• 7 Posts
  • 92 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Jul 26, 2020

help-circle
rss

A co z budynkami?


Dziś koleżanka z Niemiec mi powiedziała, że całe Kopi rozjebane.


Czy ktoś może w paru zdaniach po polsku napisać podsumowanie? Czy rozjebano Kopi?


Nie byłem, ale jak będę w najgorszym mieście Polski to się wproszę na herbatę.


Nie przeczytasz, bo lista książek do przeczytania przez Ciebie jest pewnie już liczbą, a z każdą kolejną przeczytaną będziesz chciał przeczytać co najmniej ze dwie kolejne.

  • tak zakładam, że się nie wyróżniasz szczególnie spośród innych ludzi podobnych Tobie.

Dobre. Ja tez nie czytałem tej książki - czy ktoś chciałby nakreślić wątek itd.? Czy ten człowiek był jakąś poboczną postacią? Pojawiał się jeszcze w książce?


Nie wydaje mi się, że ustalenie takiego zakazu realnie zaszkodzi “sprawie”. Wtedy marsze równości będą np. inaczej nazwane itd., a sama demonstracja stanie się w pewnym sensie antyrządowa.


Co to znaczy one-liner?


Za dużo nawet świnia nie zeżre;)

A tak bardziej poważnie to ja uważam, że to jest powiązane z tym, że ludzie (szczególnie ci młodsi) najczęściej występują przeciwko władzy, która rządzi i ruchom, które wykonuje. Skoro więc otwarcie prawicowy PiS robi wszystko to, co opisałeś w tekście - i robi to w sposób nachalny - to młodzi nie chcą za nim powtarzać (oczywiście jeśli sami nie są dosc mocno prawicowi).

No i teraz myślę, że za kolejne 10 lat może być lepiej niż jest dziś - kiedy osoby mające dziś lat 15 dorosną i będą miały (o ile będą chciały, a mnogość różnych grup, ruchów i wydarzeń ostatnimi czasy sprzyja ku temu) wpływ na kształtowanie rzeczywistości.

A jeśli nie, to też nie ma tragedii - by dalej będziemy robić swoje i dzięki poglądom, doświadczeniu i strukturom ciągle będziemy w stanie zapewniać pewne bezpieczeństwo choćby naszemu środowisku - małemu lub większemu.


Czym jest własność? Zapytany o to człowiek ma problemy z odpowiedzią. Nie ma w tym nic dziwnego. Wychowani w systemie, który własność prywatną wynosi do niezbywalnego prawa, bezkrytycznie podchodząc do tego, czego uczyli nas w szkole, nie potrafimy precyzyjnie odpowiedzieć na tak proste pytanie. Wła…

11
image

Bardzo dobry tekst!

A ten fragment

"Spora część lewicy tego w ogóle nie zauważa, bo sama pochodzi raczej z klasy średniej i wyższej. Ale polityka nie znosi próżni, więc będzie kolejne zaskoczenie: skąd te masy wściekłych ludzi popierających skrajną prawicę? I tony analiz w Wyborczej o tym „upadku obyczajów”, „przekupieniu tłumów przez prawicę”, „populizmie”. Oni są wiecznie zaskoczeni. Można było przez lata pisać tysiące tekstów, że to wszystko nadchodzi, bo zapomnieli o milionach osób w trakcie transformacji. Teraz zapominają o milionach ich potomków i potomkiń. Nie czytają, nie chcą wiedzieć, wolą moralizować i pisać listy otwarte podpisane przez mniej lub bardziej znanych artystów.

A w międzyczasie, może „poradniczek dla rentiera”, jak wyrzucać matkę z dzieckiem na bruk bez wyroku sądowego? Tanio, tylko w cenie abonamentu!"

bardzo do mnie trafia. Lewicowe dzieci z dobrych domów chuj o życiu wiedzą - ale zamiast to zmienić/przyznać się do tego, to udawaja proroków. Nienawidzę tego i przez takie postawy wstyd mi mówić,że jestem “lewicowy”. Nie chce być kojarzony z takimi środowiskami.


Aha hehe. Dzięki :)Brawo pracownice!

A nacjonaliści jak to zwykle bywa - przeciwko pracownikom.


O co chodzi?


Czyli światełko w tunelu istnieje - ale jest ono poza fejsbukiem!


Z tym opodatkowaniem milionerów to kest tragedia.

Szwajcaria - tęczowy kapitalizm.


Czy w referendum były odpowiedzi TAK lub NIE?

Czy to znaczy, że 44% ludzi było przeciwko?


W tym smutnym kraju taka wiadomość cieszy. Dzięki za ten post.
SSN aż tak głupi nie są - widać naoglądali się doradców biznesowych na YT i kapitał lokują w nieruchomościach :P


Wg dostępnych informacji historia wygląda tak; matka miała problemy ze swoim synem i zadzwoniła po służby (żeby go wzięły do szpitala?). …


Kilka wrażeń po wycieczce do Krakowa

W sumie post o niczym konkretnym, więc jak czasu Ci brak, to raczej szkoda tutaj go tracić ;) …


Bez Przegranych #6 …

6
image

Blokada kopalni węgla - akcja ODK 2020

Sukcesem zakończyła się akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego - ludzie z ODK weszli na teren kopalni mimo dużej mobilizacji policji (m.in. helikopter i konie). …


Aktywiści zatrzymali prace kopalni - ODK 2020

Sukcesem zakończyła się akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego - ludzie z ODK weszli na teren kopalni mimo dużej mobilizacji policji (m.in. helikopter i konie). …