Na szmerze od samego początku. Trochę się wymądrzam i czepiam publikacji, ale to z natury i dobrych intencji. Jeśli masz jakieś pytania to śmiało pytaj. Jestem trochę młodszy niż sugeruje awatar. Przynajmniej na oko.

  • 4.27K Posts
  • 2.92K Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: maj 07, 2020

help-circle
rss

A może celebracja tych którzy nie celebrują
Choć raz, chcę wznieść szklankę za te, które nie mają …

2

cross-postowane z: https://szmer.info/post/74540

1

w fikcyjnym kraju, państwo organizuje pogrzeb dla zaginionej pracownicy seksualnejharctoANTIFA!Nowa broń Antify
link
fedilink
1
edit-2
5 godzin

Chyba nie jestem w stanie ogarnąć skojarzenia, brzmi jak pytanie do !ogrodek@szmer.info .


Poważnie rozważam przeprowadzkę do zaprzyjaźnionej piwnicznej sali koncertowej. A poza tym, to klimat tego memka.


Zrzut, żeby nie trzeba było wchodzić;Może ktoś mnie poprawi, ale o ile się orientuję - przeszukuje publiczną treść z tej i sfederowanych z nią instancji.Doctorow był sporo na liście bestsellerów New York Timesa, to głównie powieści ‘coming of age’, raczej nie przesadnie wysokich lotów. MacLeoda nie znałem, postaram się kiedyś poczytać. Coś konkretnego polecasz?

Zostawiłem sobie ten wątek, żeby jakoś sensownie odpowiedzieć, ale brakuje mi na to czasu i siły. Niemniej, chciałem jako przykłady podrzucić My Antifa Lover: A Riot of the Heart: Steamy Romance Against Fascism, to się dzieje i wcale nie jest przesadnie trudne. Ten przykład, to po prostu niskich lotów czytadło. Sporo osób w ruchu mogłoby (pewnie anonimowo) coś takiego popełnić, gdyby tylko ruch postępowy potrafił promować takie rzeczy i miało to sens. zamiast tego mamy średnioklasowy snobizm.
No ale przede wszystkich w Polsce mamy pewnie już ponad połowę analfabetów wtórnych i funkcjonalnych. Zaangażowanie ich w czytanie jest szalenie istotne, ze względów poznawczych, ale może być dodatkową barierą, to zły początek. Dla tego chciałbym zwrócić uwagę na rewolucyjne teatry. Właśnie przez ten zabrakło mi siły, bo tylko mgliście pamiętam parę artykułów oraz przykład Przypadkowej śmierci anarchisty - Dario Fo i innych dramatopisaży krytycznych. Ale bardziej chodzi mi, o te efemeryczne rewolucyjne teatry i to nie koniecznie w stylu “Paradise Now”, tylko raczej występów, których widownia, nie wiedziała, że nią jest. Tylko nie pamiętam już, czy to była Argentyna, czy inne państwo Ameryki Południowej; aktorzy wszczynali np. awanturę w knajpie odnośnie cen, konstruując rozwój sytuacji i angażując nieświadomą publikę. Ostateczna forma rewolucyjnej sztuki ludowej, przeważnie ludzie już wiedzą czemu cierpią. Brakuje zapalnika i ukierunkowania frustracji w to, co realnie ją wywołuje. A w dobie instant transmisji wszystkiego co dzieje się w pobliżu tłumu do internetu takie działania mogą mieć ciekawy potencjał.


Ktoś w tym polskim musi zacząć pisać, żeby pojawiły się kolejne osoby. Szmer robiła długo mała grupa osób, zanim zaczął żyć własnym życiem.


https://101010.pl/tags/PiS https://101010.pl/tags/dzieci

Tak na poczekaniu. Jeśli szukasz polskich słów kluczowych na niepolskojęzycznych instancjach, to faktycznie może być ciężko. I nie, nie grozi.


Tagi też są, ale możesz o tym nie wiedzieć, bo są bezużyteczne :D No i mastodon to jest jeden z elementów fediversu. Teraz też pytasz na fediversie odnośnie fediversu i dostajesz odpowiedź. Tak samo odpowiadamy tobie, jak i osobom z innych instancji, jak zaczniesz się temu przyglądać czasami zauważysz tu takie komentarze.

Zresztą to o czym mówisz, to korzystanie ze społeczności, a nie mechanizmu technologicznego. Ta społeczność w tej chwili jest na FB, bo to największy serwis. Dawniej byłaby na naszejklasie, myspace, gadugadu, gronie, livejurnal, ircu, liście mailingowej czy usenecie. Była już masa najpopularniejszych rozwiązań, bez których nie dało się wyobrazić sobie internetu i “byli tam wszyscy”, zawsze wcześniej czy później padają. W przypadku fejsa - dla dobra społeczeństwa musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby ten proces przyśpieszyć.


