• 6 Posts
  • 6 Comments
Joined 7M ago
cake
Cake day: Feb 16, 2021

help-circle
rss

16 września o 3. w nocy ktoś podpalił zabudowania gospodarstwa Wacława, twórcy kanału na YT opowiadającego o rolnictwie i pasjonata kombajnów Bizon. Warto wesprzeć dobrego człowieka…Powyższy artykuł zwraca uwagę na fakt utrzymania gospodarki opartej na własności prywatnej w Rożawie, jak również obecność kurdyjskiego nacjonalizmu i szowinizmu. Ktoś bardziej obeznany w temacie jest w stanie się do tego odnieść?..


Dobrych praktyk uczył mnie wykop, a szmer działa w podobny sposób :> Na głównej/stronie społeczności nie widać tytułu w linku i ktoś może ominąć cenny wpis ;)


Mordo, ale zmień tytuł znaleziska bo nie wiadomo, o co chodzi :P


Ahoj, towarzysze i towarzyszki! XR Polska dołącza do szmerowej wspólnoty i zaprasza tym samym do obserwowania naszej społeczności ⌛ Miłość i gniew!..


Europejskie wierzenia przedchrześcijańskie często były żywe jeszcze kilkaset lat temu na prowincji i proces ich rugowania był formą kolonializmu wewnętrznego, także nie wiem, co Cię mierzi w tym porównaniu. W jednym i drugim przypadku białe elity przyjeżdżały, napotkaną ludność uznawały za gorszą i ustanawiały swoją władzę, przymusowo indoktrynując religijnie lokalsów. Jedyna różnica, to że w Europie lokalsi byli tego samego koloru skóry. Chrystianizacja Europy była kolonializmem, kropka.


Zbieżność czasowa miesiąca dumy oraz słowiańskiego święta płodności (Nocy Kupały) co roku powoduje ożywione dyskusje na temat miejsca osób homoseksualnych w rodzimowierstwie słowiańskim. Poniższy artykuł koncentruje się na najczęściej pojawiających się zarzutach ze strony rodzimowierczych homofobów,…


Rodzimowierstwo jest dla nas politeistyczną religią kontynuującą tradycje duchowe ludów słowiańskich. Wierzymy w osobowe bóstwa, które znamy z wierzeń ludowych (często w schrystianizowanej formie) lub źródeł historycznych. Nie mamy świętych ksiąg ani uniwersalnej organizacji religijnej – niby oczywiste, ale w kraju z dominującym książkowierstwem warto takie rzeczy zaznaczać. PS W Światowida, jako że to nazwa posągu, nie trzeba wierzyć – można przyjechać do Muzeum Archeologicznego w Krakowie i zobaczyć na własne oczy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Bynajmniej, turbosłowian jebać prądem ;)


Stanica Wolności – blog anarcho-rodzimowierczy

Trochę o rodzimowierstwie i Słowianach z wolnościowej perspektywy :)…