Czy warto zagrać w najnowszą grę z uniwersum Starship Troopers? Odpowiedź znajdziecie w recenzji wersji early access 🪱🔫

 • harc
  link
  Polski
  11 month ago

  Mam wrażenie, że obracanie Starship Troopers w strzelankę bardzo mija się z anty-militarystycznym i antyfaszystowskim przekazem filmu…

  • @PodrybanOP
   link
   Polski
   11 month ago

   Ciekawe! A jak byś to widział?

   • harc
    link
    Polski
    11 month ago

    Widziałeś film? Z pewnością można to oddać fabułą gry, ale jeśli nastawiona jest na samo strzelanie, albo nawet budowanie ze strzelaniem, to może być o to ciężko. Dało by się, ale efektem całej tej jatki musiało by być… zniesmaczenie i poczucie winy, a to dość specyficzny cel dla gry.

    • @PodrybanOP
     link
     11 month ago

     Widziałem film (piszę o tym w pierwszym akapicie tekstu). Natomiast Helldivers 2 jest strzelanką, która jest mocno inspirowana Starship Troopers i uważam, że swiet je oddaje charakter faszystowskiej planety, która koniecznie szuka konfliktów, mając w nosie obywateli.

     • harc
      link
      Polski
      11 month ago

      Ah, sorry, z jakiegoś powodu wydawało mi się, że odpisuje innej osobie 😶

      Faktycznie sam trailer Helldivers lepiej oddaje poziom “demokracji” znanej ze Starship Troopers. I jasne, nawet w strzelance można mieć mocny przekaz - na poczekaniu narzuca mi się antykorporacyjność przedostatniego? Dooma (jeśli ktoś pofatyguje się czytać zapisy dostępne na napotkanych komputerach) czy oczywiście Wolfenstein II, a nawet sama jego kampania reklamowa… Oczywiście mogę się mylić, tak jak sporo ludzi nie docenia przewrotności ST, ale tu nic mi takiego wymiaru nawet nie sugeruje, co jest trochę zbrodnią na materiale*. Zostaje sama jatka i to jak zauważasz umniejszona.

      *chyba, że inspiracją byłaby książka, która podobno jest tragiczna i bliższa właśnie takiemu płaskiemu obrazkowi.

      • @PodrybanOP
       link
       21 month ago

       Książka, przede wszystkim, była bardziej promilitarystyczna, jeśli dobrze pamiętam, choć czytałem ją ponad dekadę temu.

       Cóż, dałoby się zrobić strzelankę w takim samym klimacie i z takimi wartościami, jak film Paula Verhoevena, ale Extermination tego zdecydowanie nie robi. :D