• 9 Posts
  • 42 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: kwi 14, 2021

help-circle
rss
Olof Lindberg prowadził grupę trolli na facebooku, odszedł na prośbę zarządu. W momencie opublikowania artykułu nadał pełnił swoją funkcję. Pisano o "oszustwie kliatycznym", braku wpływu stężenia CO2 na średnie temperatury, a także że energia atomowa jest jedynym rozwiązaniem. Firma Blykalla AB otrzymała około 99 milionów koron (ok 40 mln zł). To nie pierwszy przypadek opłacania propagandy przez przedsiębiorstwa atomowe. Podobne zjawisko jest udokumentowane m.in. w Czechach.


To najlepsza dywersja antypaństwowa o jakiej ostatnio słyszałem, zawstydziła chyba wszystkie grupy okolo"anarchistyczne" w tym kraju XDD


No właśnie nie jest. Wrzucać? Wrzuciłem kolejny tekst, tym razem od Kurdyjek. Zapraszam


Przewrót w Iranie – Feministyczne powstanie i Początek Końca Reżimu / Tłumaczenie z CrimethInc
Proszę o info, gdyby serwer się zakrztusił. Tłumaczenie z CrimethInc https://pl.crimethinc.com/2022/09/28/przewrot-w-iranie-feministyczne-powstanie-i-poczatek-konca-rezimu


Pada mi no… Nie mogę go póki co dopieścić :( staram się resetowac, ale się crushuje i nie wiem dlaczego… ;( okk rozumiem, standaryzacja mnie przeraża, ale bywa wygodna i pożyteczna


Książka jest średnia, zawiera jeden dobry wywiad ;)


Jeśli zastanawuacie się czasem czy macie orawo wymuszać na innych zmiany, to myślę, że tak, macie :)


Przynajmniej będzie mniej śmieci, a dla mnie to przyznam najważniejsze <33


Na przyszłość to wklejaj plz w treść, nie w tytuł: P


Bez przesady, jakaś super nowa to nie jest :p


Proszę bardzo: https://pepemao.xyz/2022/06/25/podstawy-federacji-lemmy/ Tylko niestety nie zaglądałem do kodu - na pewno trzebaby poprawic nazwy metod, obiektów i klas jakichś, choć i bez tego jest pewnie ‘zrozumiale’.

Dla mnie to jest jednak niezrozumiałe trochę. Ja bym zrobił coś w stylu: klasę posta, która jako atrybuty zawiera społeczności, w których ma się wyświetlać. W ten sposób byłaby np. jedna nitka komentarzy, ale tak to jest mnożenie bytów nie wiem w jakim celu. Może dla częściowej choć zgodności z AP, nie wiem. Nie rozumiem takiego rozwiązania, ale pewnie po coś jest :)


Narkomani w okupowanych miastach
szybkie tłumaczenie z https://zaborona.com/rozpovidayemo-shho-vidbuvayetsya-z-narkozalezhnymy-v-zahoplenyh-mistah/ komentarze o błędach czy cokolwiek proszę raczej na stronie, to łatwiej dotrą :) polecam zaboronę i smacznoho obiadka

Dzięki za crossposta! To zawsze funkcjonuje jako osobne posty? Nie prościej by to zrobić na zasadzie fejsbuczanego szera? 🤔 zastanawia mnie od poczatku.


Wywiad z fińskim anarchistą z A-ryhmä’y
szybkie tłumaczenie z angielskiego w tekście link do oryginału i do wersju rosyjskiej uwagi itd. proszę w komciach pod tekstem pzdro!

Błędy popełniane w radykalnych działaniach
Artykuł Białorusinów i odnoszący się do ich kontekstu, podstawowe uwagi dot. bezpieczeństwa. Bardzo szybkie tłumaczenie z https://telegra.ph/Oshibki-sovershaemye-pri-radikalnyh-akciyah-03-13 Może i nic nowego, ale dla porządku. Wszelkie uwagi o błędach itd. bardzo proszę umieszczać w komentarzach na stronie. miłego :)

Tak dla uscislenia, to jest na pomoc prawną dla demonstrujacych te 60 000zl czy także dla więzionych w ośrodku? Pozdro i dzięki

Do poczytania w Przekroju i bardzo ciekawa prezentacja z przykładami prof. Loftus. https://www.youtube.com/watch?v=PB2OegI6wvI Z pozdrowieniami dla polskiego ruchu anarchistycznego itd.

Spoko, jest jeszcze 40mln innych ludzi w tym kraju. Nie do końca zrozumialem o jaki słownik chodzi i czemu moze nie byc sensu - myslalem, ze masz na mysli, ze nawet jak wyslesz to nie wrzucą :) powodzenia! @Petros@szmer.info


Też im kiedys wysylalem tłumaczenia i z tego co pamietam, dość sprawnie wrzucali.


Nie bardzo. To jest uproszczenie, za którym stoi tez wiele wątpliwych założeń. To jest twierdzenie niepoparte niestety niczym, może tylko wiarą i nadzieją. Dla mnie to mało. PS: “Rzeczy, które naprawdę liczą się w życiu — pasja, koleżeństwo, hojność — są dostępne w obfitości.” mówienie innym ludziom co jest w życiu ważne a co nie i można to olać jest imho mało wolnościowe.


Link oryginalny z privatebin chyba przestał działać jak cos.


W Ukrainie 🇺🇦 też nadają bezpiece nowe inwigilacyjne uprawnienia.. czy to dostosowywanie prawa do standardów UE? 🤔🤔 "Частина 3 статті 13 законопроєкту передбачає, що в СБУ є право отримати інформацію як у держорганів, так і в приватних підприємств та організацій. Раніше СБУ могла відправити таку вимогу лише за рішенням суду. У новій редакції закону рядку про санкції суду немає." Projekt zakłada na przykład, że służby - podobnie jak w Polszy - nie będą musiały ubiegać się o pozwolenie sądu na dostęp do nagrań rozmów.

Ciekawy esej polskich pracowników naukowych zwracający między innymi uwagę, że "nauka" i uniwerytet także bierze udział w sankcjonowaniu systemowej dominacji, tu akurat w przeszłości, ale do pomyślenia dla tych co o tym nie myślą, jak ma się sytuacja dzisiaj.