W tym kontekście europoseł wymienił konkretne nazwisko. – Myślę, że to widać, mamy swoje liderki. Jest Joanna Scheuring-Wielgus, która jest jedną z liderek Lewicy, wiceszefową partii. Wydaje mi się, że jest świetną kandydatką na to, by pełnić wysokie funkcje w kraju – wskazał. Ale jednocześnie Biedroń podkreślił, że „mamy wiele innych kobiet na Lewicy, które mogłyby pełnić takie funkcje”.

 • @Pajonk
  link
  fedilink
  21 year ago

  Lewica nie ma pomysłu na siebie i to jest problem.

  Obecnie gdzieś dziwnie dryftują, między partią dla libków, partią LGBT a partią propracowniczą.

  Wg mnie powinni się zastanowić czego chcą. Najlepszym wyjściem dla nich, byłoby wyjście do ludzi pracy, praca z mniejszymi związkami zawodowymi, debaty, i tak dalej. Wtedy mieliby największy potencjał by coś zmienić. Ale wtedy retoryka libków, jakieś takie udawanie zachodnich ludzi sukcesu wylatuje. Więc wiosna out.

  • @tobix161
   link
   fedilink
   11 year ago

   Imo SLD jeszcze gorsze od Wiosny, są to głównie stare leśne dziady i karierowicze. Np. taki Szczepański będący myśliwym i chwalący straż graniczną na twitterku. O samorządowcach nie wspominając (np. w Łodzi, gdzie wspólnie z PO odrzucili projekt obniżki cen biletów komunikacji publicznej.). Ogólnie kurica nie pica NL nie lewica (może oprócz pojedynczych osób). Imo z partii politycznych to jedynie Razemki są godne uwagi.

   • @Pajonk
    link
    fedilink
    21 year ago

    LSD to salonowa lewica, ludzie którzy utopili lewicę w tym kraju i obrzydzili ludzi do lewicy.

  • harcOPM
   link
   fedilink
   01 year ago

   O ile się orientuje, właśnie to robią, a wiosna przestała istnieć ;P