• 4 Posts
  • 59 Comments
Joined 3 miesiące temu
cake
Cake day: gru 28, 2022

help-circle
rss
Papinian
banned
tomemesypolice addict
link
fedilink
0
edit-2
2 miesiące

W porządku, czy więc masz jakieś obiekcje wobec powszechnego dostępu do broni, lub nie zgadzasz się z twierdzeniem, że “average police addict” mógłby być jego przeciwnikiem (i przeważnie jest)?

PS Tak zwani “anarchiści”, których tutaj trochę jest, są często tak bardzo pełni sprzeczności (popierając np. rozszeranie kompetencji państwa w zakresie ingerencji w rynek pracy), że idzie się pogubić.

@NoTak @harcesz


Łatwość z jaką wiesza się psy na ludziach, którzy odmawiają zabicia jednej osoby dla ocalenia komfortu życia drugiej osoby (lub jakkolwiek to nazwiemy) jest przerażająca. Zupełnie jakby niektórzy nie widzieli, że jest to sytuacja wyraźnego, oczywistego konfliktu dóbr. Widzą tylko tę osobę, która już się narodziła i skłonni byliby dotkliwie ukarać lekarzy za to, że ich obraz świata obejmuje również istnienie tego, kogo na pierwszy rzut oka nie widać. I to wszystko podszyte fałszywym umiłowaniem “tolerancji”.

@didleth


Papinian
banned
tomemesypolice addict
link
fedilink
1
edit-2
2 miesiące

Tak, to co napisałem w cudzysłowie powinno być w memie. “Average police addict” jest przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni, bo ufa, że “kapitan państwo” kieruje się jakąś wyższą moralnością i tylko on może używać siły w słusznych celach, a broń w rękach “zwykłych ludzi” to dla takiego człowieka coś nie do pomyślenia.

@NoTak


Papinian
banned
tomemesypolice addict
link
fedilink
1
edit-2
2 miesiące

Zdecydujcie się, czy w końcu tę policję i państwo którego jest ona bezmyślnym narzędziem kochacie, czy nie. I miło byłoby, gdybyście nie starali się domyślać czegokolwiek na mój temat bez poparcia w tym, co kiedykolwiek napisałem lub powiedziałem. xD

@NoTak @harcesz


Papinian
banned
tomemesypolice addict
link
fedilink
02 miesiące
  • sprzeciw wobec powszechnego dostępu do broni, bo przecież “policja jest od tego, żeby walczyć z bandytami” xD

@NoTak


Bo ja wiem, to klasyka gatunku. Pominąć Stary Testament, to tak jakby pominąć Homera pisząc o eposie.

@Mitro @harcesz


W Starym Testamencie też by się parę wątków znalazło (z popularniejszych książek).

@Mitro


Podoba mi się ten pomysł. Zmiany w zakresie Senatu mogłyby być zresztą pierwszym, bezpiecznym “eksperymentem” innego sposobu wyłaniania przedstawicieli ludu do władz.

@TX


  • najpierw zarabiać pieniądze, żeby mieć za co je sadzić, zamiast czekać aż “ktoś coś zrobi za nas”.

