Turecka armia eskaluje bombardowania dzielnic mieszkalnych w regionach Ain Issa, Til Temir i Minbic w północno-wschodniej Syrii.

Osady w Til Temir, Ain Isa i Minbic stały się obiektem zaciekłych ataków tureckich.

W dniu 16 sierpnia tureckie myśliwce wzięły na cel Radę Wojskową Til Temir, a wioski Ain Issa i Minbic zbombardowano przy pomocy haubic i moździerzy.

Wioski Mieleq, Seyda, Dibis, Hoşan i Xalidiyê oraz międzynarodowa autostrada M4 w pobliżu Ain Issa są od kilku dni atakowane przez Turków.

Obszary wiejskie w Minbic również były bombardowane niemal bez przerwy przez ostatni tydzień.

Szczególnie ostrzeliwane przez siły tureckie są wioski Seyada, El Cemûsiyê, Mezraet el Dilwan, Yasin el Ereb, Qirt Weran, Girhuyuk, El bû Heyc, Um Edese, Kawikli, El Boxaz, El Yalani, Toxar, Erîma, Hoşeriyê, Um Miclud, Dendenliyê, Mezraet of El Fawaris na północnym wschodzie i południu miasta, a także pola w rejonie El Fazris.

W ciągu ostatniego tygodnia atakowano osady używając do tego celu 211 pocisków z moździerzy i haubic. Wiele domów, ogrodów i pól uprawnych zostało uszkodzonych podczas tych ataków.

Według informacji przekazanych przez korespondentów ANHA z tego regionu, najeźdźcza armia turecka i jej najemnicy bombardują obecnie intensywnie dzielnicę Til Rifet w Shehba oraz wioskę Eyn Deqnê.

W środę państwo inwazyjne i jego najemnicy zbombardowali Til Rifet.

W okupowanym Girê Spî nauka w szkole rozpoczyna się w języku tureckim.

Państwo tureckie zmieniło strukturę demograficzną w okupowanym Girê Spî i wprowadziło obowiązek nauczania w szkołach materiałów tureckich, rozpoczynając edukację w języku tureckim.

Najeźdźca - pańśtwo turecki uczyniło materiały tureckie obowiązkowymi w szkołach i rozpoczęło turecki program edukacyjny.

Program edukacyjny dla młodzieży jest promowany przez tak zwane Zgromadzenie Regionalne Girê Spî.

Źródła: https://anfenglishmobile.com/rojava-syria/turkey-bombs-til-rifet-54752 https://anfenglishmobile.com/rojava-syria/turkish-army-bombs-civilian-settlements-in-north-east-syria-54754 https://anfenglishmobile.com/rojava-syria/education-term-in-turkish-in-gire-spi-54743

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 6 users / month
  • 17 users / 6 months
  • 45 subscribers
  • 133 Posts
  • 54 Comments
  • Modlog