Boguniemił
  • 42 Posts
  • 6 Comments
Joined 7 miesięcy temu
cake
Cake day: kwi 28, 2022

help-circle
rss

Organizacja o której nie wolno mówić, że jest sektą sponsorowaną przez Kreml mogła być finansowana z Rosji? 🤯Diecezja kaliska przywróciła do pracy duchownego, który był podejrzany ws. molestowania ministrantów. Ksiądz został właśnie opiekunem i doradcą duchowym w ruchu Światło-Życie. Wszystko za sprawą tego, że prokuratura umorzyła sprawę. Według polskiego prawa uległa ona przedawnieniu.

>22 września swój finał w sądzie miała głośna sprawa Pawła M. - dominikanina, który dopuścił się licznych przestępstw seksualnych. Usłyszał wyrok czterech lat pozbawienia wolności. Jednak już po miesiącu został zwolniony.

>Koszmar chłopców trwał rok. Ksiądz Tomasz F. regularnie ich wykorzystywał. Obaj nie mieli wtedy jeszcze 15 lat. Choć sąd pierwszej instancji skazał duchownego na 10 lat więzienia, to sąd drugiej instancji, a następnie Sąd Apelacyjny wymiar kary łagodziły.

>Doniesienie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło do prokuratury w 2019 roku. Po dwóch latach śledztwa łódzka prokuratura postawiła Piotrowi S. zarzut wykorzystywania seksualnego 12-letniego chłopca. Były ksiądz odpowie za pedofilię. > >Dzisiaj Piotr S. nie jest już księdzem, bo w kwietniu tego roku Watykan uznał go winnym molestowania ministrantów i wydalił ze stanu duchownego.

>Druga emerytura — pochodząca z Funduszu Kościelnego finansowanego z budżetu państwa — wypłacana jest natomiast po osiągnięciu 75. roku życia. "Tym sposobem ostatecznie kwota otrzymywana przez osoby duchowne to często 5 tys. zł." — informuje "Super Express" > >Kwota ta może jednak wkrótce wzrosnąć, gdyż jak podaje "Rzeczpospolita" w związku ze wzrostem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023 r. rząd chce przeznaczyć aż 216 mln zł na Fundusz Kościelny. W budżecie na bieżący rok kwota ta wyniosła 192,8 mln zł, a w 2021 – 193,7 mln zł.


>Ksiądz prof. Alfred Wierzbicki odchodzi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Dojrzewałem do tej decyzji, gdy na uczelni toczyło się wobec mnie postępowanie dyscyplinarne. Sam jego przebieg to była jedna wielka sugestia, żeby odejść. Dręczono mnie i poniżano - powiedział w rozmowie z "Więzią".

Sąd w Częstochowie zawyrokował: Ksiądz Michał za współżycie seksualne z 13-letnią dziewczynką ma iść do więzienia
>Sąd Okręgowy w Częstochowie, rozpatrując apelacje prokuratora i obrony, uznał, że wyrok, który zapadł w I instancji w Myszkowie, jest zbyt łagodny, i prawomocnie skazał księdza Michała P. z diecezji kieleckiej na trzy lata bezwzględnego więzienia za pedofilię. Proces dowiódł, że co najmniej dwukrotnie współżył seksualnie z 13-letnią uczennicą.

"14-latek z Krapkowic dwa lata po tym, jak media Rydzyka nazywały Strajk Kobiet »machiną propagandy i agresji« oraz naginały rzeczywistość wejścia do mojego domu psiarni, wygrywa z ich przełożonym, wysoko postawionym politykiem i kościelnym oligarchą — ojcem Rydzykiem" — czytamy w poście na instagramowym koncie chłopaka. Sprawa dotyczy nieudostępnienia informacji publicznej o tym, jakie instytucje i w jaki sposób przekazywały fundacji Rydzyka wsparcie finansowe. Teraz Tadeusz Rydzyk ma obowiązek pokryć koszty postępowania i udzielić zaległej informacji. — Rok temu wysłałem na maila fundacji Rydzyka wniosek o udostępnienie informacji publicznej zawierającej listę wpłat od państwowych instytucji czy spółek, które otrzymywał w okresie od 2016 r. do dnia wysłania wniosku. Otrzymałem odpowiedź, ale niekompletną, jedynie wyrywki. Dlatego razem z moim prawnikiem wysłaliśmy ponaglenia do odesłania reszty dokumentów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że reszta z nich nie jest ważna i według nich nie kwalifikuje się jako informacja publiczna, bo "nie jest to informacja użyteczna dla społeczeństwa" — mówi nam Maciej Rauhut. Skąd jednak w ogóle wziął się pomysł na pozwanie Rydzyka?


Zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnianie tutaj takowego prime shitu.