Dobre wiadomości
!dobre
help-circle
rssSejm odrzucił kolejny projekt Godek dotyczący przerywania ciąży
cross-postowane z: https://szmer.info/post/291277 > >Sejm odrzucił we wtorek w pierwszym czytaniu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży i innych ustaw. Przewidywał on kary za m.in. informowanie o możliwości przerwania ciąży w kraju i za granicą.>Blisko cztery miliony złotych zostanie przeznaczone na remont 40 pustostanów w Rybniku - powiadomił portal Dziennik Zachodni. W mieszkaniach po remoncie zamieszkają uchodźcy z Ukrainy.

>Trybunał uznał, że prawo naszego kraju nie chroni odpowiednio polskich lasów, a organizacje ochrony przyrody powinny mieć prawo kwestionować przed sądem plany urządzenia lasu.
cross-postowane z: https://szmer.info/post/287297 > Dzieci go uwielbiają. Filmy, które tworzy oraz historie, które opowiada, angażują najmłodszych tak mocno, że nawet dzwonek na przerwę nie odrywa ich od trwających zajęć. Miłośnik przyrody, twórca filmów, edukator, autor książek – człowiek o wielkim sercu i niezwykłej determinacji, żeby uczynić świat lepszym. > > Marcin Kostrzyński, znany jako Marcin z lasu, to prawdziwy pasjonata przyrody. Las to jego drugi dom. Z niezwykłą pasją opowiada najmłodszym i trochę starszym o życiu zwierząt. Które wydarzenie w jego życiu sprawiło, że przestał polować? Jaka metoda filmowania pozwala mu pokazać dzieciom zwierzęta sprawiając, że przenoszą się w ich świat?

cross-postowane z: https://szmer.info/post/286907 >Doda (39 l.) znów triumfuje! Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł ostatecznie, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka skazując piosenkarkę za obrazę uczuć religijnych. Teraz przyznał jej wysokie odszkodowanie. - Z momentem wydania orzeczenia II instancji pani Dorota Rabczewska musi bezwzględnie uzyskać odszkodowanie, które zostało jej przysądzone przez I instancję. Wyrok II instancji całkowicie podtrzymał wyrok, który przyznał pani Dorocie odszkodowanie wysokości 10 tys. euro (ok. 47 tys. zł) - mówi nam mecenas Dariusz Raczkiewicz.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/286095 >Według Joanny Senyszyn Ojciec Święty był przestępcą, Klaudia Jachira przypisuje mu sprzyjanie pedofiliom, a Robert Biedroń chciał, aby powstawały „place ofiar Jana Pawła II”. Te wypowiedzi ośmielają innych. Znieważanie Papieża staje się modą.

Hajnówka: Uczczą pamięć ofiar "Burego" i ofiary bestialstwa na pograniczu polsko-białoruskiem, nacjonaliści odwołują swoją akcję
cross-postowane z: https://szmer.info/post/267906 > Wtym roku nacjonaliści zrezygnowali z zorganizowania w Hajnówce Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ku czci głównie "Burego. W sobotę (25 lutego) po raz kolejny mieszkańcy tego miasteczka i regionu uczczą zaś pamięć ofiar jego żołnierzy. Wspomną też o obecnie dokonywanych "aktach bestialstwa na polsko-białoruskim pograniczu".


Dobre wiadomości
!dobre

  Społeczność wyłącznie na dobre wiadomości. Miejsce dla osób potrzebujących chwili odpoczynku albo po prostu niedołującej przestrzeni.

  (błagam, niech ktoś przejmie ode mnie moderację, ja tu nie wyrobię / @harc)

  • 0 users online
  • 2 users / day
  • 1 user / week
  • 6 users / month
  • 23 users / 6 months
  • 69 subscribers
  • 275 Posts
  • 73 Comments
  • Modlog