• 120 Posts
  • 184 Comments
Joined rok temu
cake
Cake day: gru 12, 2021

help-circle
rss
Mastodon, co polecacie obserwować i śledzić
Jakiś czas temu był już post na temat Mastodona, wtedy też postanowiłem założyć tam konto. No więc teraz mam pytanie, co wg was warto śledzić.

A co to było za konto i czym zawiniło Melonowi?


Mam pewne wrażenie, że pis i tak ma w dupie takie podpisy.


Po co konsultacje, jak można dać WINCYJ papieża, obrazków z kaczystami jako tymi którzy wygrali z komuną, każdego kto biegał z karabinem po lesie po wojnie wynieść na ołtarze, i wmawiać dzieciom, że Wojtyła wcale nie chronił pedofili, a każdy kto tak mówi to zdrajca.Kiedy od dawna krzyczysz że trzeba się zbroić, że każdy powinien mieć broń i nie wstydzić się jej nosisz… Więc ludzie których nie lubisz także zaczynają nosić broń.

Konfuzed prawak “uga buga”

No ale przecież zgodnie z teoriami fanów broni, więcej ludzi uzbrojonych to bezpieczniejsze ulice.


Nie chcesz wyprodukować dzieciaczka, potem jebać po 10h dziennie lub też lepiej by go utrzymać, bez dostępu do dobrej opieki zdrowotnej, bez prawa do przyzwoitego domu czy mieszkania, bez dostępu do dobrej edukacji, by potem ten dzieciak tak samo jak ty jebał na najbogatszych i wielkie molochy? No weź. Jak nie będzie dzieci to “gospodarka się załamie”. Gospodarka potrzebuje taniej siły roboczej.

W ogóle strasznie zabawne są te hasła o tym, jak to ludzie muszą produkować dzieci, by tylko podtrzymać wzrost i gospodarkę. A tutaj porównanie “Wzrostu” gospodarczego i przychodu na dom. Jak widać, wzrost nie służy zwykłym ludziom jakoś specjalnie. Szczególnie że rozwarstwienie społeczne się powiększa, najbogatsi zyskują coraz więcej, a zwykli ludzie mają coraz mniejsze szanse na własne mieszkanie, na godne życie, etc. No ale sobie można kupić alfona za wypłatę i udawać bogactwo i życie na poziomie. Do tego kawalerka na wynajem i tak można żyć. No chyba że się rozchorujesz to wtedy kop w dupę i na ulice.

Dziwie się że ludzie nie buntują się masowo przeciwko takiemu stanowi rzeczy.


A czy ludzkość powinna się dalej tak rozmnażać na potęgę? Świat jebnie, a próba utrzymania obecnego poziomu wzrostu gospodarczego i przyrostu tylko to przyśpieszają.
Fajna taka lokalizacja, szkoda że Robercik sam tam nie pojechał. Za darmo by może nawet załatwili nocleg w więzieniu czy coś.
Ciekawe ile w komentarzach na interii i ogólnie w necie, jest kwiku libków. W końcu to niezgodne z liberalną wizją gospodarczą. Bo kto to widział pracować krócej i cieszyć się życiem. Dawniej to się jebało po 16 godzin, do szkoły chodziło pod górkę przez zaspy, nawet latem, i nawet powrót był pod górkę. W końcu w ten sposób polscy bogacze doszli do swoich fortun,
W ogóle co za kurwa brednie. 16h jebania, żeby po robocie tylko spać, tylko po co? Żeby po paru latach zrozumieć czym jest wypalenie zawodowe, przemęczenie, i brak życia osobistego? No i oczywiście jebiąc 16h dziennie wydajność pracy jest znikoma. No i co jest złego w zbiorkomie? Sam parę lat robiłem dużo kilometrów do pracy autem, i nie ma nic bardziej męczącego niż spędzanie codziennie po 2h czy nawet dłużej w aucie by tylko dostać się do roboty. A w pociągu czy trajce sobie sądziesz, poczytasz książkę, popykasz na telefonie, nie martwisz się serwisem, awariami, etc. A wcale dłużej do pracy się nie jedzie, szczególnie jeśli firma jest w centrum dużego miasta, to zbiorkom jest najszybszą opcją. ps. szukałem ale nie znalazłem gdzie Robciu tak ciężko jebał po te 16h.

Idziemy śladami krajów bliskiego wschodu sprzed paru dekad, kiedy tego typu organizacje wspierane przez kapłanów i władzę, zyskiwały na sile. Autorytarne zapędy, antywolnościowość i fanatyzm religijny rośnie w siłę.

