W tym kontekście europoseł wymienił konkretne nazwisko. – Myślę, że to widać, mamy swoje liderki. Jest Joanna Scheuring-Wielgus, która jest jedną z liderek Lewicy, wiceszefową partii. Wydaje mi się, że jest świetną kandydatką na to, by pełnić wysokie funkcje w kraju – wskazał. Ale jednocześnie Biedroń podkreślił, że „mamy wiele innych kobiet na Lewicy, które mogłyby pełnić takie funkcje”.

 • @Tadeusz
  link
  42 years ago

  Imo, niezbyt dobry wybór. Najwięcej osób stawia na Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk lub posłanki Razem.

  • harcOPM
   link
   22 years ago

   ADB uczestniczyła ostatnio w małej akcji związkowej przy której pomagałem i bardzo to szanuję, ale nie wiem czy by przeszła, ze względu na ‘młody wiek’ i ‘małe doświadczenie’ - ludzie jeszcze za mało ją znają.

   • @Tadeusz
    link
    22 years ago

    Za mało? Była współzałożycielką Razem i najbardziej rozpoznawalną osobą tam obok Zandberga, współorganizowała Czarne Protesty i inne protesty pracownicze. Gdy trafiła do sejmu, też dobrze się spisywała i pamiętam, że to właśnie o niej mówiło się najgłośniej, jako kandydatce. Aktualnie, buduje swoją pozycję w SLD, wycinając starych, postprlowskich pierdzieli, bardzo na plus.

    • harcOPM
     link
     22 years ago

     To my to wiemy, a spytaj losową osobę na ulicy o nią…

 • @Pajonk
  link
  22 years ago

  Lewica nie ma pomysłu na siebie i to jest problem.

  Obecnie gdzieś dziwnie dryftują, między partią dla libków, partią LGBT a partią propracowniczą.

  Wg mnie powinni się zastanowić czego chcą. Najlepszym wyjściem dla nich, byłoby wyjście do ludzi pracy, praca z mniejszymi związkami zawodowymi, debaty, i tak dalej. Wtedy mieliby największy potencjał by coś zmienić. Ale wtedy retoryka libków, jakieś takie udawanie zachodnich ludzi sukcesu wylatuje. Więc wiosna out.

  • @tobix161
   link
   12 years ago

   Imo SLD jeszcze gorsze od Wiosny, są to głównie stare leśne dziady i karierowicze. Np. taki Szczepański będący myśliwym i chwalący straż graniczną na twitterku. O samorządowcach nie wspominając (np. w Łodzi, gdzie wspólnie z PO odrzucili projekt obniżki cen biletów komunikacji publicznej.). Ogólnie kurica nie pica NL nie lewica (może oprócz pojedynczych osób). Imo z partii politycznych to jedynie Razemki są godne uwagi.

   • @Pajonk
    link
    22 years ago

    LSD to salonowa lewica, ludzie którzy utopili lewicę w tym kraju i obrzydzili ludzi do lewicy.

  • harcOPM
   link
   02 years ago

   O ile się orientuje, właśnie to robią, a wiosna przestała istnieć ;P

 • makeM
  link
  12 years ago

  Może się nie znam, ale no nie.