• @Podryban
  link
  36 months ago

  Fajnie, przy pierwszej okazji po świętach będzie słuchane!

 • @dj1936
  link
  26 months ago

  A dzięki, puszczam sobie właśnie. Może potem coś napiszę.

 • @dj1936
  link
  16 months ago

  (Nie przesłuchałem całego) Dowiedziałem się, ze twórcy, a raczej programiści lokomotyw firmy Newag celowo programują usterki i błędy, by zarabiać na serwisie, eliminując możliwość serwisowania u innych firm - poprzez programowanie oparte na współrzędnych GPS, gdzie leżą inne warsztaty w Polsce (a nawet maja już zapisane koordynaty warsztatu, który dopiero ma powstać) - to tak w największym skrócie. Różne lokomotywy maja wpisane różne usterki, np. niektóre maja się psuć (a konkretnie ma wyskawiwac na ekranie informacja o problemie ze sprężarka) po 21. dniu listopada i po 21. dniu grudnia. Co rok.

  To jest wielkie skurwysynstwo, podobnie jak celowe postarzaniu produktów (polecam film „Spisek żarówkowy).

  Moim zdaniem taki skandal powinien zostać nagłośniony, bezpośrednio odpowiedzialni powinni ponieść konsekwencje (np. konfiskata wszelkiego majątku na rzecz wsparcia Domów Dziecka), a firma Newag powinna być wypierdolona z Polski za takie coś.

  • nudny ekscentrykOP
   link
   English
   2
   edit-2
   6 months ago

   po 21. dniu listopada i po 21. dniu grudnia. Co rok.

   Tu akurat był prosty błąd logiczny. Zamierzeniem producenta było “zepsucie” sprężarki od dnia 21 listopada 2021 roku, ale “błąd” zaprogramowali jako koniunkcja trzech osobnych if-ów: czy dzień miesiąca jest 21 jest późniejszy; czy miesiąc jest 11 lub późniejszy; czy rok jest 2021 lub późniejszy. W ten sposób nie sprawdzili, czy dzisiejsza data jest po 21.11.2021, tylko każdy z tych elementów sprawdzany jest osobno, dlatego np. w dniu 25.04.2025 błędu by nie było, bo nie jest spełniony warunek miesiąca; mimo że ta data jako całość występuje chronologicznie po 21.11.2021

   A co do “wypierdolenia z Polski za takie coś”, to Newag jest z Nowego Sącza i ma 100% polskiego kapitału, więc jakby nie za bardzo jest dokąd wypierdolić xd

   • @dj1936
    link
    26 months ago

    No tak - po 21. dniu listopada - max do końca tego listopada.

    A jak Cię wypierdalają z pracy, ale nie mają dla Ciebie innej pracy, to Cię jednak nie wypierdalają, bo nie za bardzo jest dokąd wypierdolić?

   • @Maalus@lemmy.world
    link
    fedilink
    16 months ago

    Maja dokad wypierdolic - w pizdu. Takie akcje to sabotaz infrastruktury publicznej, za to sie idzie siedziec.