Ja tu tylko sprzątam

kbin.pubkbin.socialkarab.inernest.dev

[en] @ernest

#rustlang #php

  • 136 Posts
  • 48 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: wrz 08, 2021

help-circle
rss
Starożytny międzykontynentalny port przeładunkowy, zapewne starożytne Muziris w dzisiejszych Indiach, z którego wysyłano statkami produkty do Europy przez m.in. Egipt już ponad 2 tys. lat temu, będzie celem prac polskich archeologów. Badania ruszą w marcu przyszłego roku.
fedilink

Królik po berlińsku to film, który w doskonały sposób wyjaśnia skąd w centrum Berlina stada dzikich królików, które pasą się w parkach i na miejskich trawnikach. Z punktu widzenia tego sympatycznego gryzonia poznajemy ewolucję muru berlińskiego.
fedilink

Wyładowania, burze, huragany. To znane z Ziemi gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Ich odpowiedniki znajdziemy jednak także na innych obiektach Układu Słonecznego. W tym programie pokażemy w jaki sposób badania procesów zachodzących w ziemskiej atmosferze pozwalają zrozumieć także to co dzieje się w kosmosie.
fedilink

W czasach, kiedy naszej planety, Słońca i Maryli Rodowicz nie było nawet w planach, wszechświatem rządziła inna generacja gwiazd. Olbrzymich, ale o słabym zdrowiu. Widmo tych dorodnych nieboszczek pomoże nam zrekonstruować początki ery gwiazdowej.
fedilink

Głównym powodem wybudowania Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) były poszukiwania bozonu Higgsa. Urządzenie wywiązało się z tego zadania w 2012 roku i od tej pory poszerza naszą wiedzę o świecie. Teraz naukowcy z eksperymentów CMS i ATLAS w CERN poinformowali o znalezieniu pierwszych dowodów na rzadki rozpad bozonu Higgsa do bozonu Z i fotonu. Jeśli ich spostrzeżenia się potwierdzą, może być to pośrednim dowodem na istnienia cząstek spoza Modelu Standardowego.
fedilink

Reguła Pareta czyli o proporcji 80/20
Proporcje rządzą światem. To takie marzenie harmoniczne matematyków, muzyków i pięknoduchów. Jednak coś w tym jest. Złota proporcja, inaczej złoty podział, boska proporcja, środek Fidiasza… Zaraz, zaraz, miało być o proporcji 80/20 zwanej regułą Pareta. Partenon na Akropolu poczeka…
fedilink


Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
fedilink

Mam problem z komunikacją z kilkoma instancjami, z tego co udało mi się ustalić jest coś nie tak z moim podpisem get-requestów. Aktualnie jest to priorytet, w przyszłym tygodniu pewnie zacznie działać poprawnie.


No właśnie widziałem, chyba trzeba będzie zaprosić tu Marcina na konsultacje ;) Jak możesz pingnij go, bo ja jestem tymczasowo odcięty od jego instancji (problemy techniczne).


Wygląda na to, że nie udało się wygenerować podglądu - w załączniku AP jest tylko link do youtube.

Tak to wygląda na Masto:
https://101010.pl/@ernest@karab.in/110445648228928390


Zastosowanie matematyki do opisu świata fizycznego doprowadziło do narodzin nauki i rozwoju technologii. Co ten fakt mówi nam o świecie i o nas samych.
fedilink

Jak informuje Portal Samorządowy, laptop przekazany uczniowi będzie stanowił własność jego rodziców. Przekazanie będzie następować na podstawie umowy zawartej przez organ prowadzący szkołę lub placówkę z rodzicem ucznia. Laptopy otrzymane w ramach ustawy nie będą mogły być zbyte przez okres pięciu lat.

Z tego co rozumiem uczeń będzie mógł korzystać z laptopa również poza szkołą.


