[pl] studiuję politologię, lubię punk rocka
i przemawiam w imieniu szczurów.
osobiście wyznaję filozofię anarcho-taoistyczną.

[en] political sciences student,
a fan of punk rock.
i speak on behalf of rats.
trying to live by anarcho-daoist philosophy.

[es] yo estudio ciencias politicas
y escucho punk rock.
además, yo hablo por las ratas.
me subscribo a la filosofía anarco-taoísta.

  • 0 Posts
  • 10 Comments
Joined 4 miesiące temu
cake
Cake day: lut 04, 2023

help-circle
rss

@ANTIFA_JAWORZNO niesamowity jest ten brak kreatywności wśród brunatnych misiów


@pfm oni bardzo lubią whisky i cygara, bo zatrzymali się w latach 20. XX wieku.


@ANTIFA_JAWORZNO Ja pierdole czemu oni zapraszają tych spierdolonych idiotów do radia, telewizji.


@Anakonda ALE PRZECIEŻ TO PARTIA LEWICOWA.

- narodowcy na moich studiach


@makemoshnotwar Niesamowite to jest, jak bardzo platformują faszoli. Dzięki, Gozdyra. Dzięki, Solarz.


@Pajonk @eliwuu Fenomen systemów autorytarnych jest fascynujący i zaskakująco prosty. Ludzie często nie lubią podejmować decyzji. Nie chce im się poświęcić czasu, by zagłębić się w temat i wolą zostawić pewne sprawy “specjaliście”. Stąd biorą się fani Mentzena, Morawieckiego, Korwina i innych bełkoczących knurów, którzy potrafią przybrać rolę mądrzejszych niż są w rzeczywistości i przekonać pana Heńka, że da się na chłopski rozum rozwiązać niebywale zawiłe problemy i odwracając jego uwagę od ich kłamstw i nadużyć, strasząc “złodziejskim socjalizmem”. I to jest przykre, że ludzie nie potrafią się przed tym bronić. Powtarzającym się często argumentem wśród osób, które znam, a które są fanami dyktatury/monarchii jest “mądry człowiek jest dużo skuteczniejszym władcą, niż wściekły tłum”.


@Pajonk @eliwuu Oj tak, wiem o czym mówisz. Istotne jest, jednakże, by zrozumieć iż system ekonomiczny ma w dupie “wolność”, ta wolność gospodarcza opiera się wyłącznie na idei “swobodnego zawierania umów” oraz możliwości wywiązania się z nich i negocjacji. Tylko że, znowu ponosi on porażkę - ponieważ swoboda zawierania umów wymaga względnej równości możliwości oraz kapitału, w innym wypadku dzieje się to, co mówisz - osoba posiadająca ma całą kontrolę, a wybór po stronie osoby, która posiada mniej polega nie na tym, czy chce zawrzeć umowę z tym wyzyskiwaczem, czy innym - a raczej, czy zawrzeć umowę z jakimkolwiek wyzyskiwaczem czy umrzeć z głodu. Chuj nie wybór, jeśli mnie zapytacie. Dlatego cholernie dziwi mnie, że tak dużo osób broni tego systemu - który de facto odbiera im tę “wolność”. I nie wiem, czy to z ignorancji, dezinformacji czy tego, że zwyczajnie żyją w takim świecie i nie próbują nawet zrozumieć innych możliwości.


@Pajonk To be fair, dzieci po prostu się tym nie interesują, zdecydowanie bardziej martwiłbym się hordą dorosłych chłopów w garniturach, którzy niestety dzielą te opinie 🫠


@Pajonk @makemoshnotwar Prawicowy ultrapopulizm bardzo łatwo rozpada się pod choćby najmniejszą dozą faktów - wszystko jest kierowane właśnie do takich ludzi, którzy nie mają i nie chcą mieć pojęcia o ekonomii i tego, jak działa świat. No i niestety, ludzi podatnych na takie wpływy jest bardzo dużo. Ale da się na szczęście walczyć z tą dezinformacją i wydaje mi się, że to walka, której potrzebujemy.