• 2 Posts
  • 3 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: lis 19, 2020

help-circle
rss

Kurcze, współczesnych nie kojarzę. Jedynie przychodzi mi do głowy “Daleka północ” z 2005, niestety USA, ale nie wiem czy zachęci do uzwiązkowienia, na pewno pomoże w walce z patriarchatem.


Udostępnianie współczesnego kazika, jeszcze paradującego w symbolach libertariańsko faszystowskich czy burskich chyba nie ma za wiele sensu.


Hej, mamy dla was dwie wiadomości: Powstało Stowarzyszenie Wspólne Oparcie. Powstało z doświadczeń pomocy wzajemnej osobom pokrzywdzonym przez system i służby mundurowe w Polsce, a także wielu innych działań w nieformalnych kolektywach. Wynikło że potrzebujemy dodatkowego narzędzia umożliwiającego nam pomoc, ściągnięcie odpowiedzialności z jednostek i większe bezpieczeństwo, tym narzędziem jest formalne stowarzyszenie. Stowarzyszenie jest dla nas narzędziem, które chcemy wykorzystać i udostępniać osobom i kolektywom w celu pomocy wzajemnej. Tworzymy Wspólne Oparcie bo chcemy być oparciem dla skrzywdzonych osób, wiemy że aby tego dokonać potrzebna jest wspólnota. Razem z ogłoszeniem powstania uruchamiamy zbiórkę: Zbieramy fundusze na rzecz działalności Stowarzyszenia Wspólne Oparcie, by móc realizować nasze cele. W tym momencie zajmujemy się między innymi pomocą Agnes. Osobie przetrwałej gwałt policyjny na Wrocławskim komisariacie. (https://carnations.noblogs.org/dlaczego-mnie-nie-zabil-trwa-postepowanie-dotyczace-gwaltu-na-komisariacie-we-wroclawiu/) By móc spróbować zapewnić jej odpowiednią pomoc, potrzebujemy wielu środków. Liczymy jednak na to że razem może nam się to udać. Chcemy by Agnes i inne osoby znalazły w nas Oparcie, wierzymy że żeby się to udało, musimy zapewniać te oparcie wspólnie. Bądźcie więc proszę częścią tej wspólnoty. Każda wpłata się liczy, niezależnie od waszych możliwości finansowych. Możecie pomóc nam być wspólnym oparciem poprzez: serwis zrzutka pl - https://zrzutka.pl/yur499 wpłaty poprzez ngo pl (Payu)- https://wspolneoparcie.org/wsparcie-organizacji/ za pomocą przelewu tradycyjnego - Numer konta: 75 2530 0008 2041 1073 8230 0001 W tytule przelewu proszę o wpisanie „Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia Wspólne Oparcie”. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie: https://wspolneoparcie.org/ Prosimy, udostępniajcie i przekazujcie informację dalej. Możecie także wydrukować i rozklejać plakaty promoującę zbiórkę i szerzące słuszny przekaz na mieście tutaj: (https://cloud.wspolneoparcie.org/index.php/s/FwKBLsLoq8ftz43) Będziemy także wdzięczni za każdą inną formę rozprzestrzeniania zbiórki, historii Agnes, i całą walkę z przemocą systemową! Dzięki! ![](https://szmer.info/pictrs/image/27dfc7cb-06bd-4771-84dc-6f7d29e9f407.jpeg)

Nowy kawałek grupy, dla mnie świetny. Ekologia, solidarność <3

są jakieś prace nad aplikacją na androida? No i super że działacie. Jak zaczynaliście to byłem ciekawy czy przetrwa, teraz po czasie wróciłem i widzę że się trzyma i rozwija to zakładam konto i będę wchodził częściej <3