• 13 Posts
  • 17 Comments
Joined rok temu
cake
Cake day: maj 11, 2022

help-circle
rss

Panie Areczku, limited government jest dla korporacji, dla pana jest kara za bluźnierstwo i ustawa “don’t say gay”


Tropical Fuck Storm - The Future Of History [rock/psychodelia/post-punk?]
Tak mnie naszło przy okazji rozkmin o AI. "I used to worry one day they’d have feelings too / But these days I’m more worried that that is not true"

arka
9

ewolucja
4

Nazwa kanału mi się bardziej kojarzy z jakimiś ezo-klimatami niż z fundamentalnymi katolikami (tzn oczywiście że anioły to element mitologii katolickiej, ale imho fundamentaliści katoliccy by się prędzej odwoływali do świętych niż do aniołów - ew. poza aniołami stróżami i archaniołem Michałem)


7


Albo taki na przykład Huberath - w “Karze większej” za aborcję trafiało się do piekła.


Dukaj napisał o tym cały esej: https://ksiazki.wp.pl/wyobraznia-po-prawej-stronie-czesc-pierwsza-6146197796046465a Lem wymyka się kategoryzacji, ale chodzi o nowszych autorów, tych którzy wybili się w latach 90.: Pilipiuk, Grzędowicz, Ziemkiewicz, Piekara - wszystko prawicowcy, i podobno widać to w ich twórczości (samodzielnie zweryfikowałem to tylko w przypadku Pilipiuka - w jego opowiadaniu w antologii “Utopay” zdecydowanie widać)


No i Grupa Wydawnicza Alpaka wydała darmową antologię queerowej fantastyki. Tom 1: https://grupawydawniczaalpaka.pl/teczowe-i-fantastyczne/ ale są już 2 kolejne. Czytałem tylko pierwszy, i szczerze mówiąc jest tam dużo średnich tekstów, ale są też takie zdecydowanie warte uwagi (Olga Niziołek!)


Cory Doctorow, Becky Chambers, China Mieville


Tak naprawdę zdjęcie pochodzi z protestu Greenpeace: https://www.thenationalnews.com/world/2023/03/22/todays-best-photos-from-a-climate-protest-in-berlin-to-a-chinese-sandstorm/
5
kolumna rządowa

@varelsetomemesygood boyz
link
fedilink
23 miesiące

Dokładnie, to jest scena z “Blade Runnera 2049” https://knowyourmeme.com/memes/you-look-lonely


@varelsetomemesynarodowcy
link
fedilink
33 miesiące

Proszę nie obrażać kompostu, kompost jest pożyteczny.


bez granatnika w zestawie?


6

zapewniają wyrównane szanse myśliwego i zwierzyny.

W sensie, że jest taka sama szansa że myśliwy upoluje dzika, co że dzik upoluje myśliwego? Może to nie jest taki głupi pomysł?


Neil Gaiman napisał lunarpunka!
Na Kickstarterze ufundowano właśnie pierwszą lunarpunkową antologię. Opowiadania są już zredagowane, a wśród autorów mamy Starhawk i Neila Gaimana. A o co chodzi z lunarpunkiem i jak się ma do solarpunka: https://solarpunkmagazine.com/what-is-lunarpunk/


Ale na ostatnim obrazku nie widać, czy w końcu założył te spodnie, czy nie.


kralovec
7
(kontekst: https://knowyourmeme.com/memes/its-morbin-time)
3

Ogłoszenie, które ukazało się w majowej Nowej Fantastyce. Skrócona wersja tekstowa: http://miastoliteratury.pl/oglaszamy-solarpunkowy-konkurs-fikcji-klimatycznej-ktorego-wyniki-ogloszone-zostana-podczas-tegorocznej-edycji-festiwalu-przyszlosci-bomba-megabitowa/