Warszawa
!wwa
help-circle
rss


cross-postowane z: https://szmer.info/post/255094 > Współtwórz z nami ruch lewicowo-feministyczny! Dołącz do Porozumienia Feministycznego 8 Marca > > Wiele z Was wie, czym są Manify – feministyczne demonstracje organizowane w całej Polsce w okolicach 8 marca. Nieco mniej osób wie pewnie, że warszawską Manifę organizuje Porozumienie Feministyczne 8 Marca – PF8M (do 2022 Porozumienie Kobiet 8 Marca). Niniejszym zachęcamy Was mocno – dołączcie do Porozumienia! > > Porozumienie jest feministyczne, lewicowe, queerowe, równościowe, ważna jest perspektywa antykapitalistyczna, prawa zwierząt, kwestie klimatyczne. Jest intersekcjonalne – tworzące je osoby wspólnie decydują, czym się zajmą. > > Co robi Porozumienie Feministyczne 8 Marca? > > - odzyskuje przestrzeń publiczną – organizuje Manify, demonstracje, gry miejskie, happeningi, > - organizuje imprezy, > - wydaje coroczną gazetę, > - współorganizuje wydarzenia innych grup, > - na różne sposoby wspiera polski i zagraniczny ruch feministyczny. > > Porozumienie robi wszystko to, co wymyślą osoby je tworzące. Gdy dołączycie – to Wy będziecie o tym współdecydować:) > > **Potrzebujemy Was – ruch feministyczny w Polsce jest osłabiony, wiele osób się wypaliło, w tym część naszej grupy. Jeśli czujesz w sobie energię do walki feministycznej – dołącz do nas!** > > *Zapraszamy na spotkanie otwarte > Kiedy: 11 lutego 2023 – sobota, godz. 16.00 > Gdzie: Miejsce roześlemy po zapisaniu się [poprzez formularz [kliknij] ](https://form.jotform.com/230137001483039) lub mailem porozumieniekobiet8iii@gmail.com*

 • WFA
 • 4 dni
#Nora_219A #Bieszczady #bieszczadzkiparknarodowy #PuszczaKarpacka #Ekologia #Przyroda #Anykapitalizm
4

5


 • WFA
 • 9 dni
cross-posted from: https://szmer.info/post/250005 > Jdnak 12 lat temu została spalona żywcem, za walkę z politykami i kamienicznikami, o prawa lokatorskie. > > Mimo obietnic Ziobry, nie odnaleziono sprawców, a lokatorzy ze stolicy wciąż są eksmitowani ze swoich mieszkań.
4

