• 49 Posts
  • 54 Comments
Joined 8 miesięcy temu
cake
Cake day: wrz 13, 2021

help-circle
rss

Jak napisał(a) @obywatelle@szmer.info autorka nie poponuje zamknięcia psów w kojcach i wyprowadzania do betonowych parków. Są ładne, duże parki, w których pieseły mogą sobie miło pobiegać. To prawda, że większość szkód powodują ludzie, to się nazywa katastrofa klimatyczna:) W miejscach, o których pisze autorka, też więcej szkód powodują ludzie i przecież jak najbardziej postuluje się ograniczenie ich “wolnego chodzenia po tym świecie” - tworzenie parków narodowych i rezerwatów zamkniętych.Dorota Sumińska: Jestem przeciwniczką leśnych spacerów z psami

Zastanówmy się, nim spuścimy ze smyczy psa tam, gdzie żyją - a przynajmniej powinny żyć - myszy polne, zaroślowe, leśne, jeże, krety, norniki, ryjówki i milion innych drobnych zwierząt. Psy mają to do siebie, że interesują się wszystkim, co się rusza. …


cross-postowane z: https://szmer.info/post/37922

0

Hej, czy ktosia chciał(a)by przygarnąć taką dziwną (queerową) pięknotę? …

5

no to w takim razie trampolinka dla wiadra z ziemią.Gdyby celem tej rezolucji faktycznie była pomoc potrzebującym, zakładałaby konfiskatę hajsu od wszystkich osób posiadających ponad 5 mln dolarów, nie tylko Rosjan. I wtedy głosowanie przeciw byłoby nie do obronienia.

W tym przypadku podstawowym celem jest wyraźne pokazanie politycznych sympatii władz USA, a to, jak pisze autor, niebezpieczny precedens. Na tej samej zasadzie prawackie władze mogłyby konfiskować majątki osób wspierających organizacje anarchistyczne, feministyczne, czy (co jeszcze łatwiej porównać) organizacje z kraju Basków. Inna rzecz, że takie osoby nie miewają powyżej 5 mln $. Ale pułap zawsze można przecież obniżyć.

Skonfiskujmy hajs wszystkim, którzy mają powyżej 5 mln dolarów, to nie wymaga dodatkowych politycznych uzasadnień, zwłaszcza, że mas “potrzebujących” nie stworzyła przecież dopiero wojna w Ukrainie.

XVIII Feministyczno-Queerowa Akcja Akcja Letnia odbędzie w dniach 28.07 – 07.08.2022 w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno (Warmia) Informacje i zgłoszenia tutaj


W linku lista i krótkie opisy inicjatyw i grup feministycznych, które w tym roku dostały wsparcie finansowe Funduszu Feministycznego. Wybór grantobiorczyń jest oddolny - grupy, które zgłosiły sie o dofinansowanie, same oddolnie decydują, które ze zgłoszonych inicjatyw otrzymają wsparcie…


dobry pomysł. ja tyllko ponownie zaproponuję dętkę, która generalnie dobrze zastępuje owijkę:)


Wiem wiem, moje wow wow wow dotyczyło wydzielenia części trasy dla osób FLINTA. Gdy byli w Warszwie to sie nawet z nimi widziałam:)


wow wow wow jakie to jest super:) szkoda, że żeby do nich dołączyć z Pl trzeba albo poprzedzić wyprawę z nimi długą wyprawą dojazdową albo wsiąść z rowerem w pociung ($$$)
Cieszę się, że być może dochodzimy do wspólnego punktu w promowaniu “groźnego feminizmu”. Rozumiem, że przy następnej okazji, gdy trzeba będzie wprost i namacalnie wystąpić przeciw patriarchalnym strukturom, opartym na maczyźmie i sile, także wewnątrz tak zwanego środowiska, grupy feministyczne otrzymają wsparcie. Wsparcie, którego nie otrzymały, gdy w grudniu 2021 po próbach mediacji przeszły do działań bezpośrednich - próby wyprowadzenia ze skłotu Syrena Dimy, osoby stosującej przemoc i sabotującej działania kolektywu. Skończmy z czczym gadadaniem o wspieraniu feminizmu, odważmy się działać, nawet gdy wymaga to wysiłku, przyznania się do błędu w ocenie sytuacji i narażenia się na krytykę.


