• BubsyFanboyOPM
    link
    fedilink
    Polski
    arrow-up
    3
    ·
    2 years ago

    Oby nie. Głos na opozycję w każdym razie jest obowiązkowy. Nie chcę od nikogo już słyszeć że “obie strony złe” czy “nie mam na kogo to nie głosuję”.

    • dj1936
      link
      fedilink
      Polski
      arrow-up
      1
      ·
      2 years ago

      Uważam, ze „demokracja parlamentarna” to kpina, a nie demokracja, więc nie głosuję. Nie zgadzam się na to, by jedni mieli władze nad innymi i za nich decydowali.

      • BubsyFanboyOPM
        link
        fedilink
        Polski
        arrow-up
        1
        arrow-down
        1
        ·
        edit-2
        2 years ago

        Tyle że uczestniczysz w niej czy Ci się to podoba czy nie. Płacisz podatki, (pewnie) pobierasz zasiłki i korzystasz z tutejszego prawa, więc uczestniczysz właśnie w tej demokracji parlamentarnej. Jedyne co sobie robisz to wyrzekasz się prawa do głosu.

        Poza tym, czy naprawdę warto oddać Polskę szurom walkowerem? Możesz mieć różne opinie wobec Lewicy czy KO, ale nie możesz mi powiedzieć że to jest to samo zło co PiS czy Konfederacja.

        Sam kiedyś też opowiadałem sobie że nie zagłosuję. W pewnym momencie jednak musiałem wyjrzeć poza ideologię i wejść w pragmatykę.