Zgadza się, ale jest jeden problem. Elity są po części elitami klerykalnymi, dlatego w chlewie nikt otwarcie nie przyzna, że kościół to organizacja szkodliwa, która nie dość że okrada podatnika, to często także zatruwa umysły wiernych.Krew w twoim telefonie.
Bardzo fajny dokument sprzed paru lat, o tym jak to minerały ziem rzadkich są wykorzystywane we współczesnej elektronice, ale wydobywane są bardzo często na terenach wojny. W filmie poruszone są głównie kwestie telefonów, ale pamiętajcie że także komputery, czy nowoczesne auta naszpikowane są elektroniką. Co jakiś czas firmy deklarują głośno że nie chcą korzystać z minerałów wydobytych na terenach gdzie prowadzone są wojny, czy gdzie łamane są prawa człowieka. Problem w tym, że przeważnie to tylko deklaracje. Bo plan musi się spełnić, bo nie ma sprawnych mechanizmów weryfikacji, bo tak szczerze to każdy prawie ma to w dupie.Dzieci się proszą, geje się proszą, każdy komu kościelnicy czy ich fani robią krzywdę sami się proszą. Co za zjebana logika.Elon, chodzi o tego geniusza i mega intelekt? No kto by się spodziewał.


Liberalny konserwatyzm jest wtedy jak możesz zrobić wszystko, szczególnie ze swoim kapitałem, pod warunkiem że robisz to zgodnie z obowiązującą religią i normami społecznymi które jakaś skrajnie autorytarna religia wyznacza. Czyli możesz np kupić sobie wiele działek czy nawet całe osiedla będąc funduszem inwestycyjnym, ale kupno sobie damskiego ubrania będąc facetem, czy o zgrozo przemalowanie włosów na kolorowo już wykracza poza twoją wolność. Super system, taki liberalny i przemyślany.“Dlaczego w szkole uczy się dzieci podstaw przedsiębiorczości, a nie podstaw kodeksu pracy?”

Po co prawa, jak przecież każdy młody dynamiczny uczeń myśli że na rynku pracy będzie tygrysem. A potem dopiero jest zderzenie z rzeczywistością.

Przykre to jest, jak się rozmawia z kimś w okolicy 20 lat, co jeszcze nie wszedł, albo dopiero wchodzi na rynek pracy, i wierzy w te mity, że pracownik najlepiej samemu negocjuje sobie warunki.

No ale jakby młodych zacząć uczyć prawa pracy, nawet robić im raz na jakiś czas szkolenie, to wg mnie byłby genialny pomysł. Szczególnie na studiach by się to przydało.


Edukacja leży, młodzi nie znają historii, nie potrafią krytyczne myśleć, zamiast tego wpaja się im roszczeniowość i bezmyślność. A to wszystko zalewa się sosem zwanym neoliberalizmem. A jak wiemy lub też nie, neoliberalizm lubi się z faszyzmem.

No to mamy to co mamy. Całe pokolenie ludzi którzy z jednej strony chcą być jakoś uprzywilejowani, ważniejsi, chcą tak jak ich rodzice czy dziadkowie mieć szanse na posiadanie własnego domu czy mieszkania, z drugiej strony neoliberalne brednie wmawiają im, że to wina imigrantów, praw pracowniczych, czy marksizmu kulturowego.

Więc młodzi ludzie, i już nawet nie tacy młodzi, ślepo biją pokłony w kierunku tego, co odebrało im perspektywy. A jak im pokazać wprost, że czy to sytuacja na rynku nieruchomości, czy na rynku pracy to wina neoliberalizmu i braku dobrego prawa i odpowiednich regulacji, to zaczyna się wyuczony kwik o tym, że “ale to przecież komunizm, i to wina regulacji, państwo nie powinno mieszać się w gospodarkę bo tak to się kończy”. U nas wystarczy chociażby skrytykować balcerowicza. Od razu grupka młodzieży z wielkich bogatych miast dostaje kwiku mówiąc “ale przecież dobrze zrobił” Szkoda tylko że w dupie mają sytuację ludzi z miast powiatowych i mniejszych, szczególnie na wschodzie, które dzięki bezmyślnej wyprzedaży majątku stracili perspektywy, a sytuacja 30 lat później dalej jest równie chujowa dla młodych jak to było w latach 90tych. Co ja mówię, jest nawet gorzej, bo teraz to z rodzinnej gospodarki rolnej się nie wyżyje, a pensja minimalna jest głodowa.


Czemu anti Tesla? Nie lepiej anti musk? Na siłę łączenie Tesli, który był genialnym z wynalazcą, z Elonem który niczym Edison próbuje podkradać cudze osiągnięcia jest krzywdzące dla Tesli.