Warszawska Manifa - Feminizm bez granic!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/16870


Warszawska Manifa - Feminizm bez granic!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/16869


Warszawska Manifa - Feminizm bez granic!

20.03.2022 zapraszamy pod Pomnik Kopernika na Warszawską Manifę. …

Po przejęciu Wilczej 30: gdzie w Warszawie organizować wydarzenia?

Wyrzucając Syrenę z budynku przy Wilczej 30 banda związana ze skłotem Przychodnia nie tylko pozbawiła ludzi domu, ale też unicestwiła miejsce oganizacji wydarzeń. …

beza666 napisane 1 tydzień 2 dni temu 4.33 #aborcja #przejebane …


Moja stara to fanatyczka aborcji

beza666 napisane 1 tydzień 2 dni temu 4.33 #aborcja #przejebane

Moja stara to fanatyczka aborcji. Pół mieszkania zajebane misoprostolem, najlepiej. Średnio raz w miesiącu jakaś typiara zeżre u niej mife zamiast piguły i musi na tekno w majty pchać tiszerta żeby krew po girach nie ciekła. Od pół roku się z nią bzykam to już na melo olłejs biore olłejsy i gonie po dychacza za sztuke, więcej mi z tego wpada niż z biegania z innymi empetrójkami czy noskami eskimoskami.

W kuchni w górnej szufladzie normalna Polka trzyma sztućce – u niej jakieś telefony się walają. Sięgniesz po herbatę – w pudełku nierejestrowane karty sim. Nad kiblem zamiast srajtaśmy wlepy Aborcji bez granic.

Chce otworzyć relacje na seks z typami, bo ze mną w ciążę nie zajdzie, a praktyka czyni mistrzynię, jak mówi. I mnie do seksu z kolesiami namawia mimo że ja chuja ostatnio w podstawówce widziałam, chyba że się liczy taki co psiapsi używa do edukacji seksualnej kiedy promuje ideologię dżender wśród dzieci za pieniądze sorosza.

Innych żartów niż cytaty z polityków od prawa do tak zwanego lewa nie opowiada. Wieczorami zamiast ze mną przy netfliksie rży ze śmiechu z komentarzy trolli pod swoimi tekstami. No to założyłam konto i też ją trolluję żeby jakiś kłolity tajm razem mieć. I chyba pisane sobie jesteśmy bo już do mnie pisze na priwie, żeby się w parku na sobotę na prywatną ustawkę umówić. Założę maskę, będzie prank jak się nie skapnie że to ja.

w górę stulejarz, dzbanek + 560 innych

stulejarz 1 tydzień 2 dni temu 4.40 dobra randka będzie napisz jak byłoXD

dzbanek 1 tydzień 2 dni temu 5.30 nosz kurwa poirot by lepiej nie wymyślił, napisz napisz

ceramika 1 tydzień 1 dzień temu 12.18 @beza666 jutro rano czekamy przy kompach

ceramika 1 tydzień temu @beza666 i co i co? bóldupiła czy zacieszyła?

stulejarz 3 dni temu ty, chyba ta jej stara nie rozkminiła własnej laski. cringe https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/kobiece-zwloki-w-parku-zeromskiego-uduszona-banerem-aborcja-albo-smierc/lvzw0ll

----------- Temat zamknięty ------------


@trytytkatoaborcjaPRO ABO BEZ LEMPART!
link
fedilink
0
edit-2
6 miesięcy

Póki co płeć ma OGROMNY wpływ na nasze życie, jest jedną z najbardziej istotnych zmiennych sytuujących nas w porządku patriarchalno-kapitalistycznym (warto tych porządków nie rozdzielać, są nierozerwalnie powiązane). Mówiąc, że płeć nie ma dla ciebie znaczenia, wykazujesz się brakiem świadomości feministycznej. Luksus bycia post-genderowymi zyskamy dopiero w post-genderowym świecie. Oby jak najszybciej - zachęcam cię do pogłębienia feministycznej refleksji, abyśmy mogły_li skutecznie dążyć do tego wspólnie.

