• 11 Posts
  • 14 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Feb 16, 2021

help-circle
rss

Wolałbym uzasadnienie niż deanonimizację, bo z samym minusem nie mam jak dyskutować za bardzo :)


Jak coś to jeszcze jest dysocjacja, gry komputerowe

Ucieczka nie jest rozwiązaniem.


Jak obecnie wygląda stopień konfrontacyjności Antyfaszystowskiego Krakowa? Pamiętam sytuację z przełomu lipca i sierpnia, gdy Wszechpolacy robili spotkanie rekrutacyjne w biały dzień w centrum miasta, a AfK migał się od zachęt do skontrowania ich i dodatkowo zażądał usunięcia z oddolnie stworzonego wydarzenia zdjęcia, na którym był prosty baner z napisem „faszyści wydupcać – antyfaszystowski Kraków”, bo „nie chce być kojarzony z czymś, czego nie organizuje” (???). Ogółem trochę słabo, gdy ktoś traktuje tak nieoryginalną nazwę jak Antyfaszystowski Kraków (umówmy się, zbitka powszechnie używanego przymiotnika z nazwą miasta wręcz nasuwa się sama) dosłownie jak swoją własną, niepowtarzalną identyfikację słowną i nie pozwala używać zdjęcia tektury z takim napisem w deklaratywnie bliskim sobie celu, jednocześnie samemu nie robiąc nic w tej kwestii. Czy coś się zmieniło od tego czasu?


Ale zostaje po nim pustka, a to niekoniecznie dobrze (jakkolwiek samo zdychanie Kościoła na plus)
„Dziady” znów na celowniku władzy

54 lata od wydarzeń z końca 1967 roku i 120 lat po prapremierze w aranżacji Wyspiańskiego „Dziady” znów są solą w oku rządzących. Nowa aranżacja spełnia jednak podstawowe zadanie sztuki, jakim jest wzbudzanie twórczych emocji, a krytykująca ją kuratorka Nowak po raz kolejny staje na pozycjach katoli…


Stwierdzenie, że mitologii słowiańskiej nie było jest zdecydowanie przesadą. Nie pełniła ona pewnie tak dużej roli, jak zwykły przyzwyczajać nas elitarystyczne badania, a jednak znamy teonimy czy mity rozpowszechnione szeroko na Słowiańszczyźnie, co sugeruje że jednak jakieś wspólne podstawy istniały. Poza tym gdyby rzeczywiście Słowianie nie mieli mitologii, to byliby ewenementem wśród ludów ie ;)Na przyszłość zapraszam do kącika Radykalnego Rodzimowierstwa ;)


Fundacja Damy Radę zbiera środki na wyprodukowanie filmu o skutkach wyroku TK z zeszłego roku. Warto wesprzeć…


Rozmowa z Tobą to jakaś nobilitacja, że mam się o nią starać? Niemniej fakt, źle odczytałem Twój pierwotny komentarz. W takim razie nie rozumiem, dlaczego rodzime europejskie wierzenia miałyby być nierówne (gorsze?) w stosunku do pozaeuropejskich – w jakim sensie i jak zamierzasz uniknąć przy tym wartościowania etnosów? Nie tylko rodzimowiercy uważają je za równe, Hindusi sami przyjeżdżają np. do Litwinów, niedawno o potrzebie uznania rodzimej słowiańskiej wiary mówił też główny szaman Rosji – przedstawiciel rdzennych ludów Syberii, kolonizowanych i chrystianizowanych później niż Słowianie, więc chyba się zgadza z Twoim opisem. :)


16 września o 3. w nocy ktoś podpalił zabudowania gospodarstwa Wacława, twórcy kanału na YT opowiadającego o rolnictwie i pasjonata kombajnów Bizon. Warto wesprzeć dobrego człowieka…Powyższy artykuł zwraca uwagę na fakt utrzymania gospodarki opartej na własności prywatnej w Rożawie, jak również obecność kurdyjskiego nacjonalizmu i szowinizmu. Ktoś bardziej obeznany w temacie jest w stanie się do tego odnieść?..


Dobrych praktyk uczył mnie wykop, a szmer działa w podobny sposób :> Na głównej/stronie społeczności nie widać tytułu w linku i ktoś może ominąć cenny wpis ;)


Mordo, ale zmień tytuł znaleziska bo nie wiadomo, o co chodzi :P


Ahoj, towarzysze i towarzyszki! XR Polska dołącza do szmerowej wspólnoty i zaprasza tym samym do obserwowania naszej społeczności ⌛ Miłość i gniew!..


Europejskie wierzenia przedchrześcijańskie często były żywe jeszcze kilkaset lat temu na prowincji i proces ich rugowania był formą kolonializmu wewnętrznego, także nie wiem, co Cię mierzi w tym porównaniu. W jednym i drugim przypadku białe elity przyjeżdżały, napotkaną ludność uznawały za gorszą i ustanawiały swoją władzę, przymusowo indoktrynując religijnie lokalsów. Jedyna różnica, to że w Europie lokalsi byli tego samego koloru skóry. Chrystianizacja Europy była kolonializmem, kropka.


Zbieżność czasowa miesiąca dumy oraz słowiańskiego święta płodności (Nocy Kupały) co roku powoduje ożywione dyskusje na temat miejsca osób homoseksualnych w rodzimowierstwie słowiańskim. Poniższy artykuł koncentruje się na najczęściej pojawiających się zarzutach ze strony rodzimowierczych homofobów,…


Rodzimowierstwo jest dla nas politeistyczną religią kontynuującą tradycje duchowe ludów słowiańskich. Wierzymy w osobowe bóstwa, które znamy z wierzeń ludowych (często w schrystianizowanej formie) lub źródeł historycznych. Nie mamy świętych ksiąg ani uniwersalnej organizacji religijnej – niby oczywiste, ale w kraju z dominującym książkowierstwem warto takie rzeczy zaznaczać. PS W Światowida, jako że to nazwa posągu, nie trzeba wierzyć – można przyjechać do Muzeum Archeologicznego w Krakowie i zobaczyć na własne oczy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Bynajmniej, turbosłowian jebać prądem ;)


Stanica Wolności – blog anarcho-rodzimowierczy

Trochę o rodzimowierstwie i Słowianach z wolnościowej perspektywy :)…