Protest w Warszawie jutro na Towarowej 28 o 11:30.

Dla pracowników i konsumentów cena wszystkiego rośnie. A dla wszystkich globalna temperatura rośnie, a nasza planeta jest pod presją. Ale zamiast wspierać swoich pracowników, społeczności i planetę, Amazon wyciska każdą możliwą kroplę.

Amazon wyciska pracowników: realne płace spadają, podczas gdy korporacja osiąga rekordowe przychody - 121 mld dolarów za drugi kwartał 2022 r. I wzmacnia swoją taktykę niszczenia związków;

Amazon wyciska społeczności: w 2021 r. nie zapłacił w Europie podatku dochodowego, a zamiast tego otrzymał 1 mld euro ulg podatkowych od sprzedaży o wartości 55 mld euro;

Amazon wyciska naszą planetę: pomimo uwzględnienia tylko 1% całej sprzedaży produktów w rachunku emisji dwutlenku węgla, emisje CO2 korporacji wzrosły o 18% w 2021 roku.

Jesteśmy pracownikami i obywatelami podzielonymi ze względu na położenie geograficzne i naszą rolę w globalnej gospodarce, ale zjednoczonymi w naszym zaangażowaniu w sprawienie, by Zmusić Amazona do płacenia (kampania Make Amazon Pay) uczciwych płac, podatków oraz za swój wpływ na planetę.