Tak testowo odpaliłem;
https://mastodon.social/tags/anarchism
https://mastodon.social/tags/hacking i wyniki zdecydowanie nie są puste. Może to kwestia oprogramowania, z którego korzystasz, albo konkretnej instancji?


Z mojego doświadczenia tagi na FB są absolutnie bezużyteczne, więc z czym porównujesz?


Dyskryminowanie ich ze względu na formę zatrudnienia jest czymś, z czym jako związkowczynie i związkowcy nie możemy zgodzić.

Uszanowanko już za sam ten punkt. Solidarności i powodzenia dla ZZ Razem Silniejsi!


Wiatr na zewnątrz:…

8

harctoANTIFA!Nowa broń Antify
link
fedilink
2
edit-2
12 godzin

Wreszcie! Od czasu dyskusji o nadaniu statusu terrorystów czekam na jakąś broń od CIA i dalej nic nie przyszło.


Faktycznie, @dj1936@szmer.info coś nie pykło, może trzeba jeszcze raz wstawić link do artykułu u was?

Co ciekawe kliknięcie w tytuł wyświetla podlinkowaną grafikę, więc to może być jakiś błąd oprogramowania szmeru.NSA zgodził się, że sporna uchwała ingeruje w godność i życie prywatne tej grupy mieszkańców, którzy identyfikują się jako osoby LGBT. Sprawa trafiła na wokandę z inicjatywy rzecznika praw obywatelskich. Wyrok jest prawomocny…Parada Równości z udziałem ukraińskiej organizacji Kyiv Pride przeszła w sobotę ulicami Warszawy. Mimo upału w kolorowym pochodzie szły tłumy ludzi. - Nikt nie będzie bezpieczny, dopóki my wszyscy nie będziemy bezpieczni - mówiła obecna na paradzie Helena Dalli, przedstawicielka Komisji Europejskiej…Co najmniej 3,2 mln zł trafiło do Fundacji Lux Veritatis w związku z umowami podpisanymi w ubiegłym roku przez ministerstwa i KPRM - ujawnił lider Nowoczesnej Adam Szłapka. Takich umów na realizację projektów związanych m.in. kampaniami edukacyjno-informacyjnymi na antenie TV Trwam podpisano co naj…  • Ustawa zmieniająca system podatkowy w Polsce wejdzie w życie 1 lipca
  • Wiele z zawartych w niej zapisów kompletnie wywraca założenia Polskiego Ładu. Chodzi m.in. o ulgę dla klasy średniej, rozliczenie samotnych rodziców z dzieckiem czy sposób odliczania składki zdrowotnej…

cross-postowane z: https://szmer.info/post/74125

1

Mapa strony facebookowej Auto w fontannie, gromadząca doniesienia o autach, które zaparkowały w fontannach…


Interpol może nie wprost, w turcji dosłownie za to potrafią stawiać zarzuty terrorystyczne. Ale za tweetowanie, że jest się przeciw wojnie też, egalitarne podejście.


No nie no, to kościół katolicki. Zafundują sobie nowe sukienki, remont dachu i małą poprawę wizerunkową. To raczej wszystko.Szwedzkich obywateli szwecja nie może deportować i raczej nie ma powodu czmu miała by ich komukolwiek wydawać. Co innego z osobami bez obywatelstwa i tu może być istotny problem. Assanga bym z tym nie łączył, tu Turcja uniwersalnie stawia zarzuty o terroryzm (np. za noszenie tradycyjnej chusty, albo używanie języka) i wystawia “czerwone noty” interpolu.
Nie znam się, ale o ile wiem NATO nakłada na państwa członkowskie też pewne zobowiązania, szczególnie w zakresie współpracy antyterrorystycznej. Chodzi też o poziom na jakim państwa przymykają oko na rzeczy, które im nie szkodzą albo mogą je cicho popierać. Np. mogą doskonale wiedzieć, że ukrywają się na ich terenie byli partyzanci/partyzantki, albo osoby działające stricte politycznie, ale nawet jeżeli Turcja wydała za nimi nakaz aresztowania - nie śpieszyć się z ich zgłoszeniem.


Podbij, a później komentarz, albo w odpowiedzi zacytuj fragment do którego się odnosisz, chyba nie ma lepszej opcji.


Z mojego doświadczenia drobne, nieprzesadnie zobowiązujące plany potrafią pomagać, ale nie wtrącam się w takim razie i powodzenia!