In conclusion, in this prospective cohort study of U.S. female nurses over a 14-year period of follow-up from mid-to late-life, we found that frequent religious services attendance halved the risk of divorce among married women.

 • TX
  link
  fedilink
  11 year ago

  Plusłem jako ciekawostkę. Natknąłem się też kiedyś na dane, które mówią, że wśród osób religijnych wyznających religie abrahamiczne, dzietność jest wyższa, co w dobie zapaści demograficznej jest jakimś plusem.

  Zwalczania religii ogólnie nie popieram, natomiast popieram zwalczanie patologii oraz fanatyzmu. Jak ktoś sobie wierzy w Wielkie Mzimu i nikomu tego nie narzuca, to niech tam sobie wierzy, nic mi do tego.

  Problem z większością religii polega jednak na tym, że wpierdalają się w życie osób, które nic z tą religią nie chcą mieć wspólnego i to moim zdaniem należy tępić. Szczególnie indoktrynacja dzieci jest niebezpieczna. To dot. nie tylko religii, ale też ideologii.

  Ogólnie stopniową sekularyzację Polski uważam za zjawisko pozytywne, choć zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie pogłębi to i tak złą sytuację demograficzną.

  W kwestii technicznej to magazyn “nadajnik” pomyślałem raczej jako miejsce, gdzie będę umieszczał newsy dot. naszej strony. Tego typu treści sugeruję dawać do innych magazynów. Prawdopodobnie utworzę ich więcej. Można też korzystać z magazynów na karab.in i szmer.info.

  @Papinian