kubistyczny kameleon
  • 2.59K Posts
  • 739 Comments
Joined 3Y ago
cake
Cake day: Jul 27, 2020

help-circle
rss

no ale zebrać musi się wokół jakiegoś działania chyba bo jak?Apollo, aplikacja do przeglądania Reddita, może mieć problem z utrzymaniem się
cross-postowane z: https://szmer.info/post/330841 > Jak pewnie zauważyliście (lub nie), Reddit, jedna z największych platform do makrobloggingu, postanowiła wycenić dostęp do API dla twórcy Apollo, jednej z największych aplikacji zewnętrznych na 12 tysięcy dolarów za 50 milionów żądań, co daje w przeliczeniu ponad 50 tysięcy złotych. Z poziomu aplikacji Apollo **tylko ostatniego miesiąca** wykonano 7 miliardów żądań do serwerów Reddita. > > Wielu użytkowników tej aplikacji zadeklarowało rezygnację z korzystania z Reddita w ogóle, co może skutkować masowym exodusem na instancje Lemmy'ego. Oficjalna aplikacja Reddita jest tak napisana, żeby była możliwie najbardziej zoptymalizowana pod wyświetlanie reklam. > > Czy powinniśmy spodziewać się kolejnego, masowego exodusu, tak jak to było z Mastodonem i Twitterem w listopadzie 2022? Sądzę, że jest to bardzo realne, zważając na absurdalnie wysoką cenę dostępu dla twórcy Apollo, obliczonej przez Reddita. A jak już miałoby do takiego dojść - w miarę możliwości twórzmy nowe instancje, żeby nie popełniać tego samego błędu co z Mastodonem, gdzie jego twórca naciskał w oficjalnej aplikacji na oficjalną instancję (mastodon.social).

kilkadziesiat koła. na pewno mniej niż strajk kobiet


Szymon Marciniak opublikował oświadczenie. Sędzia przeprasza za udział w konferencji "Everest"
cross-postowane z: https://szmer.info/post/331370 >Po refleksji i dalszym dochodzeniu stało się oczywiste, że zostałem poważnie wprowadzony w błąd i całkowicie nieświadomy prawdziwej natury i powiązań wydarzenia. Nie wiedziałem, że było ono związane z polskim ruchem skrajnej prawicy. Gdybym był tego świadomy, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie. Ważne jest, aby zrozumieć, że wartości promowane przez ten ruch są całkowicie sprzeczne z moimi osobistymi przekonaniami i zasadami, których staram się przestrzegać w życiu. Mam wyrzuty sumienia, że mój udział mógł być z nimi sprzeczny. > >Chcę również podkreślić moje zaangażowanie w walkę z dyskryminacją w piłce nożnej. Byłem jednym z pierwszych sędziów na świecie, a na pewno pierwszym w moim kraju, który zastosował »procedurę trzech kroków« w odpowiedzi na poważny incydent dyskryminacyjny podczas meczu w Polsce.

Szymon Marciniak opublikował oświadczenie. Sędzia przeprasza za udział w konferencji "Everest"
>Po refleksji i dalszym dochodzeniu stało się oczywiste, że zostałem poważnie wprowadzony w błąd i całkowicie nieświadomy prawdziwej natury i powiązań wydarzenia. Nie wiedziałem, że było ono związane z polskim ruchem skrajnej prawicy. Gdybym był tego świadomy, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie. Ważne jest, aby zrozumieć, że wartości promowane przez ten ruch są całkowicie sprzeczne z moimi osobistymi przekonaniami i zasadami, których staram się przestrzegać w życiu. Mam wyrzuty sumienia, że mój udział mógł być z nimi sprzeczny. > >Chcę również podkreślić moje zaangażowanie w walkę z dyskryminacją w piłce nożnej. Byłem jednym z pierwszych sędziów na świecie, a na pewno pierwszym w moim kraju, który zastosował »procedurę trzech kroków« w odpowiedzi na poważny incydent dyskryminacyjny podczas meczu w Polsce.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/331368 > >Szymon Marciniak wziął udział w konferencji Everest współorganizowanej przez Sławomira Mentzena. Teraz okazuje się, że z tego powodu może stracić finał Ligi Mistrzów. Udział Marciniaka w tym wydarzeniu został potwierdzony 28 maja - dzień przed konferencją. Część prelegentów zaczęła się wycofywać w obawie przed skojarzeniem ich osoby z kontrowersyjnym politykiem.

>Szymon Marciniak wziął udział w konferencji Everest współorganizowanej przez Sławomira Mentzena. Teraz okazuje się, że z tego powodu może stracić finał Ligi Mistrzów. Udział Marciniaka w tym wydarzeniu został potwierdzony 28 maja - dzień przed konferencją. Część prelegentów zaczęła się wycofywać w obawie przed skojarzeniem ich osoby z kontrowersyjnym politykiem.


Znieważanie uczuć religijnych w Polsce roku 1564
cross-postowane z: https://szmer.info/post/330296 > >Oskarżonego o zbezczeszczenie Najświętszego Sakramentu Otwinowskiego bronił przed sądem Mikołaj Rej z Nagłowic ? polityk i teolog ewangelicki, ojciec literatury polskiej. Rolę adwokata odegrał w sposób wyjątkowo dowcipny i skuteczny. Argumentował mianowicie, że Otwinowski powinien jedynie zapłacić księdzu odszkodowanie za zniszczone monstrancję i hostię, zaś ukaranie go za znieważenie majestatu boskiego należy zostawić samemu Panu Bogu. Jeśli Bóg poczułby się obrażony czynem Otwinowskiego, to mógł go skarać natychmiast, np. rażąc go piorunem. Skoro jednak tego nie zrobił, to nie należy go wyręczać i wchodzić w Jego kompetencje nie mając żadnej pewności odnośnie tego, jaka jest Jego wola w tej kwestii. > Pod wpływem przemowy Mikołaja Reja, Erazm Otwinowski został uwolniony od stawianego mu zarzutu świętokradztwa i skazany jedynie na zapłacenie odszkodowania za zniszczone przedmioty.

odbieranie ludziom jedzenia i schronienia to terror na nic innego nie zasługują>Osoby pracujące dla jednej z firm podwykonawczych w Warszawie nie chciały dłużej prosić się o wypłatę zaległych wynagrodzeń. W związku z czym wymyślili zemstę, a deweloperzy z rozrzuconych ulotek dowiedzieli się, że w budowanym bloku miało zostać zamurowanych 61 martwych szczurów i 178 jajek. Sprawą zajmuje się już prokuratura.


pis rozdaje prawo noszenia borni wszelkim mundurówkom które ich popierają


szpion. FSB/GRU trzyma ich za morde bo całą Konfe łatwiej szantażować niż księdza zdjęciami z ministrantem.*wszystkie obrzędy


winiary to nestle. koniec wątku.


ociera łezke mordo kurwa przechuj jesteś

korwin dekretem polskiego państwa piwnicznego zesłany do !bekazprawakow@szmer.info. nie ma już wejścia na mem-salony.