@didleth @rysiek @makemoshnotwar


Zacznę od tego, że nie jestem fanem demokracji, ale jednocześnie wydaje mi się, że istnieją różne poziomy jej możliwej degeneracji, a jednym z głównych jej problemów jest to, że aby zostać wybranym na jakiekolwiek stanowisko, trzeba się o nie ubiegać. Zawodowy polityk jest więc często (przeważnie) człowiekiem, który od lat młodości nie para się niczym innym, jak tylko budowaniem swojej „kariery politycznej”, wiodąc upokarzający żywot partyjnego podnóżka. Zakładam, że taki życiorys nie sprzyja właściwemu rozwojowi umysłowemu, z jakkolwiek definiowanym rozwojem moralnym na czele. Demokracja jednak nie zakłada, aby każdy członek ludu miał głos, a zatem można pomyśleć o takich rozwiązaniach ustrojowych, które – przynajmniej w części – ograniczą wspomniany czynnik „ubiegania się” o dane stanowisko. Takim rozwiązaniem, zresztą zupełnie nie nowym (stosowali je już starożytni Ateńczycy), jest losowanie. Do pomyślenia jest zatem, aby każdorazowo na potrzeby wyboru np. posła czy prezydenta miasta tworzyć listy osób chętnych do objęcia danego urzędu, a następnie wylosować osobę, która będzie go sprawować przez określoną kadencję. W celu wyeliminowanie możliwości manipulacji (ręcznego wybierania osoby zamiast losowania) należałoby ich listy na przykład z góry opublikować, nadając każdemu kandydatowi numer porządkowy, a także ustalić wzór na podstawie którego zostanie dokonane określenie który z kandydatów obejmie urząd, odnoszący się do przyszłych wydarzeń/stanów rzeczy, na które nie mamy wpływu (np. średnie temperatury z dnia 31 stycznia 2023 r. w 50 miastach świata, wartości ciśnienia atmosferycznego gdzieśtam, etc., zmierzone przez określone urządzenia, których odczyty byłyby cały czas dostępne online). Oczywiście wzór powinien zostać wyrażony w taki sposób, aby – znając możliwy zakres danych wejściowych – nie faworyzował jakiegokolwiek zakresu kandydatów (zakładam, że jest to technicznie do zrobienia). Wyobrażam sobie również możliwość losowania grup osób, które następnie dokonywałyby wyboru spośród swego grona (np. losujemy 30 osób w wyborach prezydenckich, a następnie robimy im coś w rodzaju watykańskiego conclave). Eliminujemy tym samym wielomiliardowe kampanie wyborcze, masowe pranie mózgów obywateli przez wszystkie możliwe strony sceny politycznej, a także masę innych obrzydliwych zjawisk, a jednocześnie założenia systemu (że to „lud” rządzi) pozostają. Zapraszam do dyskusji i ewentualnie podzielenia się informacją, czy coś podobnego gdzieś może obecnie funkcjonuje (poza powoływaniem ławy przysięgłych w USA).
fedilink

Przerażające, że wielu Francuzom to masowe ludobójstwo jawi się jako coś pozytywnego.

@Warszawska_FA


Papinian
banned
toJ(A)WORZNOMeow
link
fedilink
1
edit-2
2 miesiące

“który świeca”? Co autor miał na myśli?

PS Byli już tacy w III Rzeszy, którzy podpalali synagogi i tłukli szyby w sklepach…

@ANTIFA_JAWORZNO


Netherlands Bach Society
Bach w wykonaniu Holendrów, polecam kanał.
fedilink

Papinian
banned
tomemesySzymon Skłotownia
link
fedilink
22 miesiące

Kupić pustostan i ofiarowć potrzebującym. Szanuję.

@Warszawska_FA


Nawet tutaj antifiarska propaganda. xD

@harcesz


Wzrost produktywności nie następuje “samoistnie”, a dzięki podejmowaniu przez ludzi właściwych decyzji co do alokacji pracy/kapitału/czasu, czyli, ogólnie rzecz biorąc, dzięki ich przedsiębiorczości.

Wzrost produktywności nie jest żadnym prawem natury, czy nieodwracalną i stale utrzymującą się tendencją. Jeżeli porzucimy mechanizmy rynkowe (lub upośledzimy je bardzo mocno, o co też związki zawodowe usilnie walczą), może zostać zahamowany.

@makemoshnotwar @makemoshnotwar @dramatdramatyczny @lysy


Pisanie o “narodzie” w naszym współczesnym, wywodzącym się z XIX-wieku rozumieniu, jest w tym kontekście anachronizmem.

@lysy


Ale wzrost produktywności nie nastąpi magicznie w momencie zmiany trybu pracy (ustawą, czego domagali się postulujący) z 8h dzisiaj na 6h jutro. Gdyby było tak cudownie, w krótkim czasie moglibyśmy dojść do 10-minutowego dnia pracy przy zachowaniu obecnego poziomu życia.

Zresztą pisałem “caeteris paribus”.

@makemoshnotwar @makemoshnotwar @dramatdramatyczny @lysy


Bo i dziecinnym jest sądzić, że wartość pracy zostanie utrzymana na tym samym poziomie, pomimo jej wykonywania znacznie krócej, caeteris paribus.

@makemoshnotwar @makemoshnotwar @dramatdramatyczny @lysy
Papinian
banned
tomemesyhomofoby
link
fedilink
-32 miesiące

Bawi mnie pojęcie “homofobii” dla określenia wstrętu (a nie strachu, co nazwa by sugerowała) wobec homoseksualizmu.

@makemoshnotwar


Powstaje film o Carlu Mengerze i narodzinach austriackiej szkoły ekonomii.
fedilink

In conclusion, in this prospective cohort study of U.S. female nurses over a 14-year period of follow-up from mid-to late-life, we found that frequent religious services attendance halved the risk of divorce among married women.
fedilink