Oraz: no krytykuj Bosaka i innych zjebanych kolesi nienawidzących kobiet, chyba nie jest tak, że twoim zdaniem jeszcze nie trzeba heh. Liczę na serię memów z antyaborcjonistami.


Porządek patriachalno-kapitalistyczny to miecz obusieczny i krzywdzi również mężczyzn, to nie ulega wątpliwości. Perspektywa feministyczna zajmuje się sytuacją wszystkich osób systemowo wykluczonych, jest spojrzeniem intersekcjonalnym. Tu się zgadzamy, Ale feminizm to nie perspektywa teoetyczna, to przede wszystkim RUCH dążący do realnej zmiany społecznej. I feminizm jako ruch jak najbadziej może istnieć bez mężczyzn i świetnie sobie bez nich radzi, co pokazuje doświadczenie. Marginalna liczba kolesi w ruchu feministycznym wynika wprost z porządku patriarchalno-kapitalistycznego, od którego środowisko anarchistyczne i lewicowe zdecydowanie nie jest wolne (to jest smutne ale tak oczywiste, że bawi mnie gdy ktoś mówi inaczej). Co więcej - kolesie, którzy nie odrobili lekcji z trzymania na wodzy swoich przywilejów niech się trzymają od ruchu feministycznego z daleka, bo rozpychając się w nim łokciami, dominując i zajmując tam przestrzeń tak, jak zajmują wszędzie indziej, tylko przeszkadzają zamiast pomagać.


Nie bronię ani Lempart ani Strajku Kobiet, ale pisanie posta krytykującego działaczkę proaborcyjną i poświęcenie czasu na wykonanie specjalnej tematycznej graficzki, zamiast skupić się na dojeżdżaniu któregoś z miliarda chujków nienawidzących kobiet, to pomyłka. Mam też silne poczucie, że pojawia się tu mansplaining, sorry, jeśli błędnie odczytuję płeć autora.

Nie pisałabym tego, gdyby powyższy post był jednym z wielu postów autora na temat ruchu proaborcyjnego albo antychoicowego i gdyby pozostałe posty dotyczyły wspomnianych wyżej zjebanych kolesi. Nie jest. Poza powyższym postem widzę tylko dwa posty (memy) dotyczące aborcji, przy czym uwaga, oba również dotyczą kobiet - Godek i Pawłowicz. To nie kobiety są głównie odpowiedzialne za obecną przejebaną sytację. Nie jest nowością, że kobiety zawsze jest łatwiej krytykować i obśmiewać.

Krytyka wewnątrz ruchu jest potrzebna i konieczna do rozwoju. Nie są potrzebne takie powierzchowne pojazdy po konkretnych osobach.

Bardzo wspieram też głos @miklo@szmer.info - po każdym akcie wandalizmu ktoś musi posprzątać. Ktoś zdrapuje klejone plakaty i wlepki, zmywa sprej z murów, czyści zalane farbą plandeki na płodobusach. Niestety robią to niskoopłacane i pracujące na chujowych warunkach osoby z agencji pracy. Pomimo to akty niszczenia mienia i symboliczne przejmowanie przestrzeni to z wielu powodów wartościowe działania. Chętnie przeczytam kontrargumenty, proponuję zamieścić je w społeczności Street art i wrzuty.@trytytkatoaborcjaPRO ABO BEZ LEMPART!
link
fedilink
0
edit-2
6 miesięcy

Jest feminizm bez mężczyzn.


Dobry pomysł, ekipa organizacyjna postara się postarać (raczej nagranie nie lajw)
Moderates