• 3 Posts
  • 23 Comments
Joined 1Y ago
Cake day: Jul 26, 2020

#

Spoko. Słyszałem też o akcji, że polskie sportowczynie zdobyły medal i w TVP dziękowały - swoim mężom, rodzicom i dziewczynom (czy jakoś tak).


Ręka myje rękę. No ale warto nagłaśniać takie sprawy.


Ciekawe jest dlaczego policja tak ciśnie. “Chłopski rozum” podpowiada, że może teren jest przeznaczony na sprzedaż deweloperom,a komenda została przez swoich panów pogoniona, by tam za bardzo nikt się nie zasiedlał. No ale to tylko gdybanie.


to zależy jak ustali grupa. Jednym z rozwiązań jest to, że jeśli coś przyniesiesz, co wg Ciebie się przyda, to musisz to wykorzystać w przeciągu kilku dni od przyniesienia - żeby właśnie nie zbierać rzeczy, które “może się przydadzą”.

Ale generalnie w pokoju trzymaj co chcesz - wszyscy są odpowiedzialni za porządek we wspólnej przestrzeni, a jak wygląda Twój pokój to Twoja sprawa - dopóki w żaden sposób nie przeszkadza to innym.


Siemanko. Nie ma głupich pytań :).

  1. Trudne pytanie - chyba takie samo, jak “jak znaleźć fajnych ludzi w danej miejscowości?”. Może pomóc wyszukiwarka internetowa (wpisując “miejscowość skłot/squat”), mogą pomóc grupy anarchistyczne, lokatorskie lub wolnościowe, bo najczęściej bardziej lub mniej skłoty są powiązane z takimi grupami politycznymi.

  2. Tak samo jak w każdym innym domu - pewnie ktoś Cię oprowadzi opowiadając i tłumacząc panujące zasady. Ja chyba zacząłbym o opowiedzeniu o sobie i o zaoferowaniu pomocy w życiu domu czy życiu społecznym - jeśli takowe skłot prowadzi (a raczej tak).

  3. Nie.

  4. Tak samo jak w wynajmowanym mieszkaniu. Wszystko zależy od mieszkańców.

  5. Ile skłotów tyle odpowiedzi - niektóre skłoty mają swoje studnie, swoją elektrownię, swoje piece - czy to centralne, czy indywidualne. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

No i przede wszystkim - każdy skłot tworzą ludzie, a ludzie są różni, więc życie w jednym może różnić się o 150 stopni od życia w innym. W wielu skłotach jest zakaz wnoszenia mięsa, w niektórych zakaz wnoszenia jakichkolwiek narkotyków, czasem wymóg przynależności do jakiejś aktywistycznej grupy społecznej, dyżury sprzątania itd., a czasem - “hulaj dusza, piekła nie ma!”, czyli każdy robi co chce.


W ogóle bardzo polecam ten podcast. Odkryłem go niedawno i po jednym odcinku słucham, po kolei.

Jest super!


Ładne, ale zgadzam się z przedmówcami w kwestii okien.

  • każdy wagon ma ważne oznaczenia.

“Dobre chęci” są wątpliwe i często absolutnie nie wystarczają. Nie wiem dlaczego nie miałbym postrzegać Skiby jako człowieka, który rozwija w ludziach rasizm - skoro to zrobił i mimo wielu tłumaczeń nie zreflektował swojego podejścia.

Dobry artykuł. Dzięki za wrzucenie go.


W sumie fajnie, ale miejscowość, gdzie mogę poprowadzić zajęcia za Waszym pośrednictwem mogę sobie sam wybrać?Czemu? W sensie np. TikTok to odnoga FB albo coś, czy o co chodzi?


Mój nie jest jeszcze ciekawy, ale ja jestem całkiem ciekawy, więc zapraszam na @dj1936 :P.


Czy to jakaś rodzina Alberta?


Postaram się być. Lubię Wasze spotkania.


Też mi się pomysł spodoba. Nawet wszedłem w to o grze, ale nie skumałem o co chodzi :P

Czy tamtą grę można sprawdzić na linux? Czy steam jest niezbnędny?


Bombardowania podjął się Legion Condor z nazistowskich Niemiec. Goering w Norymberdze wspominał, że pamięta ten atak i że było to poletko doświaczalne.

Kraje europejskie mogły nie dopuścić do tego, że faszyzm urósł w siłę w latach 30. Ważniejsze jednak było to, żeby hiszpańska rewolucja przegrała, bo wtedy zagraniczne prywatne firmy mogłyby być z Hiszpanii wyrzucone, co nie groziło przy rządach Franco.


Dzięki za ten artykuł.


Artykuł jest płatny. Nie mogę przeczytać.

Blokada kopalni węgla - akcja ODK 2020

Sukcesem zakończyła się akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego - ludzie z ODK weszli na teren kopalni mimo dużej mobilizacji policji (m.in. helikopter i konie). …


Aktywiści zatrzymali prace kopalni - ODK 2020

Sukcesem zakończyła się akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego - ludzie z ODK weszli na teren kopalni mimo dużej mobilizacji policji (m.in. helikopter i konie). …