Toronto to najbardziej wielokulturowa metropolia świata. Zapraszamy na spacer po tym wyjątkowym mieście.
fedilink

Metafora praw przyrody prowokuje do stawiania pytań o ich pochodzenie. Czy prawa wymagają Prawodawcy? A może różne zestawy praw realizują się w różnych wszechświatach? Filozof przyrody - Łukasz Lamża - i fizyk matematyczny - Tomasz Miller - będą spierać się o to, czy metafora praw przyrody więcej wyjaśnia, czy zaciemnia.
fedilink

Deficyt antymaterii – dlaczego istnieje raczej coś niż antycoś?
Dlaczego istnieje raczej coś niż nic? Z takim, niebanalnym przyznacie, pytaniem wybrałam się do Chorzowa, do prof. Jana Kisiela, lidera zespołu badawczego „Fizyka jądrowa w badaniach oddziaływań i jej zastosowania” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.
fedilink

Zakamuflowani działacze PiS na TikToku
Odkrywamy zakamuflowane konta PiS na TikToku - prowadzone są przez osoby związane z partią. Materiały nie są oznaczone jako kampania wyborcza.
fedilink

Przedstawienie biegu i chodu oczami fizyka. Rozróżnienie typów lokomocji po kątem prędkości oraz oszczędności energetycznej.
fedilink


Co robi z nami wojna, jak przetwarzamy emocje przez nią wywołane? Dmytro Maruszczaks z Buczy godzinami jeździ na desce, by zapomnieć o horrorze, który przeżył. Valeria Shashenok z czarnym humorem relacjonuje swoje życie w bunkrze, a potem wygnanie. Alisa Kovalenko dokumentuje swoją służbę wojskową z dala od małej córeczki.
fedilink

Badania przeprowadzone przez zespół naukowców pozwoliły im rozwiązać liczącą ponad 80 lat zagadkę dotyczącą składu chemicznego Wszechświata. Odkryli oni, że efekt zmian temperatury w dużych obłokach gazu, w których rodzą się gwiazdy, doprowadził do niedoszacowania ilości ciężkich pierwiastków we Wszechświecie.
fedilinkChlorella to sztandarowy gatunek glonu w ogóle, a w szczególe zielenicy. Jej przynależność i sposób działania nie są jednak całkowicie jednoznaczne.
fedilink

Drag Your GAN: Interactive Point-based Manipulation on the Generative Image Manifold
Synthesizing visual content that meets users' needs often requires flexible and precise controllability of the pose, shape, expression, and layout of the generated objects. Existing approaches gain controllability of generative adversarial networks (GANs) via manually annotated training data or a prior 3D model, which often lack flexibility, precision, and generality.
fedilink

Łyk sztuki do kawy w samochodzie Kossaka
Zabieramy Was na przejażdżkę samochodem. I to nie byle jakim, tylko Polskim Fiatem namalowanym przez Wojciecha Kossaka - artystę, który nawet w tematykę motoryzacyjną wplótł galopujące konie.
fedilink

Drgania świadczące o procesach zachodzących pod powierzchnią naszej planety. Sejsmologia zajmuje się badaniem zjawisk we wnętrzu Ziemi. Wiedza, jakiej dostarcza, może być jednak wykorzystana także w kosmosie. W tym programie pokażemy czego możemy się w ten sposób dowiedzieć.
fedilink


Podcast dostępny jest na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts. Zainteresowany? ;)Wspaniała analogia i niesamowite wyczucie czasu. Właśnie przeżuwałem swoje śniadanie :D


Duplikat, jest na głównej ;)

Przypomniałeś mi właśnie, że wyszukiwarka duplikatów nie jest podpięta.


widzę, że coś nie tak działa podbijanie, na Mastodonie widoczny jest tylko link do zdjęcia bez pełnego tekstu.

https://szmer.info/post/302205

chodzi raczej o sytuacje gdy ktoś prowadzi jednoosobową instancję, w pewnym momencie może nie chcieć przechowywać wszystkich zdjęć z głównego feedu (innych instancji). Zdjęcia z lokalnej instancji zostaną.


ernesttozapytajszmerGdzie publikować?
link
fedilink
3
edit-2
miesiąc

Kbin spełnia większość wymagań:

  1. Wyszukiwarka działa kiepsko, ale w przyszłym miesiącu będzie wyszukiwanie pełnotekstowe.

  2. Brudnopis jest w przygotowaniu, prawdopodobnie będzie w przeciągu 2 najbliższych misięcy

Możesz przetestować na instancjach: https://karab.in (pl) lub https://kbin.social (eng)


deleted by creator


@piotrsikora Mam tu też pewne wątpliwości jeżeli chodzi o security. Wolę jednak w jakiś sposób przeprocesować obraz, zanim wyświetlę go użytkownikowi, w fedi nie ma pełnej kontroli nad tym co i z jakimi intencjami trafi do feeda.