport indywidualny


Oparte.
2

komunis
8

- Muszę rozjebać bitkojny.

- Nie, Jasiu, ty jesteś bitkojny.

I wtedy Jasiu był zombie.


Proszę nie szkalować dobrego imienia praprzodka Bazyliszka Rokowskiego.


a mógł eksmitować


Sprzed roku, ale chyba nie było…inbank
5

Tak abstrahując od heheszków to przydają się osobom bez wystarczającej sprawności manualnej by podnieść kubek do twarzy. No ale wtedy to z tego co rozumiem i tak lepsze już te plastikowe z przegubem.


no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?
nie groź mi dobrym czasem.


Nothing in Git requires reversing hashes (which requires a lot of computing power), there’s only forward computation (much cheaper), and there isn’t any other method of establishing global consensus either (like proof of stake). This means no one needs an expensive rig to create git commits and fork whole repos, but on the other hand the hashes only prove the integrity of one set of commits; there is no global consensus on any repo and there has to be some sort of access control to prevent someone from force-pushing or replacing whole histories, central maintainers to decide what gets merged, etc. At best, to check if the upstream did something fishy, a mirror can be compared to another, or to a local copy.

edit: or perhaps, it wouldn’t be technically incorrect to call a git repo a blockchain, as the distributed global consensus without human maintainers may not be part of the strict definition, but this seems pretty anachronistic and pointlessly confusing to me.


American Pie nie miało być filmem dokumentalnym.


Most functional languages, like Haskell, ML family (SML, OCaml, F#). They’re usually not using an enum keyword though.


It doesn’t try to replace trust with computation, which is a crucial difference.


Interesting that szmer.info has 65 active users monthly, I think I’ve seen like 5.


choć to oni poniosą koszty wakacji

oj na chuj z taką retoryką, odroczenie haraczu o 8 miesięcy to nie są zaraz koszty.

stolen from /r/CoolAmericaFacts/…

fedilink
8

wyprzedaż
4

5

0

Worksona
3

Meowdy!
3

Syf z exploding-heads.com

Na lemmy.ml jakieś dzbany z exploding-heads.com uprawiają dosłowny szitposting. Sama instancja wygląda mi na trumpowisko, więc można by się zastanowić nad preemptywnym zablokowaniem, jeżeli ich federujemy…


om nom nom
2