Filmiki i podcasty
!filmikiipodcasty
help-circle
rss

cross-posted from: https://szmer.info/post/328541 > cross-posted from: https://szmer.info/post/328540 > > > Źródło jest jakie jest niestety, ale zaprasza ciekawych gości

cross-posted from: https://szmer.info/post/328538 > Źródło jest jakie jest niestety, ale zaprasza ciekawych gości

W Niemczech kończy się proces kobiety oskarżanej przez prokuraturę o kierowanie najniebezpieczniejszą skrajnie lewicową grupą terrorystyczną od czasów RAF. Skąd te twierdzenia, skoro skala działania nie jest nawet zbliżona? O walce niemieckiej antify z miescowymi neonazistami opowiada Łukasz Grajewski, stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego".

Wprowadzenie upraw soi na masową skalę, umożliwiło Paragwajowi stały rozwój. Kraj płaci jednak za to oddawaniem ziemi w ręce obcokrajowców, wysiedleniami ludności i masowym wylesianiem. O pułapkach paragwajskiego rolnictwa opowiada Wojciech Ganczarek, autor książki "Sprzedani. Reportaże z peryferii".
Naszym gościem jest Kuba Bielawski, jeden z najlepszych nauczycieli w Polsce jesli wierzyć wynikom internetowego plebiscytu o (jak sam mówi) medal z kartofla. Medal czy nie, Kuba z pewnością jest nauczycielem któremu się chce i któremu na prawdę zalezy na tym, żeby dzieci w szkole dowiedziały się rzeczy potrzebnych w życiu a nie tylko tego, co chciałby im wepchnąć do głów minister Czarnek. Rozmawiamy o tym jak bardzo zapapieżona jest polska szkoła, ile w niej jest polityki, czy nauczyciel o lewicowych poglądach znajdzie w niej miejsce dla siebie i czy da się wyżyć z pensji polskiego nauczyciela jak się nie ma bogatej żony :-) Zapraszamy!

Myślę, że to bardzo niewygodna myśl dla libków i typowych Grażyn skupionych głównie na zakupach w galeriach
cross-postowane z: https://szmer.info/post/294435 > Pierwszy odcinek podcastu w którym Tomasz Oryński czyta archiwalne odcinki felietonu Tymczasem w Absurdystanie, w którym przypomina pisowskie wałki. > Tomka można śledzić na korpomediach lub na Fedi [@TOrynski@mastodon.scot](https://mastodon.scot/@TOrynski)Filmiki i podcasty
!filmikiipodcasty

  Tutaj wrzucamy info o najnowszych filmikach z breadtube’a oraz lewackich podcastach, po polsku i nie tylko.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 4 users / month
  • 13 users / 6 months
  • 75 subscribers
  • 182 Posts
  • 21 Comments
  • Modlog