Na szmerze od samego początku. Trochę się wymądrzam i czepiam publikacji, ale to z parszywej natury i dobrych intencji. Jeśli masz jakieś pytania to śmiało pytaj - zawsze służę pomocą. Podobno na oko jestem trochę młodszy niż sugeruje awatar.

  • 5.94K Posts
  • 3.73K Comments
Joined 3 lata temu
cake
Cake day: maj 07, 2020

help-circle
rss


>Od niedawna Meta Verified działa m.in. w USA, Australii i Nowej Zelandii. Cena to 14,99 dol. miesięcznie (przy zakupie na iOS/Android) lub 11,99 dol. miesięcznie (przy zakupie przez przeglądarkę, daje to znaczek wyłącznie na Facebooku). > >**Twórcy, którzy zdecydują się na Meta Verified, uzyskają np. "zwiększoną widoczność i zasięgi" **szef dzwoni i pyta gdzie jesteś
6
Jest dzień wagarowicza


wpierdolić się w pobocze
4
Proszę za nami


cross-postowane z: https://lemmy.ml/post/903108 > "W tej chwili* jeśli zapytasz chatbota Microsoftu w Bing, czy chatbot Google'a Bard został wyłączony, powie, że tak, podając jako dowód artykuł informacyjny, który omawia tweeta, w którym użytkownik zapytał Barda, kiedy zostanie wyłączony, a Bard powiedział, że już to zrobiono, przytaczając komentarz z Hacker News, w którym ktoś zażartował, że tak się stało, a ktoś inny użył ChatGPT do napisania fake newsa o tym wydarzeniu.Trafia mnie to w jakiś czuły punkt starego brytyjskiego panka, grimeu i zimnej fali, a do tego dobry przekaz klasowy i niezła dawka pretensji. Jeszcze parę ciekawych; - [Sleaford Mods ft. Amy Taylor - Nudge It](https://www.youtube.com/watch?v=xhdGipqrKNY) - [Sleaford Mods ft. Perry Farrell - So Trendy](https://www.youtube.com/watch?v=emyqKPaRAHs) - [Orbital & Sleaford Mods - Dirty Rat](https://www.youtube.com/watch?v=4FM7XeaSO0M)


cross-postowane z: https://szmer.info/post/297783 > Prowadzą 65 kuchni, prezentowana ma wydajność 75.000 posiłków w 4 godziny. Zaczynali skromnie, od karmienia 1500 osób.

Prowadzą 65 kuchni, prezentowana ma wydajność 75.000 posiłków w 4 godziny. Zaczynali skromnie, od karmienia 1500 osób.

cross-postowane z: https://lemmy.blahaj.zone/post/16741 > [xkcd 2684]( https://xkcd.com/2684/)
4Stowarzyszenie Pomorska Akcja Lokatorska pisze [na swoim fejku](https://www.facebook.com/palokatorska); >Gdy na początku tego roku zakładaliśmy Pomorską Akcję Lokatorską, nie spodziewaliśmy się, że miasto Gdańsk zacznie nam tak szybko rzucać kłody pod nogi. >Miasto lubi popisywać się i promować wolontariatami, energią obywatelską i całą masą innych dodatkowych i bezpłatnych aktywności społeczeństwa. Jednak, gdy pojawia się okazja do zajęcia dla siebie budynku wyremontowanego na potrzeby społeczne przez Fundacja RC, to bardzo chętnie sięga po niego, kompletnie przy tym ignorując wiele inicjatyw i ogrom zaangażowanych, ciężko pracujących osób, mających tam swoje siedziby. >Pretekst stanowi remont dobrze działającego budynku, a w zamian oferuje się miejsca, które faktycznie wymagają gruntownej odbudowy, która musiałaby być wykonana przez organizacje społeczne. Ogromne środki na to potrzebne są nie do zabezpieczenia w tym momencie, w środku roku. Wiele grup oddolnych, społecznych, niemających dostępu do grantów skończy bez siedzib i z masą problemów. Władze miasta, co jest symptomatyczne dla wielu innych włodarzy większych miast Polski, lubią się promować bezpłatną pracą społeczną, a gdy przychodzi co do czego to się na niej uwłaszczyć lub ją przejechać, ignorując potrzeby i protesty osób zaangażowanych. W Gdańsku znajduje się ogrom nieruchomości wymagających remontu, pustostanów, które można by po odnowieniu przeznaczyć na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych czy społecznych. >Lokale proponowane przez miasto również dałoby się wyremontować, zamiast wyrzucać ponad 100 organizacji pozarządowych, w tym naszą, na bruk. >Nie ma i nie będzie naszej zgody na to, by Aleksandra Dulkiewicz i jej „dwór” sabotowali życie społeczne Gdańska i pracę społeczną wielu zaangażowanych osób, które wyręczają miasto w jego zadaniach, gdy to zajmuje się zawłaszczaniem cudzej pracy, dokonań społeczników i wspólnej przestrzeni.

