[przeklejka z feja]

wtorek 10.10.2023 18.00 Jasna 10: Społeczna Instytucja Kultury Krytyki Politycznej

👉🏾Ja to jest być osobą niebiałą w Polsce? 👉🏾Czy kompleksowa integracja jest możliwa? 👉🏾Jak wspierają się Głuche osoby migranckie? 👉🏾Czym jest migrancka troska? 👉🏾Czy bycie queerową osobą migrancką potęguje wykluczenia czy pomaga przetrwać?

💓Swoimi wiedzami i doświadczeniami podzielą się z nami: ◼Arina Bożok (ona jej) – twórczyni obrazków, tłumaczka języka ukraińskiego, pracowniczka instytucji kultury, aktywistka. Wspólnie z fundacją STUS działa na rzecz wzmocnienia, sprawczości oraz kompleksowej integracji osób migranckich i uchodźczych, głównie z Ukrainy oraz Białorusi. ◼Lesia Lupookova (ona/jej) - jestem osobą, która prowadzi kursy języka migowego oraz koordynuje działania wolontariuszy i tłumaczy migowego dla uchodźców z Ukrainy. ◼polie nimaeva (ona jej) — azjatycka autorka i artystka anarcho-queer pochodząca z syberii. pięć lat temu, najpierw przez przypadek, udało mi się trafić do warszawy, gdzie – jeszcze wtedy tego nie podejrzewając – zostałam i żyję do dziś. upływ lat i wydarzeń uświadomił mi, z ogromnym żalem i poczuciem straty, niemożność powrotu do utraconej i okaleczonej reżimem władzy-zabójcy ojczyzny. obecnie, w tym okropnym świecie z wojnami, okupacjami, represjami, przemocą domową i na granicach, państwami bez serca, zniszczoną ekologią i brakiem pełnej tolerancji i czasami całkowitym brakiem praw człowieka, staram się szukać sensu życia. praktykuję solidarność i dbanie o siebie i bliskich, terapię, otwarcie na temat zdrowia psychicznego i neuroróżnorodności, komunikację z ludźmi o różnych doświadczeniach życiowych i tworzenie sztuki wizualnej (od poezji do zdjęć, od malarstwa do filmów dokumentalnych itd.) i refleksję o tym, kim jestem teraz i dlaczego, dotykam dekolonizacji, emigracji i uchodźstwa, seksualności i przyjęcia siebie zewnętrznie i wewnętrznie. chcę robić wszystko, co możliwe, żeby każda osoba miała swoją własną wolność i bezpieczeństwo bycia tą/tym/tymi, kim jest/są, w każdym odcinku ziemi.

💞Prowadzenie i moderacja: ela zasińska ela zasińska (zaimki dowolne) - prowadząca cykl Ciałostaniwienie, osoba trenerska WenDo, queerowa feministka, entuzjastka nudy, ziemniaków i terenów niezurbanizowanych. Wydarzenie odbędzie się w polskim języku fonicznym i Polskim Języku Migowym - PJM. 👌🏾Tłumaczenie na PJM: Magda Schromová i Joanna Ciesielska z tlumaczkipjm.pl ❓Nie wiesz czy wydarzenie jest dostępne dla ciebie? Zapraszamy do zapoznania się z deklaracją dostępności i zgłaszania potrzeb krytykapolityczna.pl/deklaracja-dostepnosci/ ✂Grafika wydarzenia: Zofia Jabłońska - @dziaranienakolenie —------------------------------------------------------------------- Ciałostanowienie – cykl debat i spotkań wokół ciała i cielesności, oparty o metodologie queerowo-feministyczne. Celem cyklu jest dobre bycie ze sobą i rozmowy w bezpieczniejszej przestrzeni. Tematy spotkań są efektem wynikania, inspiracji, ciekawości, falują na przecięciach sztuki, aktywizmu i akademii. Zależy nam na uwidacznianiu i spotkaniu rożnych perspektyw ciał, ciał dyskryminowanych, różnosprawnych, upolitycznianych, kapitalizowanych, medykalizowanych, ciał dających radość, przynoszących ból, ciał o rozmaitych ekspresjach, seksualnościach, wielkościach. Zależy nam na narracjach pierwszoosobowych odwołujących się do doświadczeń i wiedzy osób panelujących i publiczności. Chcemy budować przestrzeń z miejscem na niewiedzę, ciekawość, zadawanie pytań, popełnianie błędów i odkrywania rzeczywistości innych osób. Odchodzimy od dynamiki jednostronnego przekazywania wiedzy, na rzecz polifonicznej wymiany. Cykl „Ciałostanowienie” organizowany jest przez Krytykę Polityczną w ramach realizacji zadania publicznego „Jasna 10: Społeczna Instytucja Kultury” finansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawy