fb Pogoń Ruska + mastodon Parlamentu Europejskiego (nieoficjalne konto). Nie wiem, jak to sformatować sensownie

Слава Україні!!! Dzień 273…

Wojsko Federacji Rosyjskiej znów wali rakietami po cywilach. W nocy ponad 30 rakiet Grad spadło na Dnipro, a w Wiliańsku koło Zaporoża rakieta trafiła w oddział położniczy tamtejszego szpitala. Spod gruzów wydobyto lekarza i kobietę, jej dziecko — noworodek, niestety zostało zamordowane. Tymczasem premier Wiktor Orban paraduje w szaliku reprezentacji z grafiką “Wielkich Węgier” przedstawiającą między innymi zachodnią Ukrainę jako część Węgier.

Jedna czwarta Ukraińców nie ma dostępu do prądu, dziś planowane są kolejne wyłączenia, w celu oszczędzania energii, a ambasador Kataru w Rosji, szejk Ahmed bin Nasser Jassim Al-Thani, dziękuje Rosjanom za pomoc w organizacji Mistrzostw Świata i przyznaje, że ponad 400 z nich, aktywnie dopomogło w tym, aby ta haniebna impreza się odbyła.

Mam wrażenie, że wszystko stoi tu na głowie, a coraz więcej osób ma Ukrainę po prostu w dupie. Dla przykładu: za moment będziemy mieli drugą falę uchodźców. Obywatele Ukrainy zaczną masowo przyjeżdżać do Polski, jak tylko zrobi się trochę zimniej. Co robią nasze władze? Jak zawsze nic. Nie mamy żadnych planów na grudzień, gdy granica zacznie być znów zalewana przez uciekających z kraju Ukraińców. Punkty recepcyjne nie są przygotowane, tak samo przejścia graniczne. Być może jestem złym prorokiem i nic takiego się jednak nie wydarzy, ale czy nie lepiej jest mieć jakiś plan awaryjny? Czy znowu rząd będzie polegał na wolontariuszach, którzy rzucą się pomagać na granicę? Czy znowu punktem przyjęcia uchodźców na Dworcu Centralnym zawiadywać będzie jakaś ogarnięta infuencerka, bo ani wojewoda, ani władze Warszawy, ani PKP, tygodniami nie będzie miało pojęcia co zrobić?

Na razie, jedynym pomysłem, jaki mają nasze władze, to zmuszenie przebywających w Polsce obywateli Ukrainy, za płacenie za pobyt w punktach recepcyjnych. Od 1 tycznia połowę kosztów utrzymania, a od 1 maja 75%. To w sumie tyle, jeżeli chodzi o przygotowanie do kolejnej fali uciekających przed zimnem i rosyjskimi rakietami.

Wkurwia mnie też wręcz straszliwie sytuacja z generatorami. Już pal sześć, że podrożały o 100%, dużo gorzej, że sprzedawcy wciskają ludziom straszliwe gówno. Większość agregatów prądotwórczych, które są dostępne, a które testowaliśmy, nie trzyma mocy, a zastąpienie uzwojenia aluminium zamiast miedzi, daje gwarancję, że taki agregat spierdoli się po dwóch dniach. Kumpel właśnie wysłał cztery takie w Ukrainę i zaraz je zabiera, przepraszając, że wysłał niedziałające gówno. Oczywiście to nie wina kumpla, o tym, że to chińskie podróby okazało się już w jednostce wojskowej w pobliżu frontu.

Tak samo z tymi mobilnymi szwedzkimi generatorami. Dowiedzieliśmy się, że są do wzięcia po 10 tysięcy euro, ale wymagają lekkiego remontu. Następnie różnej maści pośrednicy, próbowali nam je wcisnąć za 20 tysięcy. Nieźle wkurwieni, po wielu próbach, dotarliśmy do osoby, która ma bezpośrednie dojście do owych generatorów. Po kolejnym tygodniu ściemniania, przekładania i obiecanek, dostaliśmy wczoraj informację, że jednak nie ma dla nas ani jednej sztuki. Po szybkim śledztwie wiemy już, jak jest. Po prostu lepiej sprzedać komuś innemu za 20-22 tysiące euro niż nam za 10 czy 12 tysięcy. Niby tam mamy się odzywać w styczniu, ale po prostu straciłem i wiarę i serce do tego projektu. Szkoda tylko, że zmarnowano nam dwa tygodnie na bezowocne rozmowy i niedotrzymane obietnice.

Ale przynajmniej udało się nam ogarnąć transport ze Szprotawy do Warszawy oraz ekipę na miejscu, która pomoże w załadunku TiR-a. Dzięki wielkie, jesteście wielcy. Potrzebujemy jednak pomocy w jego rozładowaniu. Szkopuł w tym, że będę wiedział dopiero jutro rano, o której on będzie. Dam znać na wallu.

Kończąc jeszcze jedna sprawa. Opisywałem Wam tu przypadek prorosyjskiej fundacji “Wspieram”, która tylko w 2022 roku otrzymała już 2,2 miliony PLN z państwowych dotacji. W piątek o godzinie 9.30 pod siedzibą Państwowej Agencji Prasowej odbędzie się protest przeciwko działaniom “Wspieram”. Dlaczego tam? A no dlatego, że o godzinie 10 w Centrum Konferencyjnym PAP, odbędzie się konferencja prasowa szefowej fundacji “Wspieram”. Jeżeli chcecie przyjść i zamanifestować swój sprzeciw wobec finansowania przez nasze państwo prokremlowskich przybudówek to przyjdźcie tłumnie. Ja będę i liczę też na Was. Szczegóły na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/680895973555598 Tyle na dziś. Героям слава!!! Pamiętajcie, że możecie nas wesprzeć tu: https://zrzutka.pl/n6ukvf Lub tu: Stowarzyszenie “Pogoń Ruska” Numer konta: Santander Bank Polska SA 69 1090 0088 0000 0001 5110 1981 Lub tu: https://www.paypal.com/paypalme/pogonruska A jeżeli chcecie wesprzeć zakup wyposażenia dla ukraińskiego wojska, to możecie wpłacać tu: Fundacja AIDUA BNP Paribas Bank Polska SA Numer konta: 71 1600 1462 1747 3779 1000 0001 Pamiętajcie też o cudownych aukcjach na profilu Jacek Dehnel, z których dochód zasili zakup leków przez Pogoń Ruska . Na zdjęciach:

  1. Hełm, który już niedługo trafi na jedną z naszych aukcji.
  2. i 3) Nasza ekipa w Kamieńskim.
  3. Nasza ekipa w Dnipro dwa tygodnie temu. Na Dnipro spadło dziś trzydzieści rosyjskich rakiet Grad. –

Parlament Europejski w Polsce @Europarl_PL 20h MT @EP_President: 10 milionów Ukraińców pozostaje bez prądu z powodu rosyjskich ataków. Możemy pomóc. Dzisiaj rozpoczęliśmy naszą kampanię #GeneratoryNadziei, aby zapewnić generatory prądu naszym ukraińskim przyjaciołom. Solidarność w działaniu. https://nitter.it/Europarl_PL/status/1595402847058890758