cross-postowane z: https://szmer.info/post/69529

szybkie tłumaczenie z angielskiego w tekście link do oryginału i do wersju rosyjskiej uwagi itd. proszę w komciach pod tekstem

pzdro!

 • @pepemao
  link
  fedilink
  11 year ago

  Dzięki za crossposta! To zawsze funkcjonuje jako osobne posty? Nie prościej by to zrobić na zasadzie fejsbuczanego szera? 🤔 zastanawia mnie od poczatku.

   • @pepemao
    link
    fedilink
    21 year ago

    Proszę bardzo: https://pepemao.xyz/2022/06/25/podstawy-federacji-lemmy/ Tylko niestety nie zaglądałem do kodu - na pewno trzebaby poprawic nazwy metod, obiektów i klas jakichś, choć i bez tego jest pewnie ‘zrozumiale’.

    Dla mnie to jest jednak niezrozumiałe trochę. Ja bym zrobił coś w stylu: klasę posta, która jako atrybuty zawiera społeczności, w których ma się wyświetlać. W ten sposób byłaby np. jedna nitka komentarzy, ale tak to jest mnożenie bytów nie wiem w jakim celu. Może dla częściowej choć zgodności z AP, nie wiem. Nie rozumiem takiego rozwiązania, ale pewnie po coś jest :)

    • harcOP
     link
     fedilink
     11 year ago

     Serwer padł? :/ Jeśli chodzi o działanie federacji w lemmym… tam jest wysoki poziom abstrakcji jeśli schodzi o spasowanie logik poszczególnych softów z tym co faktycznie jest w protokole.

     • @pepemao
      link
      fedilink
      11 year ago

      Pada mi no… Nie mogę go póki co dopieścić :( staram się resetowac, ale się crushuje i nie wiem dlaczego… ;( okk rozumiem, standaryzacja mnie przeraża, ale bywa wygodna i pożyteczna