Dobre wiadomości
!dobre
help-circle
rsscross-postowane z: https://szmer.info/post/147243 > >Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną prokuratury, w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy na wiecu wyborczym w Nowej Soli. Rozstrzygnięcie to kończy definitywnie postępowanie karne w tej sprawie. > > - według SN można "jebać Dudę", nie jest to znieważenie ani pogarda przekraczająca normy społeczne > - policja przekroczyła uprawnienia aresztując 20latkę i zmyślając zagrożenie "przekroczenia uprawnień"


cross-postowane z: https://szmer.info/post/145336 > Ciekawostka zza oceanu - 2/3 Kubańczyków poparło w referendum nowy Kodeks Rodzinny, który wprowadza szereg progresywnych zmian z legalizacją małżeństw jednopłciowych na czele. > Lista zmian skolektywizowana z debatawki. > > Kodeks Rodzinny między innymi zawiera: > - małżeństwa jednopłciowe wraz z adopcją dzieci, > - związki partnerskie dla par tej samej lub różnej płci, > - in vitro, > - dawstwo jaj i altruistyczną surogację, > - wielorodzicielstwo (posiadanie więcej niż dwoje rodziców). > > Ogólnie kładzie nacisk na więzi społeczne bardziej niż biologiczne między ludźmi. > > Dodatkowo: > - zakazuje kar cielesnych wobec dzieci, > - skupia się na walce z przemocą w rodzinie, > - bezwzględnie zakazuje małżeństw poniżej 18 lat, > - zmienia termin "władza rodzicielska" na "odpowiedzialność rodzicielska". > - likwiduje domniemanie opieki matki nad dziećmi do lat 7, > - wprowadza opiekę naprzemienną jako jeden z typów opieki po rozstaniu, > - zrównuje wiek uprawniający do zawarcia małżeństwa do 18 lat (wcześniej było to 14 lat dla kobiet i 16 lat dla mężczyzn)

 • harc
 • 4 dni
cross-postowane z: https://szmer.info/post/145039 > Po długiej batalii na swoje miejsce wrócił pomnik jaworznickiego antyfaszysty Janka Martyniaka! > Janek Martyniak był żołnierzem Gwardii Ludowej PPS-WRN. Jego pomnik został bezpodstawnie zdemontowany na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej. > My, Antifa Jaworzno, nasi towarzysze z PPS Niepodległość oraz mieszkańcy naszego miasta domagaliśmy się powrotu tego pomnika. > Petycja do władz miasta została rozpatrzona pomyślnie. W końcu sprawiedliwości stało się zadość i pomnik ponownie stoi w miejscu śmierci Janka Martyniaka. Jest to wielki sukces! > > ↙️↙️↙️ > > #antyfaszyzm #pps #jaworzno #janekmartyniak

 • harc
 • 4 dni
cross-postowane z: https://szmer.info/post/145035 > Przedwczoraj, aktywności/stki świętowały I rocznicę powstania Casa Okupa Chiapaz w Mexico City! > > Zniszczony budynek rządowy został przekształcony w autonomiczny squat i przestrzeń kulturalną w solidarności ze społecznościami Zapatystów, którzy doświadczają ataków paramilitarnych w okolicy w Chiapas.
5

Ludzie Brauna zorganizowali w Sanoku pikietę Stop ukrainizacji Polski. Nikt nie przyszedł
cross-postowane z: https://szmer.info/post/144732 > Poparcie ruskich botów nie działa poza internetem ;]

Toruń może być pierwszym miastem w kraju, w którym na zimę dla bezdomnych zostaną rozstawione na peryferiach namioty typu igloo. -Pierwszą partię podarowali nam darczyńcy. Lokalizację wybierzemy wspólnie ze Strażą Miejską, która pomysł popiera - mówi Michał Piszczek, społecznik z Serca Torunia.

Gorąca kawa, kanapki, odzież, bielizna, środki czystości - to wszystko czekało na osoby w potrzebie w sobotę, 10 września, na kolejnej już wydawce zorganizowanej przez społeczników z "Serca Torunia". Była też doraźna pomoc medyczna.

4


Premier ogłosił że seks homoseksualny nie będzie już nielegalny.

Homoseksualizm został usunięty z listy chorób ministerstwa zdrowia, zakazano też jego "terapii", chociaż ustawa nie daje żadnych narzędzi wykonawczych, aby je powstrzymać.


Dobre wiadomości
!dobre

  Społeczność wyłącznie na dobre wiadomości. Miejsce dla osób potrzebujących chwili odpoczynku albo po prostu niedołującej przestrzeni.

  (błagam, niech ktoś przejmie ode mnie moderację, ja tu nie wyrobię / @harc)

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 6 users / week
  • 7 users / month
  • 20 users / 6 months
  • 53 subscribers
  • 186 Posts
  • 49 Comments
  • Modlog