>Dziura w kasie NFZ wyniesie w tym roku 10,6 mld zł - donosi "Gazeta Wyborcza". Dziennik informuje, że rząd szuka kolejnych oszczędności, na których ucierpi jakość leczenia chorych.

Przydało by się zedytować tytuł na bardziej informacyjny, nie zamierzam klikać xD


W czym jest widoczne odwrócenie trendu odwrotu od kościoła? Jak na razie poza prawicowym wzmożeniem moralnym nie zauważyłem.

Myślę, że to wabik na idiotów, ale sporo ich zwolenników świadomie głosuje na faszystów wiedząc, że jest to społecznie nieakceptowalne więc kłamliwie podają inne uzasadnienia.Dowolny second hand albo freeshop/wymienialnia, jeśli masz do takich dostęp. Ale też zależy czego szukasz. Ja np. noszę prawie wyłącznie czarne bojówki i raz na te 3-4 lata kupuje kolejną parę, głównie z Helikon-texu.

Znajomi prowadzą coś takiego; https://not-a-slogan.com/ oraz https://maszynownia.bigcartel.com/ - są tam jakieś spodnie ale dla siebie niczego nie widzę (ale też z Maszynowni mam bluzy, których nie ma ‘w katalogu’ więc czasami warto pogadać ;]).


“Idziemy” tylko z naszej perspektywy. Z perspektywy zagranicznej już dawno tam jesteśmy.


Kiedyś chyba tekst o tym napisałem, ze zbliżoną tezą. Każdy by protestował przeciw zwolnieniu i ekonomocznemu zniszczeniu swojego regionu. Ale to są ludzie ciężkiej pracy. Jakby postawić na miejscu kopalń fabryki wiatraków czy paneli i zapewnić przekwalifikowanie pewnie nie byłoby żadnych istotnych protestów.E tam “okrutnie”. Miałbym parę propozycji w tym zakresie.


Niemcy idą naprzód z legalizacją marihuany po “bardzo pozytywnej reakcji” ze strony UE, mówi wysoko postawiony urzędnikJest to niestety bardzo trudne w skali kraju, już nie wspominając o tym, że nie nielegalne. Sygnał idzie cyfrowo, większość ludzi dostanie go zresztą od operatorów kablówki.Czy można więc powiedzieć, że ateiści ich zgasili? 😎

edit: (dziękuje, nie trzeba mi wskazywać drzwi, sam sobie pójdę)


Jakie powiązania z rosyjskimi naziolami? Większość tamtejszego naziolstwa walczy w Wagnerze/Rusiczu, czyli po przeciwnej stronie.


Cóż za brak zaskoczenia! Było oczywiste, że to robią, ale dobrze mieć dowody. Trzeba będzie pogrzebać z konkretnymi mejlami, bo to może być jeszcze zabawniejsze niż autorzy Polityki potrafią docenić.