cross-postowane z: https://szmer.info/post/2593884

No to może coś z większych “firm”. Tramwaje Warszawskie zamieściły ogłoszenie że poszukują ludzi. Zamieszczają ogłoszenia takie jak w załączniku. Z niego można wyczytać że 8 000 pln brutto to sama podstawa… otóż nie. Jest to kwota 5200 pln brutto (podstawa) + 10% premii uznaniowej + 400pln brutto dodatku za punktualność (o ile wyrobicie) + PÓŁROCZNA premia za brak wypadków (nie muszą być z Waszej winy)+ przepracowane niedziele, święta, godziny nocne. 8000 pln brutto to kwota absolutnie maksymalna której długoletni motorniczowie nie widzieli. Dodatkowo jeżeli będziecie mieli chociaż jedną wpadkę w miesiącu (skarga, urlop na żądanie wzięty tego samego dnia, uszkodzenie tramwaju bo np. auto zaparkowało przy torowisku i zahaczycie to to jest Wasza wina albo gałąź zbije szybę (cytując nadzór ruchu, “mogłeś to przewidzieć”) to tracicie wszystkie dodatki i dostajecie tylko podstawę. Dodatkowo ponosicie dodatkową odpowiedzialność za praktycznie wszystko, nieuzasadniony zjazd do zajezdni bo np. przestały działać wycieraczki podczas ulewy i nie potrafiliście tego naprawić itd. itd. itd.) to wszelkie dodatki tracicie. Dostajecie tylko czystą podstawę czyli okolice 4k pln na rękę jeżdżąc świątek piątek, mając bardzo dużą odpowiedzialność, znosząc humory pasażerów.

Czyli 8k brutto to kwota którą dostajecie maks raz na pół roku przy spełnieniu wszelkich wymagań.

Dodatkowo jeżeli się zatrudnicie i nie przepracujecie minimum 2 lat to płacicie pracodawcy karę w wysokości ponad 6k pln.

Przykre że takie firmy tak oszukują w ogłoszeniach. Dzwoniąc na ten numer wpierw usłyszycie że aby dowiedzieć się szczegółów musicie zakwalifikować się do rekrutacji która ma kilka etapów 😃.

Nie bez powodu tramwaje już od wielu lat szukają motorniczych jednocześnie rejestrując dużą ilość rezygnacji pracowników z tego stanowiska. Albo pracują sami młodzi albo pracownicy blisko emerytury. Reszta po 2 latach pracy rezygnuje. Nie dajcie się na to naciąć albo sami się zgłoście na rekrutację i po kilku etapach sami wypytajcie przy rozmowie o pracę. Powodzenia 😉