 • WFA
 • 11 dni
cross-posted from: https://szmer.info/post/248406 > Dwa lata temu, kolektyw Wilczyce założył w Puszczy Karpackiej obóz #Nora_219a, aby chronić las przed państwem polskim, dla którego ważniejsze są zyski ze sprzedaży drewna, niż los dzikiej przyrody. > > Wilczyce przez 20 miesięcy broniły puszczy, nie pozwalając "Lasom Państwowym" ścinać drzew, lecz w sierpniu zeszłego roku, państwowy aparat represji eksmitował kolektyw i rozpoczął wycinkę. > > Mimo to, Wilczyce nie zaprzestały walki o przyszłość naszej planety, z niecierpliwością czekamy na nowe projekty!;) > > #PuszczaKarpacka #bieszczadzkiparknarodowy #climatejustice #Ekologia #Przyroda
3W dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 zebraliśmy się pod żabką przy ul Majdańskiej 7, aby wysłać prostą wiadomość: "patrzymy wam na ręce", niech wszyscy mają świadomość, że ten sklep jest monitorowany przez Związek Syndykalistów Polski, że nie ma zgody na zmowę milczenia na temat kradzieży pensji i wyzysku pracowników. Na minuty przed akcją podeszła do nas właścicielka sklepu i poinformowała nas że protest jest odwołany, niestety nie zostaliśmy o tym uprzednio powiadomieni :'( Na wypadek naszego przyjścia Monika K. zatrudniła zamaskowanych zbirów wyglądających jak ziomki Bąkiewicza, lecz nie doszło do żadnych incydentów - może nie miało do nich dojść, a może bojowy nastrój ich opuścił gdy zobaczyli, że Adam (zwycięski pracownik) nie przyszedł sam. Z naszej strony na miejsce przyszły osoby osoby zwycięskie w innych kampaniach ZSP i naszej siostrzanej KOPL, a także związane z mediami i publicystyką. Mamy nadzieję, że echo tych wydarzeń ruszy monolitem korporacji i - jeśli nie da się inaczej - to może strach przed skutkami czarnego PR-u zmusi Żabkę do standaryzacji i kontroli przestrzegania praw pracowniczych przez swoich ajentów. System w którym dwóch wyzyskiwaczy zasłania się sobą nawzajem i stosuje spychologię by uniknąć konsekwencji swoich działań może być skuteczny, gdy mowa o reakcji mechanizmów państwa przychylnego takim praktykom, ale ludzie nie nabierają się na to, nie wierzą już że korporacja jest nieświadoma i bezradna, najwyższy czas skruszyć tę fasadę do końca i przydusić płaza! Przed nami się w bajorze nie ukryjcie! Zgodnie z przysłowiem pazerność zgubiła złodzieja. Monika K., jej konkubent, czy jeszcze ktoś inny z tej amatorskiej mafii, kto miał czerpać bezpośredni zysk z wykorzystywania nieletniego słono się przeliczył; ponieważ zamiast kwoty 1000zł, które poszkodowany miał otrzymać zgodnie z umową ustną, zapłacone zostało 3,5 tysiąca wynikające ze złamanych przepisów kodeksu pracy. I chociaż kampania ZSP została zakończona Mamy nadzieję, że dla tych "przedsiębiorców" to dopiero początek!


 • WFA
 • 22 dni
cross-posted from: https://szmer.info/post/238755 > Po raz kolejny mamy do czynienia z przypadkiem kradzieży pensji w Żabce. Protestujemy w niedzielę 15 stycznia o godz. 14:00 pod Żabką na ul. Majdańskiej 7 w Warszawie. > > Jeden z pracowników Żabki (będący osobą nieletnią): > > - był zatrudniony bez umowy > - otrzymał mniej niż minimalną pensję > - został obciążony fikcyjną „karą” i okradziony z ostatniej wypłaty > - pracował w nocy i w niedziele bez podwyższonej stawki > - pracował w niedziele zamiast właściciela sklepu > - został zwolniony za skorzystanie z urlopu na żądanie > > oraz > > - pracował bez nadzoru osoby dorosłej > - sprzedawał alkohol i papierosy(!) - co jest zabronione w przypadku nieletnich pracowników. > > Wszystko to oczywiście jest niezgodne z prawem. Oprócz łamania praw pracowniczych i zasad zatrudniania młodocianych pracowników, doszło prawdopodobnie do przestępstwa podatkowego. > > Ajentem sklepu Żabka przy ul. Majdańskiej 7 w Warszawie jest Monika K., która jest powiązana rodzinnie i przez konkubenta z innymi sklepami Żabki w Warszawie i faktycznie zarządzała pracą poszkodowanego w innej lokalizacji. Ponieważ działalność tego sklepu już się zakończyła i ajentka jest faktycznie opowiedzialna za zainstniałą sytuację, będziemy protestować pod sklepem Żabki na ul. Majdańskiej 7, aby domagać się wypłaty dla okradzionego z pensji pracownika. > > DOŚĆ ŁAMANIA PRAW PRACOWNICZYCH! > DOŚĆ WYZYSKU! > > ŻABKA - ZAPŁAĆ TO CO SIĘ NALEŻY!


 • WFA
 • 24 dni
Jutro, o 8:45, przyjdź pod sąd, dla Justyny! #NigdyNieBedzieszSzlaSama #JakJustyna #AborcjaBezGranic #AborcjaJestOk
2
6


Społeczność do cwaniakowania i warsiawiaczenia.

źródło logówy

 • 0 users online
 • 2 users / day
 • 3 users / week
 • 8 users / month
 • 19 users / 6 months
 • 103 subscribers
 • 436 Posts
 • 153 Comments
 • Modlog