• 3 Posts
  • 3 Comments
Joined 4 miesiące temu
cake
Cake day: lis 19, 2022

help-circle
rss

For Firefox, Chrome and other browsers


Just Delete Me - website and browser addon
Another awesome website to help bring your privacy at higher level. Browser extension can show you how easy is to delete account on site you watch, and if you click on it it will provide you directly to that option.
fedilink

Awesome website with browser extension which can help you with understand what site you watch can do with your data.
fedilink

Autora tego artykułu poniosła niezła fantazja. 😅

I te argumenty o ratowaniu życia. To nie Twitter je ratował tylko ludzie, którzy piszą na nim posty. Poza tym większość treści tam publikowanych to była bieżąca relacja z czyjegoś życia, coś co nie ma żadnej wartości kilka dni po publikacji. To nie jest żadne archiwum historyczne. To tylko platforma, a platformę można zastąpić i to w dużo lepszy sposób. Ale tak to jest jak całe swoje życie opiera się na ufaniu wielkim korporacjom i nie widzi się żadnych alternatyw. Dzięki całej aferze rozkwita teraz Mastodon, który wcześniej był rzadko używany a funkcjonalnościami i technikaliami przewyższa Twittera i gwarantuje mniejszą cenzurę, a jeśli ta cenzura występuje to w obrębie danej instancji, którą można zmienić lub utworzyć własną, a treści będą nadal dostępne dla wszystkich. Afera związana z Twitterem to solidna lekcja dla społeczności, ale oczywiście jak można się łatwo domyślić - nie zostanie ona wykorzystana, dopóki ludzie nie zrozumieją jak bardzo są zależni w internecie od jednostki, zamiast dbać o własne dobro i niezależność.

Twitter zastąpił ludziom blogi, co moim skromnym zdaniem jest krokiem wstecz ku wolności słowa. Jeśli nie Mastodon i podobne platformy to powinniśmy wrócić do tego co było dobre i działało, ale postanowiliśmy to porzucić. Mowa tu o RSS. Twitter to właśnie taki agregator treści jak RSS, tylko scentralizowany i cenzurowany. Wystarczy stworzyć zwykłą stronę i udostępnić ludziom kanał, który mogą obserwować w swoim czytniku i wtedy żadna podobna sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca.


Jerboa sucks to be honest and have bugs. Currently we don’t have any good and usable Android client.


lmmur 0.9.0 is out, but no source code available
In GitHub repository last commit is from August, last release is 0.8.0, but in Google Play and F-Droid, new version is available to download, but with integrated browser issue. I can't fix this issue by myself and also, old version 0.8.0 from January is outdated and I cannot login to my account. Isn't lemmur open source no more?
fedilink